?

Log in

No account? Create an account
Екзарх Всього Існуючого в екзилі. — LiveJournal [entries|archive|friends|userinfo]
Blacky

[ website | "Замки і храми України" ]
[ userinfo | Блекопедія ]
[ archive | Раніше ]

Красноїльська маланка має бути у Списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО [грудень. 28-е, 2016|02:10 am]
Blacky
[Tags|, , , , , ]


27 грудня 2016 р. у мене був день-дежа вю.
Було так само сонячно, як і 27.12.2015 (правда, до +20 було дуже далеко), знову була Сучава, знову був Ашан перед від'їздом - і знову був парад маланок "După datina străbună”
Але цього року на ньому були красняни. І дежа вю було дивним до фантасмагоричності.
О, до речі, під час презентації мого путівничка "Буковинські маланки" у Тернополі мене багато запитували про козу. На Північній, нашій Буковині коза - нечастий гість. Ропча, Тернавка, може, ще кілька сіл. А от на Сучавщині,  тобто на Південній Буковині кіз просто повно. Є коні. є ведмеді - і масово є кози.

80 яскравих картинок про парад маланокCollapse )
Посилання11 котів в мішкуНу і?

Моя книга про маланки [грудень. 12-е, 2016|10:35 am]
Blacky
[Tags|, , , , ]Попереду в нас що? Січень! Маланки. Їх багато - і щоб розібратися, коли куди їхати, я написала невеликий путівник, а чернівецьке видавництво "Книги-ХХІ" його опублікувало. Книгу я ще не бачила, в киян пальма першості: путівничок вже їде на VII Київську міжнародну книжкову виставку, яка проходитиме 15-18 грудня в Українському Домі на Європейській площі (Хрещатик, 2). Чернівецька презентація книги - у Целанівському центрі 22 грудня (о 18-30). Моїх фотографій Вашковецької маланки видалося замало (я взагалі до Вашківців ставлюся дещо скептично), тому у книзі є кілька світлин Maxym Kozmenko. Путівник можна погортати на сайті видавництва: http://books-xxi.com.ua/products/bukovinski-malanki

Дуже великі питання до редактора Миколи Антофійчука (фактологічні, стилістичні, пунктуаційні ляпи), але я реаліст - хто зараз читає, все одно всі лише дивляться картинки.


Посилання1 кіт в мішкуНу і?

Свіже, небесне: [листопад. 2-е, 2016|05:40 pm]
Blacky
[Tags|, , , , ]

Тут лінки на кілька моїх свіжих фото-статей:


Земля в ілюмінаторі: 25 картинок, зроблених мною з вікон літаків.

Небо для чайників: 17 порад, як літати дешевше.

і ще одна:


20 каньйонів Поділля
ПосиланняНу і?

"Осінь весільна-2016" у чернівецькому скансені [жовтень. 24-е, 2016|12:10 am]
Blacky
[Tags|, , , , , , ]


"Осінь весільна" у чернівецькому скансені (а.к.а. обласному музеї народної архітектури та побуту) відбувалася не вперше (вдруге?), але я там була вперше - і мені сподобалося практично все. І то сильно.
Навіть не дивлячись на жахливу погоду. Все було добре. Наступного року - вже знаю - приїду знову. Воно того варто.
50 фотографій зі святаCollapse )
Посилання10 котів в мішкуНу і?

З прапором у небо [жовтень. 15-е, 2016|02:11 am]
Blacky


14 жовтня 2016 р. у Кам'янці-Подільському згадали події жовтня 1990 р. Тоді над міськрадою замайорів жовто-блакитний прапор — це був один з перших випадків, коли синьо-жовтне знамено піднялося над урядовою спорудою на території не (зовсім) Західної України. Прапор було піднято на тодішньій площі В.Леніна (зараз це Майдан Відродження) під час студенських акції революції на граніті.

Захід відзначили польотом повітряної кулі із великим українським прапором — над всім містом. Одним з пасажирів кулі був Володимир Лобашев - один з тих, хто 16 жовтня 1990 р., в радянській ще Україні, підняв над урядовою установою національний прапор. Кулю пілотував син іншого учасника подій (Михайла Аносова) Юрій Аносов, допомагав підготувати кулю до польоту його брат Леонід Аносов з родиною. Прапор в 6 метрів завдовжки пошила дружина пілота Наталія.

Ще картинки - і з землі, і з небаCollapse )
Посилання1 кіт в мішкуНу і?

Чемпіонат України з повітроплавання: день другий [жовтень. 7-е, 2016|12:10 am]
Blacky
[Tags|, , , , , , , , , , , ]


Красивий, щасливий, довгий день. Двічі сьогодні 16 повітроплавців виходили на старт, вранці і ввечері. Пощастило бути на обох, а вранці ще й політати з кам'янецьким пілотом Юрієм Мошинським.
Нижче буде 70+ фотографій за 6 жовтня 2016 року. Кулі, кулі, кулі - і місто.
Кулі в подільському небіCollapse )
Посилання10 котів в мішкуНу і?

Чемпіонат України з повітроплавання-2016: перший день [жовтень. 5-е, 2016|06:40 pm]
Blacky
[Tags|, , , , , , , ]


Сьогодні в Кам'янці розпочалися спортивні польоти у рамках чемпіонату України з повітроплавання. Ранком погода була богомєрзка як східний диктатор - але хлопці (і Анна Краус) все одно літали над замерзлим містом. Під вечір хай не стало тепліше, але з'явилося сонечко.
Тому я хапнула коптер - і побігла на вулицю 8 березня (так, у нас є така вулиця) дивитися на кулі. На всі 16 - саме стільки екіпажів прибули в Кам'янець-Поділсьький на змагання.

Там ще є фортеця і куліCollapse )
Посилання3 коти в мішкуНу і?

Schola Militaria 2016: фотозвалище [жовтень. 3-є, 2016|12:23 am]
Blacky
[Tags|, , , , , , , , , ]
Фейсбук розбещує. Клац-клац, накидала фоточок, зібрала порцію лайків - і все, по справі. Після цього викладання світлин в жж здається непідйомною працею. А так бути не повинно.
Тому ось вам фотографії з міжнародного військово-історичного фестивалю Schola Militaria, котрий відбувся 1-2 жовтня у Старій фортеці Кам'янця-Подільського.90 картинок з мушкетамиCollapse )
Посилання34 коти в мішкуНу і?

Борщівська вишиванка-2016 і фестиваль "Борщ'їв" [вересень. 19-е, 2016|02:35 am]
Blacky
[Tags|, , , , , ]


Ну що, середина вересня - час на борщівські вишиванки.
Свято це щорічне, але я була в четвертий раз лише.
Погнали?
70 фотографій про свято в БорщевіCollapse )
Звіти з попередніх фестивалів у Борщові:

2013 рік

2
012 рік


Улюблений звіт всіх часів - 2009 рік. Перший мій такий фестиваль
Посилання5 котів в мішкуНу і?

Анонс: Я у Львові завтра [вересень. 16-е, 2016|11:16 am]
Blacky
[Tags|, , ]
Народ, 17 вересня, в суботу, о 15-00 в рамках Форуму видавців-2016 буду розказувати про свої маланки, фестивалі, польоти дроном і інші навколо-туристичні теми на тематичному майданчику Форуму-2016 «Українська візуальна книга». Виступ відбудеться у конференц-залі «Карелія» готелю «Leopolis» (вул. Театральна, 16, десь тут:https://www.google.com.ua/…/data=!3m7!1e1!3m5!1s0A9PCEhD8fg…). Дуже буду рада побачити знайомі чи хоча б дружньо налаштовані обличчя, бо в реалі я завжди страшно шаріюся, хвилююся і нервуюся. Куратор розмови - прекрасна, прекрасна Діана Клочко. Картинка з вересневих Кудринців - просто так
Посилання2 коти в мішкуНу і?

Презентація унікальних фотографій військового параду часів Директорії у Кам'янці-Подільському [серпень. 24-е, 2016|06:14 pm]
Blacky
[Tags|, , , , , , , , ]


Гайдук і його команда - молодці як завжди. "Остання столиця", фестиваль, який з 2011 року відбувався наприкінці серпня у місті і був присвячений реконструкції подій епохи Директорії, коли Кам'янець-Подільський був столицею України, живий - хоча й змінив формат.
Під час реальної війни бутафорська виглядає несмаком, тому боїв і немає, але є інші події. Наприклад, презентація фото-бомб якраз тих часів. Парад військ УНР у липні 1919 року, пані та панове!
Львів'янка Параскевія, 2 роки, реконструктор :о) Татко  відтворює вояка УГА.

Там ще трохи фотCollapse )
Посилання1 кіт в мішкуНу і?

Свято замку в Токах - і подорож околицями Збруча [серпень. 22-е, 2016|01:55 am]
Blacky
[Tags|, , , , , , ]


І знову в цьому жж репортаж з чергового свята замків на Тернопільщині.


Цього разу це були Токи в Підволочиському районі, не самий відомий замок.


Всередині багато дроно-фоток - і не лише замку в ТокахCollapse )


І махнувши нам на прощання пухнастим хвостом неілюзорної лисички, сонце нарешті пішло спати. А зараз піду і я. 
Посилання7 котів в мішкуНу і?

Як в неділю Червоногруд рятували. [серпень. 17-е, 2016|03:28 am]
Blacky
[Tags|, , , , , , , ]


Цю подію я пропустити не могла: в рамках обласних свят замків, започаткованих головою ОДА Степаном Барною, 14 серпня черга дійшла до Червоногруду, про що сповіщав не один біллборд на Заліщанщині.
Біллборд кричав про порятунок замку, тільки от якого?

І як же це мені набридло...Collapse )
Посилання8 котів в мішкуНу і?

Привид Гольського-фесту [серпень. 13-е, 2016|11:56 pm]
Blacky
[Tags|, , , , , ]


Зараз буде набір картинок, за якими можна зробити висновок, ніби я була 13 серпня 2016 року у Чорткові на Гольському-фесті (Гольський-фесті? Гольським-фесті? Орги, якщо вас пронесе повз, підкажіть).


Але я там не була.
Вдруге!


Привид Гольського-фестуCollapse )
Посилання16 котів в мішкуНу і?

Бесарабський колорит-2016 [червень. 24-е, 2016|06:27 pm]
Blacky
[Tags|, , , ]


Сьогодні в Хотині почався черговий (третій, здається) фольклорний фестиваль "Бесарабський колорит". Я там трохи була, тому в мене є кілька картинок. Нє, ця, що вище, не за сьогодні. Це позавчора ми тільки злетіли, як почалася злива, яка поступово переросла в грозу. Заталяпала нам камеру в Фантома і не дала політати над фортецею.


О, а це вже сьогодні, 15-00.
Ця картинка не тільки про фестиваль, а ще й про Карла Маркса. Могутній бородань і автор "Капіталу" гіпнотизує поглядом всіх, хто намагається до нього підійти. Що не завадило тим, хто підходить, відбити йому частину носа. Декомунізація йде, а Маркс стоїть собі і стоїть. Не лише тут - в Чемеровецькому районі Хмельницької області, в Зарічанці, він теж ще бабаєм вискакує на дітей біля сільської школи. Де там той водорозділ між "ідеолог комунізму" та "філософ" - я не знаю.


там малоCollapse )
ПосиланняНу і?

Полонинська ватра в Путилі: зараз буде гаряче [червень. 1-е, 2016|03:15 am]
Blacky
[Tags|, , , ]


Це мало б з'явитися у жж ще в ніч на понеділок, але день в Путилі вибив мене з колії, карпатське сонце безжально опалило, коротше, я до цього часу не оговталася від 51 урочистих проводів вівчарів на полонини у Путилі.


Це була третя моя путильська полонина , але враження від неї як від першої. Колись ті враження викликали хвилю коментів, зараз часи пішли не ті -і  народ не коментує, народ або лайкає, або обурюється.
Путила буде обурюватися.
 Я знаю.


70 яскравих картинок. Чи десь так.Collapse )
Посилання27 котів в мішкуНу і?

Товтри-Медобори бачать своє майбутнє. [травень. 23-є, 2016|09:57 pm]
Blacky
[Tags|, , ]


Рідна моя Кам'янеччина прекрасна. Ні, це не Карпати. Це навіть не гори у геологічному сенсі слова. Це давній кораловий риф Сарматського моря. Зараз його знають як Товтри, вони ж Медобори. Це коптер дивиться на північний захід.

Це коптер з тієї ж точки дивиться на південний схід.
Посилання1 кіт в мішкуНу і?

Carmina Burana в Хмельницькому [травень. 22-е, 2016|02:38 pm]
Blacky
[Tags|, , ]


Я не люблю Хмельницький. Навіть не тому, що це добра і древня кам'янцька традиція - не любити Хмельницький, а просто не люблю. Але в Хмельницького є очевидні плюси. І самий з них головний - Хмельницький симфонічний оркестр, що працює при обласній філармонії під керівництвом Олександра Драгана. Це дійсно наше нечасте віконечко у світ правильної музики - і це дійсно класний колектив, котрий промує класику з впертістю танка. І в нього шикарно виходить. Шкода, що у Кам'янці останнім часом вони нечасто гастролюють.І коли Андрій Зоїн запитав, чи не могодимося ми з Міком політати і познімати з неба "Карміну Бурану" Карла Орффа, ми погодилися.

ФотиCollapse )
Посилання6 котів в мішкуНу і?

Ференц-фест у бережанському замку [травень. 9-е, 2016|03:24 pm]
Blacky
[Tags|, , , , , , ]


Знову довгі вихідні - і Україна поминає, згадує і святкує. Вчора трішки свята дісталося і замку Сенявських у Бережанах. Так, це він з висоти - плюс трішки околиць. Околиці там розкішні - і шкода, що у місті просто дуже погано з дорогами. Таке місто варте більших зусиль.

А, ну так про свято: перший міжкультурний (з претензією на міжнародний) фестиваль Ференц-фест. І це ідуть угорці.
Ще зо двадцять картинокCollapse )
Посилання12 котів в мішкуНу і?

Дівчата в траві та інші принади Буковини [травень. 3-є, 2016|11:40 pm]
Blacky
[Tags|, , , , ]


Сьогодні в чернівецькому скансені (обласному музеї народної архітектури та побуту) пройшло чергове пасхальне свято, яке я бачила аж цілих 35 хвилин - більше з Грицем, на жаль, не виходить. Гриць, виявляється, хоч щось та успадкував від мене: все дитинство і юність я ненавиділа громадські заходи, аж поки не з'ясувалося, що мені подобається вигулювати на них фотоапарати.

Тому картинки будуть переважно без підписів -і  на них будуть переважно Топорівці в ковилі і чернівчани на сцені.
Пост верховенства Топорівців і дівчат у траві.Collapse )
Посилання4 коти в мішкуНу і?

Європа в снігах: Ельзас і трохи іншого [травень. 2-е, 2016|02:48 am]
Blacky
[Tags|, , , ]


Тут будуть картинки про Ельзас і сніги. Перша картинка - вона про масштаб Собору і про готику (котру не люблю, але це мої власні таргани). В принципі, цим одним страсьбурзьким кадром можна було б обмежитися, якби останні кілька днів я провела тільки в Ельзасі. Але в Україні кепсько з лоукостами - і тому до Франції з Швейцарією добиралася через Румунію,а  поверталася через Польщу.
І ця картинка з Карпат десь за Ватрою-Дорней - вона для мене дивовижніша. Вчетверте була наприкінці квітня в Румунії (це найпростіший для кам'янчан закордон, до котрого лише кілька годин їзди). Але сніг у квітні? Вперше на моєму короткому досвіді.

всякеCollapse )
Посилання22 коти в мішкуНу і?

Відкриття туристичного сезону-2016 у Кам'янці-Подільському [квітень. 23-є, 2016|09:55 pm]
Blacky
[Tags|, , , , , , , ]


 23 квітня Кам'янець відкрив туристичний сезон - місто робить це щоквітня вже протягом досить довгого часу.
Як на мене, найцікавіше відбувалося в фортеці, але і в інших місцях подивитися було на що. Нижче будуть картинки, часом з підписами.
Картинки-картинкиCollapse )
Посилання8 котів в мішкуНу і?

Schoduvel-2016 у Брауншвайзі: звіт довжиною в руський місяць. [березень. 2-е, 2016|02:29 am]
Blacky
[Tags|, , , ]Бувають в світі дива: ми з Міком ходимо на пари і сидимо за однією партою. Насправді! В автошколі. Тому вільний час, котрий і так шагреневою шкірою стискався до ледь помітного клаптика, зараз став справжньою коштовністю. Тому часу на хоч якийсь звіт з лютневої поїздки на німецькі карнавали просто немає.


Але якщо сама для себе звіт не зроблю - вже за рік більшість подробиць мандрівки вивітриться з голови.
Тому тут буде багато картинок і не дуже багато тексту про карнавал у Брауншвайзі.

Там багато!Collapse )
Посилання7 котів в мішкуНу і?

Crasna Grandiosa-2016: Маланка у Красноїльську, частина ІІ [січень. 24-е, 2016|12:50 am]
Blacky
[Tags|, , , , ]


Темні гори, хриплі голоси, перемащені багном доріг втомлені ведмеді і королі з королевами яскравими плямами на снігу. Я знову про те саме - востаннє цього року. Вже остаточно.

Ну що, друга частина картинок з Красноїльської маланки-2016. Дуже довго возилася з відбором кадрів - Гриць знаменитий пожирач часу.

70. Думаю, що 70Collapse )
Посилання7 котів в мішкуНу і?

Крига, церкви, два села [січень. 20-е, 2016|01:20 am]
Blacky
[Tags|, , , , , , ]ОК, така історія: жили-були два брати - і одружилися на дуже схожих дівчинах, а хати собі вибудували однаковісенькі.
Ні, драйву замало.
Тоді так: жили-були два сусіди - і одружилися на дуже схожих дівчинах, а хати собі вибудували однаковісенькі. А інші сусіди того не зробили.
О, це воно. Це те, про що я хочу зараз розказати. Але так як я не белетрист, буде про лід, традиції, дерев'яні церкви і Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Нижній Вербіж і Спас - сусіди-близнюкиCollapse )
Посилання7 котів в мішкуНу і?

Скансен: яскравий фінал маланкарського сезону [січень. 18-е, 2016|11:09 pm]
Blacky
[Tags|, , , , , , , , , ]


Маршинці

Як майже щороку. фінальний акорд мого маланкарського шаленства ставиться у скансені - Чернівецькому обласному музеї народної архітектури і побуту. Там завжди у неділю після маланок гуде свято "Від Різдва до Йордану".
Горбова!

І хоча фестиваль присвячений всім зимовим святам - різдву, водохрещу і що там ще церква має у арсеналі, для мене це ще одна маланка. Бо яскраво.
Під катом буде багато картинок, серед яких я заховаю трохи речень про важке. Бо про легке я і так щороку пишу, за тегом "маланка" можна то все відшукати.Багато фарбCollapse )
Посилання9 котів в мішкуНу і?

Ратушу в Поморянах продають [січень. 18-е, 2016|05:50 pm]
Blacky
[Tags|, , ]


17 січня 2016 р. будівля колишньої ратуші у Поморянах була виставлена на OLX на продаж власником за 15 тис. $. Поморянські пабліки у соцмережах писали, що теперішній власник ратуші начебто придбав її за борги колгоспу 23 роки тому, а також отримав в безоплатну оренду на 49 років парк біля ратуші. В селі подейкують, що колгосп розрахувався ратушею за солярку і запчастини.

Наталія Онисько та Ірина Рєвунова на сайті Zahid.net вносять ясність у питання:


"На даний момент власником ратуші є 28-річний мешканець села Вороняки, що поруч з Поморянами, Богдан Савчук. На тому, що покупець «має максимально зберегти історичну цінність будівлі», він у приватній розмові не наголошує, оскільки розуміє, що таких вимог ставити не може. Але додає, що найкращим варіантом вважає перебудову ратуші під готель або заклад громадського харчування. Сама будівля, за словами Савчука, перебуває у вкрай поганому стані. Наразі там немає вікон і дверей, зруйнувалося дерев’яне перекриття.

Згідно з даними реєстру нерухомості, він отримав у власність приміщення колишнього магістрату у 2008 році. Раніше це нерухоме майно належало його батькові Михайлові Савчуку, саме тому місцевому підприємці, якому ратушу нібито віддали за борги. Як розповів ZAXID.NET сам Михайло Савчук, інформація про борги не відповідає дійсності – він придбав нерухомість у 1996 році за 17 тис. грн. Щоправда, з місцевим колгоспом справді співпрацював – продавав запчастини. «Приміщення належало Фонду держмайна України, який виставив його на продаж через аукціон. Я став переможцем конкурсу і заплатив понад 17 тис. грн. Я повністю розрахувався з ФДМ», пояснив  він. На той час курс долара становив приблизно 1,76 грн за долар. Відтак Михайло Савчук купив місцеву ратушу за 9,66 тис. доларів. За ці гроші тоді можна було придбати, наприклад, двокімнатну квартиру в центрі Львова. Тобто, родина Савчуків не надто багато заробить у випадку успішного продажу – приблизно 5 тис. доларів. За словами Савчука-старшого, він планував розвивати свій бізнес і відбудувати ратушу. Проте почалась криза, колгосп так і не віддав боргів і відбудовувати придбану нерухомість вже не було за що.

Це підтверджує і  тогочасний голова селищної ради Поморян Володимир Семчишин. Він також розповів, що крім нерухомості Савчак отримав в оренду на 49 років ще 12 соток землі, проте так нічого і ніколи не робив на території  придбаної ратуші. Ситуація не змінилась і сьогодні".Посилання2 коти в мішкуНу і?

П'ятий Маланка-фест у Чернівцях [січень. 16-е, 2016|07:18 pm]
Blacky
[Tags|, , , , , , , , ]


Ну що, поїхали? Тут буде багато фарб, багато щастя - і хмара вульгарщини. На чому зосередити увагу - вибір кожного. Багато хто фокусується на негативі. А я настільки люблю всіх цих коників (на фото - Петрашівка з Герцаївщини), що негатив для мене ніколи не переможе позитив. Маланкарі були і залишаються чудовими.Вчора, 15 січня, в Чернівцях нарешті відбувся майже-ювілейний, п'ятий Маланка-фест.

Багато картинокCollapse )
Посилання7 котів в мішкуНу і?

Crasna Grandiosa-2016: Маланка у Красноїльську, частина І [січень. 15-е, 2016|02:38 am]
Blacky
[Tags|, , , , ]


Це так щороку - я прошу: "Красноїльськ, відпусти мене спати!" - а він не відпускає.Тому хай буде як завжди в останні ркои: Красноїльська в моєму жж буде кілька серій. Це перша.
Десь півсотніCollapse )
Посилання11 котів в мішкуНу і?

Белелуя вдруге: дуже класно! Але слизько :о) [січень. 13-е, 2016|11:49 pm]
Blacky
[Tags|, , , , , ]


Перша картинка - вона для привернення уваги.


Друга картинка - самій собі похвалитися: пощастило крім маланки у Белелуї потрапили ще й на маланкування у Припрутті.
А далі вже буде сюжет для повісті, не менше.

Белелуя! Белелуя!Collapse )
Посилання6 котів в мішкуНу і?

"Різдвяні зустрічі" у засніженій Новоселиці [січень. 11-е, 2016|12:24 pm]
Blacky
[Tags|, , , , , , ]


От якби здоров'я та якби транспорт, це був би вже маланкарський захід № 5 у 2016 році.


А так - лише друге (для мене) свято. І третій мій фестиваль "Різдвяні зустрічі" у Новоселиці

небагато, бо мокроCollapse )
Посилання3 коти в мішкуНу і?

За стабільність! Різдво в Боянах. Boian, Crăciun-2016 [січень. 7-е, 2016|06:35 pm]
Blacky
[Tags|, , , ]


Тут вже в принципі не може бути для мене щось ах-ах-ах нове і ох-ох-ох незвичне. Незвичне і нове в ритуалі ритуалу лише нашкодять. Тому де-де, а тут стабільність тільки в плюс.


Я в Бояни їжджу вже багато років, бо це найближче до Кам'янця справжнє ритуальне свято. Народне, своєрідне, яскраве. З корінням.


цього разу небагато картинокCollapse )
Посилання12 котів в мішкуНу і?

З новим, 1916-тим роком! [грудень. 31-е, 2015|09:11 pm]
Blacky
[Tags|, , , ]


Як завжди, в останні дні року, що минає, роблю пост про святкові поштівки за століття до.


З зустріччю 1916-го виходить занадто багато паралелей з сучасністю, бо тоді теж йшла війна.


ЩеCollapse )
З Новим 1915 роком!
З Новим 1914 роком!
З новим 1913 роком!
З новим 1912 роком!
З Новим 1911 роком
З Новим 1910 роком!
З Новим 1909 роком!
З Новим 1908 роком!
З Новим 1907 роком!

Посилання16 котів в мішкуНу і?

Ще глибше: румунські маланки. „După datina străbună” [грудень. 29-е, 2015|06:52 pm]
Blacky
[Tags|, , , , ]Пристрасть треба плекати. Ну от і плекаю. Бо моя пристрасть - маланки.В 2015-тому я остаточно зрозуміла, що подієвий туризм крутіший за всі інші види туризму.

Там десь близько 50 картинокCollapse )
Посилання13 котів в мішкуНу і?

Гіпнопост № 3: Австрія. Крампуси, гори і замки [грудень. 5-е, 2015|02:40 pm]
Blacky
[Tags|, , , ]


Давним-давно гіпнопостів не було - зі зрозумілих причин (Гриць, Гриць, Гриць).  Але буде. От вже є.


Головна мета гіпнопостів -мінімумом слів і максимумом картинок викликати нестримне бажання поїхати в країну, про яку йдеться.
І мішенню цього разу є Карінтія, Штірія, Відень і трошки Словенії. Гори, новорічні ярмарки і дуууууже багато чортів.

Там страшно і красиво. Часом страшно красиво.Collapse )

Посилання11 котів в мішкуНу і?

Жовтень на Кам'янеччині [жовтень. 31-е, 2015|06:21 pm]
Blacky
[Tags|, , , , , , ]

Тут лише кілька кадрів жовтневого Поділля. Дністер завжди десь поруч, його присутність відчувається, але місце його - на обрії.


Замок в ЧорнокозинцяхТам золота повні жменіCollapse )
Посилання12 котів в мішкуНу і?

Чемпіонат України з повітроплавання. Нарешті! [жовтень. 7-е, 2015|09:55 pm]
Blacky
[Tags|, , , , , ]

Чемпіонат України з повітроплавання
Це круто і чомусь дуже обнадійливо - у Кам'янці-Подільському ці дні проходить Чемпіонат України з повітроплавання.
Кул! Кулі!Collapse )
Посилання3 коти в мішкуНу і?

Нове графіті "Республіки" - Lightec [вересень. 9-е, 2015|07:01 pm]
Blacky
[Tags|, , , , ]


Вчорашню пост-небесну втрату я описала тут - а сьогодні пішла політати на турбазу (тепер це пансіонат, наче назва щось змінює) знову. А заодно і на малу малу батьківщину подивилася - Руські фільварки.
Найвищий міст України - "Стрімка лань" (часом його називають ще "Лань, що біжить"). Висоту називають різну - від 52 до 56 м.

Маленьке відео з красунею в окулярах:


6 картинок про графіті і Руські фільваркиCollapse )
Посилання4 коти в мішкуНу і?

Пролітаючи над гніздами "Республіки"-2015 [вересень. 6-е, 2015|06:30 pm]
Blacky
[Tags|, , , , , , ]

Республіка 2015


Кілька хвилин без дощу в неділю використали для невеликого польоту над Старою фортецею і - трішечки - над Старим містом. Бо ж у Кам'янці - п'ята "Республіка". Сьогодні останній день.

Республіка 2015Там ще понад десяток красивих картинокCollapse )
Посилання7 котів в мішкуНу і?

, Республіканські дракони лізуть з-під землі [вересень. 4-е, 2015|04:47 pm]
Blacky
[Tags|, , , , ]

Andriy Zoin таки великий молодець. У Кам'янці знову "Республіка" - і місто має ще кілька кльових точок завдяки йому. Перед Гала-готелем хотинський художник Володимир Пастушак з командою створюють тривимірний драконівський апокаліпсис у кам'янецьких пейзажах. Дуже круто. Ну дуже. Перша 3D-картинка Кам'янця - теж його робота. Ввечері і друга (за попсовою картиною Сергія Михайлова) буде готова. Її роблять за досить відомою у місті картиною, трішки в жанрі фентезі.А латинсько-американське графіті вже кілька днів як завершене.

Виходячи з того, скільки народу прибуло на "Республіку" вже, фестиваль буде успішним. там будуть Onuka, Даха Браха, телескоп на Вірменському бастіоні, хмельницький симфонічний оркестр на ратуші, якісь неймовірно круті світ-шоти з ось цим графіті, безперечно найкрутішим у місті. Так Зоїну і треба.


 це робота аргентинця Jorge Pomar (AMOR). У нього дідусь був кам'янецький.
Посилання12 котів в мішкуНу і?

Пост про Кам'янець-Подільський: картинки і відео [серпень. 12-е, 2015|01:28 am]
Blacky
[Tags|, , , , , ]


Запізно у вівторок пішли політати. Сонце, червоне, маленьке і зле, вже ховалося за рожевий оксамит хмар.
Я дивом не врізалася коптером у мінарет (Мік в останню мить крикнув негайно набрати висоту) - але шкодую, що той момент не засняла хоч одним кадром :о)Всі відео довжиною понад 30 секунд я по дефолту вважаю довгими і нудними, тому наше відео з дрона майже вдвічі коротше максимально припустимого хронометражу.
Наступного разу спробую протриматися хоча б 20 секунд :о)


Там ще кілька картинокCollapse )
Посилання12 котів в мішкуНу і?

Три вечори з Фантомом-3 [серпень. 11-е, 2015|12:55 am]
Blacky
[Tags|, , , , , , , , , , ]

Жванець - і далеко на горизонті Хотинська фортеця
Жванець (залишки замку, пересохлий Жванчик, канарковий костел у центрі) - і далеко на горизонті Хотинська фортеця. На сайті більше фотографій з неба.

Велика радість, дике задоволення - і поки що повне невміння управлятися з цим літаючим фотоапаратиком. Ми знайомі з ним неповні три доби - і три вечори підряд він піднімався у небо. Щовечора було по два замки - і я не хочу навіть думати, скільки українців ніколи в житті не бачили таку кількість мальовничих фортечних руїн. Ми бачили, коптер бачив - якщо цікаво, дивіться і ви.


Замок в Сидорові
Це Сидорів, я дуже його люблю. Замок все так само кораблем пливе крізь хвилі кукурудзи, але мене ця метафора давно втомила. :о)

Там ще фоти з небаCollapse )
Посилання23 коти в мішкуНу і?

Дзвони Лемківщини-2015 [серпень. 2-е, 2015|02:05 am]
Blacky
[Tags|, , , , ]

Дзвони Лемківщини 2015
Нарешті я хай краєчком ока, але побачила фестиваль лемківської культури "Дзвони Лемківщини".Дзвони Лемківщини 2015
Це на півдні Тернопільщини, у Монастириськах. В самому місті - і в урочищі Бичева в кількох кілометрах на південь від райцентру.
Там не дуже багато, ну, під катомCollapse )
Посилання2 коти в мішкуНу і?

Оперний фестиваль у Кам'янці: дива трапляються [липень. 5-е, 2015|10:14 am]
Blacky
[Tags|, , , , , ]

фестиваль оперного мистецтва

От дав 14 грудня 2013 року Отар Накашідзе кам'янчанам слово перетворити колишню столицю Поділля на теперішню столицю опери - і слово тримає. Мужик! Молодець. Та самі бачите, он він, крайній праворуч.
Завдяки цьому харизматичному грузину та родині Лютаревич Кам'янець вже вдруге має оперний фестиваль - і я тішуся з того як дитина.
І інші діти теж тішаться, бо якщо 3 липня була "Тоска" з видом на Стару фортецю, то вчора, 4 липня - лисенківська "Коза-дереза" у серці національного історико-архітектурного заповідника. Виконана дітьми і для дітей.фестиваль оперного мистецтва
Короткий звіт про "Тоску" виставила у фб після спектаклю, тут буде дещо більше.
Там багатоCollapse )
Посилання2 коти в мішкуНу і?

Вишиванка для ратуші [травень. 22-е, 2015|01:26 am]
Blacky
[Tags|, , , , ]Мене мама, взагалі-то, на парад не відпускала. Вона мене - поки Гриць спить - пустила на звітний концерт кулька (коледжу культури і мистецтва): каже, там бувають неймовірні номери. Типу, піди розвійся. Такою спекою я б краще в басейн, але басейн почекає, пішла на концерт.


А там, біля "Розмаю", щось дивне: довге, біле - і його треба розфарбовувати.
вишиванки-вишиванкиCollapse )
Посилання2 коти в мішкуНу і?

Кулі, Кам'янець-іменинник і археологічний пікнік [травень. 17-е, 2015|06:10 pm]
Blacky
[Tags|, , , , , , , , ]

кубок поділля з повітроплаванняСтрокатий пост про все, що бачила вчора, 16 травня.

археологічний пікнік

Піцца з картинокCollapse )
Посилання1 кіт в мішкуНу і?

Із запізненням: 15 травня 2015 р., Кубок Поділля з повітроплавання-2015, день 1 [травень. 17-е, 2015|12:19 am]
Blacky
[Tags|, , , , , , ]

Кубок Поділля 2015

Дні перенасичені подіями, і подіями красивими, позитивними - найкращі в житті, це саме вони складають основу нашої пізнішої ностальгії. Таких днів має бути побільше.
Сьогодні такий був. І вчора (поки ще вчора, а закінчу писати - буде вже позавчора).


Кубок Поділля 2015 фаєр-шоу
Дуже багато фаєр-шоу, але куль теж трохи є. і пілотівCollapse )
Посилання5 котів в мішкуНу і?

"Єднання епох": знову Ісаківці і красиві коні [травень. 11-е, 2015|01:01 am]
Blacky
[Tags|, , , , ]

Єднання епох 2015
З 9 по 11 травня Подільсько-Дністровська Січ у Ісаківцях фестивалить, ми були перші два дні - і, якщо погода не вставить патики нам у колеса, поїдемо туди ж і завтра.


Єднання епох 2015
Галопом по епохахCollapse )
Посилання14 котів в мішкуНу і?

"Форпост 2015". Картинки [травень. 4-е, 2015|12:04 am]
Blacky
[Tags|, , , , , ]

фестиваль Форпост
З 1 по 3 травня у Кам'янці-Подільському пройшов черговий фестиваль "Форпост. Дух воїна". Перші два дні дещо бачила.Про "Форпост" я писала й минулими роками, додати особливо мені нічого, так що просто картинки.

фестиваль Форпост
Був сильний пересвіт, ну так вийшло.
Там лише картинкиCollapse )
Посилання7 котів в мішкуНу і?

Дуже короткий пост про тюльпанові поля [квітень. 29-е, 2015|09:31 am]
Blacky
[Tags|, , , , , , ]

тюльпанові поля
Суржинці, Кам'янець-Подільський район, 28 квітня 2015 р.

Поки сезон - треба встигнути розказaти.

тюльпанові поля
там ще трохиCollapse )
Посилання10 котів в мішкуНу і?

navigation
[ viewing | 50 entries back ]
[ go | earlier/later ]