Blacky (kamienczanka) wrote,
Blacky
kamienczanka

Кельнський карнавал: ностальгія


Цього року Рейн карнавалить без мене - сьогоднішній Rosenmontag вже відшумів, напевно, і в КельніЮ і в Майнці, і в Дюссельдорфі.
А в мене є картинки з минулорічного параду, які ніде не показувала. То хай собі будуть.
От саме так - мінус трубка - я вирішила провести ранок 8 лютого 2016 року. За день до того їздила на карнавал Schoduvel у Брауншвайг, а сьогодні їхати нікуди не треба, карнавал сам прийде до мене. Я в Дюссельдорфі - і карнавал буде там само, десь опівдні.


Ліниво так включила готельний телевізор - там якраз транслювали початок Кельнського карнавалу. Фанфари, прусаки у перуках, тисячі і тисячі глядачів - ну, все як завжди.Аж раптом пряма трансляція перервалася включенням з Дюссельдорфу, теж прямим. Пусті трибуни, вітер несе по площі сміття, дядько пробує перекричати вітер...
Коротше, моя німецька не надто хороша, аледоходитьі  до мене:. ніякого карнавалу в Дюссельдорфі сьогодні не буде. Вітер 12 м/с, небезпечно, платформи можуть попадати, трибуни можуть попадати. Коротше, вдруге в новітній історії свята карнавал у Дюселі відміняють.
Тиц.
І що робити???


Їхати в Кельн. що ж ще.


І за годину я вже там. Цікаво, а чи бувають в Розенмонтаг у Кельні туристи, котрі про карнавал не чули, виходять з потягу до собору - а навколо таке:Напевно, бувають. Аж їочеться влізти у їхню шкуру: їхали лише за архітектурою, а маємо в комплекті ще й наймастабніше свято країни. І всі навколо - в костюмах.

Ось це, наприклад, не колона. не парад. Це глядачі ходять шукають місце для зупинки.


Кельнський карнавал - якщо дивитися лише на картинки - можливо, не саме цікаве явище на землі. Нє, ну енергетика Красноїльської маланки значно потужніша, це правда. Але мастшаб Рейну, що карнавалить, теж п'янить. 1 200 000 глядачів лише у Кельні. 800 000 - у Дюссельдорфі (коли там вітер не бушує). А ще є Бонн, Ессен, Аахен, Майнц і так далі.


І тисячі, тисячі учасників - котрі розкидають у натовп тонни шоколадок і букетів, а юрба кричить "Камелле!!!!" - і тягнеться до солодощів.


О, селфі. Бачите, з фотиком я одна. Всі інші співають, смалять цигарки (через це я постійно змінювала своє місце, бо дихати тим смородом було нестерпно) - і вимагають квітів і цукерок, як юні панночки на першому побаченні.


В Кельні зранку теж був дощ і негода, вітер теж був солідний - деякі групи парадували у целофанових накидках, щоб не зіпсути дорогі костюми.


Але швидко випогодилося - і сонце гралося зайчиками на міді інструментів.


Як завжди, платформи розбавляли групи танцюристок, яких несли на плечах кремезні хлопці. В костюмах танцюристок продумано геть все.


Аж так. Ну, не знаю. Дитячі труси в мереживах поверх товстих рейтузів - якесь дитячо-садочкове уявлення про сексуальність :)


Як сонечко :о)


І групи деякі, і платформи були тими самими, що й на карнавалі-2015. І цих дикунів вже бачила (Sansi-Bar), і більшість платформ з прусаками.Але нових платформ у процентному відношенні таки більше.
Ось ця дуже сподобалася - ну. зрозуміло чому. Ціле місто! Цілий Кельн! Далі вона ще кілька разів у фотках буде тут траплятися.

Пірррати.


Нпйкреативніші костюми - на самому початку колони. І так, навіть прокинувшись під початок карнавалу в іншому місті, цілком собі можна ще встигнути побачити все-все-все. Маршрут ходи - понад 6 км, рухаються повільно, ніхто нікуди не поспішає. Так що бачила геть все.


Сонячно було, вітряно, перед-весняно.О, минулого року ці були з жуками. Тепер самі колорадсько-жукові в'язні. Лівий схожий на підстаркуватого радянського д'Артаньяна.


Гумор більшості платформ без знання контексту і не зрозуміти. А, ну і фіг з ним, з конкекстом. :)


Цього разу мені разів зо п'ять протягували букетики. Я їх роздавала всім сусідам, ті страшно тішилися. Ця радість першим квітам теж без контексту, здається, губиться. Я збирала лише цукерки. Назбирала стільки, що їли їх з малим потім ще кілька тижнів.


От від цього був букетик, пригадується.


А цей поділився мармеладними ведмедиками.


А цей нічим не ділився, він просто красивий і зелений.


Дикуни. Дуже фотогенічні.Ще раз улюблена платформа-2016.Бам!


Обов'язково щороку є кілька платформ на політичну тематику. Тут Меркель трішки полестили.


Минулого року німців найбільше тривожила ситуація з Грецією.


Знову літаючі танцюристки.

Мідь виблискує.Позаду закриваються всілякі культурні інституції, поки з екрану комп'ютера на споживача сиплеться добро у вигляді онлайн-шопінгу.


Експерти у сортах лайна по-кельнському.


Греки. На цей раз не настільки політично-похмурі.


Демократіє!!!Зюссен кюссен.


З кельнським собором була не одна, а відразу три платформи. Ось ця - № 2, з гномами.  А позаду за іграшковим собором - найсправжнісінька кельнська ратуша.


Маланкарі з Чагра чи Молодії теж люблять платформи-кораблі.


Ось тут ратушу можна краще роздивитися :)


Платформа про недобудований оперний театр.


Піратесси з ромом. Кухлі в тему.


А ось і третя-платформа-собор. Собор-пісуар. Тема, знайома всім пам'яткам архітектури світу, напевно.


Глядачі.


Селфі № 2, непросте таке, закручене.

Ну, і вистачить :)Tags: Зима, Карнавал, Німеччина, Реконструктори, Реконструкція, Свято
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Маланкафест-2020: куренти та ілюзорні Вашківці

  Ordnung muss sein. Я завжди писала про всі маланкафести у Чернівцях - 2020-тий не стане виключенням. Тільки втома править бал. втома підказує…

 • І знову привіт: Бояни і Припруття

  Я не була тут три роки - їздила 7 січня до Криворівні. Ну привіт знову, Бояни і Припруття. Глянемо, що змінилося за цей час? (Спойлер: мало що.…

 • Перші маланки-2020

  Як завжди останнім часом, вранці 1 січня ми вирушили в Герцаївський район - за маланками. Дорогою заїхали перевірити. чи справді ходить 1.01…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments