Blacky (kamienczanka) wrote,
Blacky
kamienczanka

Півгодини в Криворівні


Архів власного жж - дуже корисна часом річ. Можна подивитися. що там де коли і о котрій починалося. Ну от я і подивилася. У 2018 р. колядувати у Буковці та Криворівні почали по другій. У 2010 р. - теж по другій.
Ну от і вирішила, що воно завжди так - по другій. По-другому треба було вирішувати.


Але постфактум шо вже зробиш.
Начиталася про 14-00 - і перенесла виїзд з 9 ранку на десяту.

Шо? Прогноз? Та за прогнозом "легкий сніг". Легесенький. Мізерний.


Муахахаха. Ідилічна (бо з трактором) і науково-фантастична (бо з трактором) картинка з косівських передмість. Там ще нічого.


Бо переважно дорога виглядала ось так.

В Буківцю біля церкви пусто. скрізь біля храмів пусто, в Яворові йде чолов'яга з велетенським рогом, скрізь йдуть темні натовпи у пальтах та з баянами. Ні, не те, все це не те.
Я до останньогго думала повертатися назад, в Бояни. Я трохи поїдала себе пізніше, розуміючи, що і Бояни вже теж закінчилися.


Але Криворівня мене таки дочекалася.
Я майже рачки піднімалася крутими сходами під акомпанемент трембіт і рур із бляхи. Трембіти вже відгули, але коляда ще не почалася.


Мені дісталося трохи коляди.

Тексту про неї не буде - дивіться лінки на початку.


А от понити - трохи понию.
Я правда не розумію, чому територію біля церкви не посипають. ДУЖЕ слизько. Гепаються і малі, і старі, старих особливо шкода, колядників особливо шкода. Ну ок, у християн день, коли згадують про горні світи, але ноги - вони ж на землі, а земля сьогодні була кригою. При такому харизматичному і розумному священику - і не мати кому двір посипати?


Ще ниття. Передчуття, що бачу початок кінця великої гуцульської коляди. Тут не як з маланкою (там чим більше уваги одному селу, тим більше сусіднє теж хоче маланкувати і потрапляти "в газету"). В коляді туристи не настільки сприятливий фактор. Юнак пробує трембітою відігнати натовп від церкви, аби колядники зробили традиційне групове фото.


Вони його НЕ зробили, бо натовп напирав і відступати не бажав. В когось тепер є трохи лівого флангу на кадрах, у когось - кілька ліктів з правого, багато хто вхопив зажурені погляди тих, хто стояли-сиділи по центру. Люди в нас на загал позиціонують себе віруючими, але в Криворівні і того року, і зараз не покидало гидке відчуття, що білих і обов'язково голосно-російськомовних людей привезли подивитися на дивних тубільців. Білі люди дивляться, сміються, селфляться з колядничками, а потім організованими групами їдуть у колибу на обід.
Блін, та я знаю, як зараз звучу. Буркотіння такого ж туриста, тільки що без селфі і рос.мови.Маланки мене привчили: ти - чужа, дивись і захоплюйся. В Криворівні приблизно той самий спектр (який трохи хробаком їсть вроджений мій атеїзм та цикл нещодавніх статей з гуцульстики (https://kurs.if.ua/blogs/zvidky_v_karpatah_vzyalysya_gutsuly_posmiiemosya_z_naypopulyarnishyh_teoriy_68678.html
https://kurs.if.ua/blogs/prygody_dida_y_71587.html
https://kurs.if.ua/blogs/gutsulshchyna_67375.html
https://kurs.if.ua/blogs/za_chym_ukrainski_myttsi_na_pochatku_xx_st_pochaly_izdyty_do_kryvorivni_67695.html - і там ще є).
Але туристам треба переважно селфі. :(


Колядникам ми заважаємо. Це помітно. Здається, ще кілька років - і вони проводимуть свій ритуал таємно і без зайвих спалахів і клацань об'єктивами, а туристам залишать ширму, шоу, виставу за мотивами. Саме те, насправді. що туристи і хочуть побачити.


З 15 чи 20 хвилин, які я була на коляді, добрих 10 я повзла зі слизьких сходів вниз. Інші 5 чи 10 фотографувала колядників. Тому кадрів обмаль.


Кожну Криворівню таке знімаю, да. Заворожує.


Цього року менше траплялося старих скринь та хрестів, але нові теж цікаві.Небо над церквою гуділо дронами.


Я теж політала після закінчення дійства біля храму.

Навіть сонечко визирнуло.


Сніг все-таки прикрашає наші зимові пейзажі.


Але не одною Криворівнею.
Потім був Снятин і моя улюблена шопка в центрі біля гастронома. Вже п'ять років спостерігаю, як вона росте (значно швидше за Гриця) - і з кожним роком стає все дивнішою.


Мешканці древнього Назарету прийшли на закупи у супермаркет "Явір".


Але що це? Через пустелю до укріплень Назарету скаче бедуїн з прапором із написом "Снятин".
Чорт, картинки темні і там мало що розбереш. Але снятинська шопка - шедевр наївного мистецтва. Дуже-дуже наївного. 
Tags: Зима, Криворівня, Прикарпаття, Свято
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Маланкафест-2020: куренти та ілюзорні Вашківці

  Ordnung muss sein. Я завжди писала про всі маланкафести у Чернівцях - 2020-тий не стане виключенням. Тільки втома править бал. втома підказує…

 • І знову привіт: Бояни і Припруття

  Я не була тут три роки - їздила 7 січня до Криворівні. Ну привіт знову, Бояни і Припруття. Глянемо, що змінилося за цей час? (Спойлер: мало що.…

 • Перші маланки-2020

  Як завжди останнім часом, вранці 1 січня ми вирушили в Герцаївський район - за маланками. Дорогою заїхали перевірити. чи справді ходить 1.01…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments