Blacky (kamienczanka) wrote,
Blacky
kamienczanka

Горбова і Годинівка: такі різні коні. Сезон маланок-2017 розпочато :о)

Спочатку нагадаю: Красноїльська маланка має бути у Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
А далі вже про сьогодні.Це було правильне 1 січня. Саме так і починається правильний рік: сонце, коні, Горбова (Horbova). І ще Годинівка (Godinești)


Дві маланки в один день. При бажанні можна було б пошукати ще кілька, але ми всі після хвороби, з в'ялим, трохи звареним попередньою температурою Грицем в машині - вирішили не форсувати. І так вражень повно. Горбова ніколи не розчаровує.
А це власне і Гриць на маланці. Це його... дайте порахую... напевно, п'ята маланка. Він бачив і Горбову, і Бояни з Припруттям, і Новоселицю, і Красноїльськ. Будьте як Гриць. Він все правильно робить.


Отже, бачили Горбову - їхню над-потужну, розкішну автентичну частину маланки...


І їхню ж переберійно-карнавальну, теж одну з кращих у Чернівецькій області. Троянський кінь з першого кадру - теж їхній.


Ми його спочатку вполювали в Банченах - і подумала, що вау, ні фіга собі Банчени маланкують. Але це була Горбова. Банчени, здається, нецерковні свята не вміють святкувати.


А от сусідня з Горбовою Годинівка вміє. В Годинівці я була до цього один раз - у 2005 році. Думаю, страусів тут вже не вирощують.


А от коні-каюци (калу?) виростають нічогенькі.
І людської праці в них вкладено чимало. Подивіться на одяг!


Так, в Горбовій одяг у маланкарів дуже схожий - та що схожий, ідентичний майже. Ну, сусідні села, от і звички не відрізняються. Поїхала б таки в Байраки - побачила б інші костюми. Думаю, ще побачу.


Ні-ні, я не про такі. Хоча хай собі буде, звісно, ця пекуча каталонська штучка, але на неї подивишся, посмієшся, зробиш кілька кадрів - і підеш.


А ось ЦЕ запам'ятовується назавжди. Енергетика від цієї горбівської маланки валила шалена. Майже як в Красній. Майже.


Так як китайці кажуть, що у них в 2017 році почнеться рік півня - то Горбова на такі звістки реагує відразу кількома курятниками. Ось одна птахоферма...


А ось інша. Ні, цей кадр не дає відчути весь масштаб.


О, так буде правильніше. Ко-ко-ко. дорога моя Горбова, вмієш ти зробити свято і собі, і людям.


А я вмію і покритикувати. Маланкарське флібуст'єрство з кордонами і вициганюванням грошей вже дійшло і в Горбову. Ці діди морози гроші просили ще так, більше для проформи (і пригостили Гриця велиииииикою цукеркою, а він сказав "Дякую!").


А ось це вже був серйозний такий пересувний шлагбаум.


І кілька гривень там таки з автівок брали.
Та навіть і не шкода дати ті кілька гривень, якщо б знати, що вони підуть саме маланкарям. Але ж у натовпі ходив нетверезий "лікар", тикав у нагрудну кишеню халату з літерами "АТО" і просив заплатити. Спекулювати на війні дуже негарно. Не знаю, чи це справді був атовець, чи таки примазався. Не з'ясосувала.


В Горбовій 1 січня нічого не з'ясуєш - там знаєте який шум і крик стоїть? :О) І чуєш цей шум - і душа радіє: маланка йде. Чи їде. Жива. Здорова. Класна!


Супер-класна. Хтось запускав над нею свій Фантом, а ми свій коптер лише даремно у машині прокатали. Я забігалася і забула про нього, а інші і не нагадували. Шкодую трохи. Знімати було що - тим більш з висоти.


Того ж троянського коня. Він дуже майстерно, вміло зроблений - все-таки у Горбовій є майстри із золотими руками.


А яка вірність анатомії! Тут як з кінними статуями, знаєте? там теж завжди у жеребців яйця є. Традиція така у скульпторів.


Півню під хвіст не заглядала :)


Як і щороку, були і платформи більш прості. Ну, магазинні маски, таке. Там ще повний причеп якихось шреків. навіть у цей звіт не потрапили. Не дуже таке люблю, хоча все одно люди старалися і робили свято. Це поважаю.


О, дід-морози рекетири якраз обідають - а повз їде одна з птахоферм.В Годинівці відразу пощастило натрапити на коней - вийшли на центральну вулицю, потанцювали, пішли в кафе, потанцювали, пішли у бічну вуличку, потанцювали - ну і так далі.


Втішена новою маланкою дуже-дуже. Гарно було видно, як старші маланкарі вчать танцювати нову гвардію. Так дбайливо і терпляче, з повагою. Круто.


Всі фоти з Годинівки - це викрутаси з камерою, аби в кажр не кидалися два прапори, з якими селом ходила годинівецька маланка.


Прапори всі маланки люблять (он там вже зверху був іспанський, ага) - і беруть з собою в похід по селу всі, які трапляться, від радянських ще до рекламних.


А, ну от і видно. Годинівці цього року трапилося два прапори партії регіонів. Я спитала потім місцевого діда мороза: Ну на фіга вам прапори неіснуючої партії? "Яникуович - наш президент!" - відповів він мені. Жартує хлопчина, звісно. Але я навіть жарти про ту тварюку не можу спокійно сприймати. Аж здригаюся вся від відрази навіть від символіки тих бовдурів.


Давайте переб'єм серйозний політичний градус чимось легшим і яскравішим. Ну куди вже яскравіше  :)


О який курячий супрематизм із Грицем і бабусею. :)


І в Горбовій, і в Годинівці активну участь у маланкуванні беруть дівчата. Один з танців навіть танцюють з конями саме вони (у Годинівці танцювали дівчата і хлопці, преодягнені на жінок, так що, може. колись то все-таки робили лише перебрані).
Так як я їжджу в Горбову вже багато років, деякі обличчя вже впізнаю.


Ось цей. без шапки- візуально я його ледь не з дитинства пам'ятаю. Його гордість робить цей кадр. Я надивитися не можу на його гордість.


Бо бути в маланці - почесно. Так, уявити собі міських хлопців, які скачуть весь Новий рік у супер-розцяцькованих костюмах важко. Але тут ще живі традиції, вони прекрасні - і я дуже бажаю їм довгого-довгогго життя.Ах, які чорні брови :) Гарна.


Ще Годинівська маланка. Шкодую, що вона не увійшла до моєї книги "Буковинські маланки".


A propos книги. Взяла з собою два путівничка, сподівалася. що побачу голову сільради і затятого маланкаря Дана Кришмару (не побачила) - але щирість і запал хлопців так мене вразив, зо подарувала місцевому коменданту (калфі?) і ще одному маланкарю. Ну от руки чесалися. Я не можу так розкидатися книжками, мені дали всього 10 авторських примірників, але от був такий порив - і, думаю, він був правильний. Про Горбову у книзі трохи є :).О, драматичний момент. Гладіатор на троянському коні зустрічає півня.


А це інші курочки.


Один був веселий весь час, інший не посміхався. Посміхатися - правильніше :о)


Подивіться, яка тонка і класна робота!Горбівська маалнка виходить з бічної вулиці на центральну дорогу. Боже, це такий урочистий і крутий момент. Ні, ви там не були, ви не зрозумієте.Коні слідують за комендантом.  Дуже був серйозний. дорослий і відданий процесу комендант. Зацінила.А ось і мій малюк. Трохи боявся, виходити перші години дві взагалі не хотів. Потім такий вийшов - тож матиму кілька фоток на пам'ять.


От ще :)Ця венецыйська панна так до мене причепилася з вимаганнями грошей, що я ледве відбилася. Ну була б з сумкою - дала б кілька гривень, але я вискочила з машини без сумки, лише фот. Де я мала ті купюри взяти? Наступного разу буде наука - розсувати кілька гривень по кишенях.


О. це вона з товаришем ще когось обробляє.


Бачите, яке яйце зніс? Велиииике!
Серйозні такі.


А цей коник знову посміхається. Круто.Шикарно було, шикарно.


Завтра, сподівааюся, буде ще одна маланка в жж :о)

Tags: Буковина, Горбова, Зима, Маланка, Свято
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Маланкафест-2020: куренти та ілюзорні Вашківці

  Ordnung muss sein. Я завжди писала про всі маланкафести у Чернівцях - 2020-тий не стане виключенням. Тільки втома править бал. втома підказує…

 • І знову привіт: Бояни і Припруття

  Я не була тут три роки - їздила 7 січня до Криворівні. Ну привіт знову, Бояни і Припруття. Глянемо, що змінилося за цей час? (Спойлер: мало що.…

 • Перші маланки-2020

  Як завжди останнім часом, вранці 1 січня ми вирушили в Герцаївський район - за маланками. Дорогою заїхали перевірити. чи справді ходить 1.01…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments