Blacky (kamienczanka) wrote,
Blacky
kamienczanka

Форпост-2018: фотозвалищеТут з півсотні (може, й більше) картинок з останнього дня фестивалю середньовічної культури "Форпост", який проходив у нашій Старій фортеці 1-3 червня 2018 рр.

Я відразу скажу, що цей звіт нічим не нагадуватиме звичні мої фестивальні звіти. Бо як правило на заходах у мене є кілька знайомих, з якими можна поговорити, розпитати - а потім тут дати якусь вербальну, а не лише візуальну інформацію.


З середньовічними ж заходами не так. Знайомих там мало. От тільки sir_ector, ведучий (котрий ого як дивиться на дитину, яку йому піднесли, неначе Папі римському, для благословення фотографування) - та й все. Але людина зайнята, його голосом звучить фестиваль. Не до розпитувань.


Творчість театру історичного танцю "Алентрада" я знаю вже років вісім, шапочно була трохи знайома з однією з учасниць, але цього року її не було.


Підходити до бійців - е-е-е-е, ні. Ні. Мені здається, спільну мову не знайшла б.


Ну а чіплятися з розпитуваннями до організатора фестивалю, Костянтина Пархоменка (он він в центрі), тим більше б не ризикнула.
Тому тільки фоточки - і скудні коментарі.


Цього року у фестивалі брали участь хлопці, що займаються так званим історичним фехтуванням зі Львова, Луцька, Києва, Житомира та інших міст.


Багато хто з учасників продовжує їздити на "Битви націй", котрі з локального хотинського фестивалю виросли до всесвітнього чемпіонату все з того ж так званого історичного фетування. Вони тепер мігрують Європою і проводяться то в Чехії, то в Іспанії, то в Хорватії, то у Франції, цього року от в Італії були. Ведучий в неділю називав кількох учасників чемпіонами світу у категоріях "щит - меч" та в боях 5 на 5. Тільки візуально відрізнити, хто там чемпіон світу, а в кого це перший в житті турнір, я б не змогла.


По-перше, шоломи. Ось нечастий, вкрай нечастий кадр, де хоча б трооооошечки видно риси обличчя.


По-друге, через мою категоричну байдужість до так званого історичного фехтування. Хто не знає, то історично-фехтувальні бугурти найчастіше виглядають от так: купа залізних людей у ватних штанах скупчується в кутку ристалища - і трохи там штовхається, поки хтось не впаде. Впав - вмер, ай-яй-яй, бугурт закінчився.


Давно дивлюся на реакцію публіки на ці шляхетні лицарські дво-, три-, чотири- і так далі -бої. Вживу мені це не роздивитися, але на фотках видно чудово. Дуже, дуже, ДУЖЕ часто публіка сяє від посмішок. Тобто на їхніх очах когось лупашать залізним мечем по спині чи важким щитом по голові - і народ тішиться. :о)


Для мене ж середньовічні реконструкторські заходи - штуки дуже феміністичні. Дівчата там для мене цікавіші за хлопців в рази. І їх видно! :)


(Хлопці, в ті нечасті моменти, коли їх теж видно, теж цікаві. Від погляда того, котрий праворуч, у дівчат в животах мають пурхати метелики, напевно. В декого навіть сови чи птеродактилі).Так, ну ок, то шо я бачила за 2,5 години у фестивальну неділю?


Майстрів з крамом бачила.


Цю красуню, трохи схожу на Елізабет Беннет у "Гордості та упередженні" (1995), зустрічала і на попередніх фестивалях.Сову бачила.


Її власниця врятувала пташеня, коли воно потрапило під машину. Літати не може, але має дім і дбайливу хазяйку.


Лучників бачила.


Різного віку


І ступеня майстерності.


Кілька бугуртів.


Виступ київського гурту Red Alice


Фінальні бої у категорії щит - меч.


Дуже яскравий виступ "Алентради".


І майстер-клас з гончарства. Чорт його знає чому, це для мене стало якимось дивним откровенням.


Тобто ну що я, гончарів раніше на фестивалях не бачила? Та бачила, десятки разів.


Але вчора чомусь от пройняло. Аж до серця. Стояла, спостерігала - і розуміла, що це ж диво, і диво просте. Що навіть я б могла, напевно, зліпити якогось такого глечика. І це диво. І воно просте. Але диво. А я повторююся.


Готові вироби сохнуть.


В кінці поста скину ще з десяток кадрів з майстер-класу, бо я не могла ні очей, ні об'єктиву від гончарного кола відірвати.


Хоча відпочити оку на фестивалі і так було на чому.


Так, що там ще лишилося?


Обов'язкова рубрика "Діти і зброя":
До питань погоди, середньовічної моди, крові і поту.


Ще один бугуртний аспект.


Була дуже недовго - і то рада, що вирвалася, в суботу он зовсім не було на кого малого лишити.


А з собою брати не варіант: і сама втомлюся, і пацифіст він у нас ще той, зброї дуже боїться. Бійок теж.


І коли у людини обличчя не видно, теж лякається. Так що з ним - не варіант. Ввечері в п'ятницю спробували з ним піти на ходу зі смолоскипами і барабанами у Старе місто на нічну екскурсію - та де там, навіть до річки не дійшли, налякався вогнища у чужому дворі.Далі блоками буду.

Блок "Алентрада":

Ходулі, звісно, мега-хіт.


Навіть уявити собі не можу, як вони це роблять.


А це підготовка до виступу.


Найяскравіша картинка.
Поки з Алентрадою все.Майже Робін Гуд.
Red Alice
Фотогенічна, бо щаслива. Багато наклацала.


Під час виступу Red Alice


Так, все, лишилася глина. Зараз я замучаю всіх, хто додивився аж сюди.
Сподіваюся, ця мила юна пара не начиталася про політику захисту інформації, про котру останній місяць трубили всі сайти - і не матиме нічого проти своїх фотографій тут.


Бо там такі очі, такі емоції, така зацікавленість процесом!
А тут мені подобається погляд майстрині. Круто.

Ну і остання картинка з фестивалю:


Tags: #39;янець-Подільський, Кам&, Кам'янець-Подільський, Літо, Реконструктори, Реконстрікція, Стара Фортеця, Фестиваль
Subscribe

 • Австрія-2019: день третій. Axamer Wampelerreiten

  Майже 3 місяці вже пройшло, час пилососом засмоктує кудись деталі, дістати їх з чорного як ніч контейнера вже не вийде. Пишу зараз - поки абриси…

 • Ралі !Фортеця"-2019

  Сьогодні після багаторічної перерви у Кам'янець повернулося авторалі - і народ радів з цього приводу, і масово пер кладками і старими…

 • Історичний пікнік-2019

  Як завжди останніми роками на початку травня, у Старій фортеці сьогодні та завтра відбувається історичний пікнік. Я там була - і показую, що…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments