Blacky (kamienczanka) wrote,
Blacky
kamienczanka

Schoduvel-2016 у Брауншвайзі: звіт довжиною в руський місяць.Бувають в світі дива: ми з Міком ходимо на пари і сидимо за однією партою. Насправді! В автошколі. Тому вільний час, котрий і так шагреневою шкірою стискався до ледь помітного клаптика, зараз став справжньою коштовністю. Тому часу на хоч якийсь звіт з лютневої поїздки на німецькі карнавали просто немає.


Але якщо сама для себе звіт не зроблю - вже за рік більшість подробиць мандрівки вивітриться з голови.
Тому тут буде багато картинок і не дуже багато тексту про карнавал у Брауншвайзі.
Ті, хто зростав ще в радянські часи і був розумним, це чимале (майже чверть мільйона жителів) місто в Нижній Саксонії знають як БрауншвЕйг.


Ті, хто хоч трохи знає німецьку, сказали би БрауншвАйг.


Але якщо б і ті, і ті посперечалися і з'ясовувати правду відправилися в саме місто 7 лютого 2016 р., то нічого б в них не вийшло. І перші б дуже злилися, бо свою правоту таки не довели. Бо в день карнавалу все місто реве свій девіз: "Брунсвік - Хелау!" На радість всім англіомовним (англійською таки буде Брунсвік) та середньовічним - саме так називалося поселення на Одері в часи, коли живим був ще його легендарний засновник, саксонський граф Бруно, котрий помер ще в 880 р.Але історичні довідки і так є в Вікіпедіях, а я більше про емоції.


А з ними був повний порядок. Карнавал в Брауншвайзі має власну назву - Schoduvel. І попри свою грандіозну масштабність він виявився дуже теплим, ламповим домашнім, хорошим. Але й вражаючим.


Спитай мене хтось, де класніше - у Кельні чи тут, вибрала б Брауншвайг. Хоча обжертися солодощами в кельнських масштабах тут не вийде, але тут й менше не дуже зрозумілої туристам ритуальності, менше канонічних костюмів (у Кельні ледь не половина учасників параду вдягнена прусаками, а половина глядачів - клоунами). Фантазія в Брауншвайзі не обмежена нічим - крім теми фестивалю, яку обирають щороку. Цьогоріч це було "Нарешті все правильно" - і розумій як хочеш, і трактуй як подобається.


Фоти натякають, що місто і без карнавалу варте візиту - так і є, але шкода, що всі-всі-всі храми були цього дня зачинені.


Бо під час карнавалу тут багато пьють і ще більше веселяться. Часом трішки небезпечно.


Часом відверто дивно. Ця дівчина просто атакувала чоловіків, які стояли в черзі в туалетну будку, активно пропонуючи себе в різних позах. От цього хлопаку вона вперше побачила буквально кілька секунд тому. Поліцейські були поруч і зовсім ситуацією не цікавилися - карнавал же, типу можна. Не питайте мене, як я до такого ставлюсь. Еротизм - чимала частина багатьох подібних дійств, тому це мусить, напевно, бути в нормі. Але з віком все-таки трохи дивує :о)


О. а це її сестра. Грала роль суворої бабусі при розбещеній онуці.Головна порада тим, хто колись захоче побачити це фантастичне (таки фантастичне) дійство - не бійтеся запізнитися чи заблукати. Це просто неможливо. Ніяк. Взагалі. Навіть якщо ви приїдете в Брауншвайг і нарізатимете дикі кола навколо вокзалу, карнавал приїде до вас сам - вранці платформи проїжджали повз станцію, увечері караванок зібралися на прилеглих вулицях. Вже пусті, без учасників - але все одно кльові. Коротше, як співав колись ТНМК, не мине мене мила, а вас карнавал в Брауншвайзі.
І запізнитися важко. Задовго до 12-40, часу старту, учасники топчуться кварталами і кварталами міста. Можна йти на Ойропапляц, але насправді там нецікаво - всі лише готуються, прикрашають платформи, забираються на них. Краще вибрати місце ближче до середмістя - маршрут довгий, там десь зо 6 км, тож місця вистачить всім. Правда - всім. І продовжується дійство аж до 17-00. Так що вспієте.


Якщо йти за чернівецькою термінологією. то тут головною є переберійна частина. Оті самі платформи, котрі так дратують багатьох прибічників маланкарської чистоти на маланка-фестах. Ця позиція завжди здавалася мені дивною - якщо якась галузь ритуалу трансформується ось саме так, що ж тут поганого? Погано, коли платформа вульгарна (цим страждають переважно Вашківці), але якщо все зроблено з розмахом і смаком - чому б і ні?


Брауншвайг - це платформенний рай. Їх тут понад сто, уявляєте? Та ні, поки не побачите, не уявите. Та чого там "понад сто". Їх було 120! І всі абсолютно різні. Ось ця - про високе, про Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і середньовічні реклікварії.


А ця обігрує прислів'я про "Все добре, що добре закінчується". Типовий такий прямолінійний німецький гумор, ще й з каченятком.


А цю підготувало місцеве ЛГБТ-товариство.


А це президіум брауншвайзьких дурнів і блазнів. ВІПи, коротше.


А це взагалі десант жіночого карнавалу (є один день в карнавалі, відданий власне жінкам, коли вони штурмом беруть німецькі ратуші) з малесенького міста Кремлінга. Загалом в Schoduvel-2016 взяло участь понад 5000 людей. Солідно.
Хоча мені найбільше ця сподобалася - бо замок і фахверк.
Тільки без прекрасного принца.


Бо прекрасний принц поспішає з немовлям зайняти хороше місце на карнавалі. Так-так, як і в Кельні, це просто собі глядачі. Переважна їх більшість - в костюмах.


Діти так практично всі перебрані.


І в Кельні, і в Брауншвайзі почесні місця на початку колони віддані поліції і пожежникам. Їх щиро вітають оплесками і криками. Так, для нас це трохи дико.


Як і у Кельні, багато танцюючих дівчат - їх і оркестри тасують між платформами, щоб парад не набридав, щоб не було одноманітності.
Політичні платформи? Ну звичайно ж. Але путіна чи там Асада не було. Переважно лише місцеві герої.Фрау Меркель, звичайно ж, присутня. Ну як без неї.

З іншого ракурсу.
Чимало платформ, які відтворюють знакові місця міста - як от відновлений графський палац чи монумент символу Брауншвайга, леву - це перший окремо стоячий монумент на північ від Альпів, і місто цим дуже пишається.


Ось вони в реалі.О, і знову дівчатка поскакали.


Власне в неділю перед Розенмонтагом в багатьох містах Німеччини проходять дитячі карнавали. Брауншвайзький назвати виключно дитячим важко.


Це мої карнавальні трофеї. Крім цукерок і масок там такі сині листівочки є, бачите? Це лубріканти. Так що діти дітьми, але в карнавала все ж таки і інша аудиторія.Скільки її - добре видно на кадрах.
Минулого року через загрозу терактів вперше за 110 років карнавал не провели. Цього року з загрозами теж не все гаразд, але ніхто дійство не відмінив. Правда, журналісти відмічали, що глядачів було набагато менше, а поліцейських - набагато більше за попередні роки.


Чудові хлопці, дуже артистичні і позитивні.
Цукерки тут теж розкидають, але ніхто не верещить "КАМЕЛЛЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!" як у Кельні. Хоча теж всі з торбами і часом парасольками - в них можна збирати наловлене, ними ж можна посувати до себе те, що впало трохи далі.


Люди з віниками вже мали б впасти в очі. Дуже правильні люди - вони змітають цукерки і іграшки поближче до глядачів. Ні, ті, що впали у кінський навоз. так вже там і лежатимуть.
Цукерками тут страшно перебирають - кидають переважно карамельки, вони так і лишаються лежати на старій бруківці. Полюють хіба за мармеладними ведмедиками і міні-шоколадками, а таке тут нечасто розкидають. М'ясна гільдія міста роздавала всім сосиски - то потім вони, навіть не надкушені, валялися по всіх вулицях. Наші собаки й коти від такого щастя б глузд втратили.


Ух колоритні.


Я згадувала, що в процесії беруть участь багато оркестрів. Але лише кілька з них - зі справжніх музикантів.


Переважно йдуть люди з барабанами і весело настукують якийсь ритм - прикольно, запально, доступно.Сама стильна з карнавальних груп. Мовчазні і трохи готичні. Не такі як інші.


Теж вони.


О, полетіли цукерки в народ.
Цукерки тут майже всі від спонсорів: на малесеньких солодощах можуть бути великі логотипи німецьких банків, супермаркетів чи страхових контор. Були також кулькові ручки, маленькі китайські іграшки, вітамінізований цукор, безе - дешево і сердито. Мережа піцерій розкидувала маски мавп, але їх ніхто не вдягав - незручні.Платформи-кораблі викликали сильне дежавю з чернівецьким Маланка-фестом.Але кораблі були й космічні. Ілону Маску там не гигнулось? :о)О, прусаки. В кельні їх тисячі - тут одна платформа. Правильно.


От тут і леді з віником, і парасолька для трофеїв - і, головне, видно, що публіку від процесії не відгороджують барьєрами (лише на кількох перехрестях вони були). Дуже все демократично: хочеш - бери і йди з якоюсь групою і собі (якщо не проженуть).А це просто діти вибралися на карнавал з вчителькою всім класом. Ну круто ж, правда?


Було й трішки мого, улюбленого, рідного - родичів маланок. чортів і ведмедів. От тут відьми чорта віниками ганяють.А це прекрасні, прекрасні, прекрасні маланкарі в хутрі і з павиним пір'ям. Чудові. Це вони без масок.В масках ще крутіші.


Як вони скачуть в своїх хутряних обладунках! Як дзвенять калаталами! Ну родичі бабинських і красноїльських персонажів, ну точно!


Не могла не сфотографуватися з такими класними.


Не одній мені вони сподобалися - маленька бджілка пішла ділитися з юним маланкарем своєю солодкою здобиччю. Мімімі.О, і знову корабель. Піратів на всіх карнавалах люблять. :о)


Як і чортів.


От чорт крупним планом.


І знову фахверк, тепер з корівками :о)


За мить цей зефір приземлиться мені на голову. Взагалі досить боляче кидалися, угу. Не спеціально :о)


М'які іграшки - це гран-прі місцевих трофеїв. Їх не просять  - їх реально клянчать, а тьотечки довго роздивляються претендентів і на свій розсуд вирішують: тобі дам, тобі ні. Деяким досить жорстко відмовляли. Не знаю, чому.


Дядько в панамі і принцеса з жабою.

Я вже не дуже знаю, що коментувати. так що багато фоток лишиться без підпису.


О, знову корабель! Внизу по центру кадра видно стаціонарний такий пост професійних мисливців за трофеями: вони прибувають з торбами, стільцями, перекусом, напоями. Займають хороше місце - і вже з нього не рухаються.
Не знаю, мені б так було нецікаво.


Я оббігала весь карнавальний маршрут - бо ж фоти різні з різних ракурсів.


Тут, приміром, на задньому плані за родиною клоунів видно один з небагатьох вцілілих після Другої світової зразків фахверкового будівництва. Чудовий зразок. Розкішний. Та й родина на першому плані нічогенька. :о)


Фахверк і такий буває. Акуратний такий. бо після війни відновлений.


Квіти і  пожежники.Платформа про атомну енергетику.Геї і лесбійки.


Клоуни - улюблені герої німецьких карнавалів.


Вогнедихаючий дракон. Ні, в Горбовій крутіший.


Тут поруч фольксвагени збирають - то кілька платформ було про ці машини. Фольксваген-швейцарський ніж, хаха.Горгульї з пластиковими ящиками.О, а це знаменита брауншвайзька квадрига - найбільша в Європі.


Ось вона вживу. Як ви думаєте, що зараз в цьому розкішному класицистичному палаці?
Так торговий центр же :о)Ні, це не прапор України - це один з місцевих (схожі прапори, скажімо, у австрійського Санкт-Пьольтена і інших міст Європи).


О, до речі, як вже згадала про українську символіку. От йдуть люди на карнавал, тисячі йдуть. І більшість же перебрані в клоунів, піратів, корів - та в кого завгодно. І йде група людей без костюмів - всі без костюмів, крім жінки попереду. Та в вишиванці і вінку. Так прийшли святкувати місцеві (російськомовні) українці.
Знаєте, це неправильно - для національних строїв є маса свят, а в Баварії ще й недільних церковних мес. Карнавал - не для народного одягу. Вишиванка на Шодувелі недоречна - це принижує вишиванку. Шкода, що наші це не зрозуміли. Шкода, що вишиванка для них те саме, що костюм блазня для саксонців.
Принцеса у вежі замку.


Знову качечки.О, про що я казала - просто собі беруть барабани і йдуть з ними, вистукуючи щось простеньке. Зате весело!Дуже класна платформа, хай і незрозуміла для мене :о)


Знову барабанщики.Місцеві вегани. Вони праві.


Гарненька дівчинка, а як сальто класно робить, але погляд перечіпляється за дупу і сміття на задньому плані :о)Чорт, знову корабель. Та там ціла армада.


Продула місцева футбольна команда, видно.

Ці самі яскраві були.


Ось вони ще раз.


І знову платформа про кризу в Європі.
Бачите на тракторі червону пипку? Це ж клоунський ніс :о) В тракторів теж карнавал, хай вони і на роботі сьогодні.
Скутер з картону.


Біля собору і палацу було найтихіше місце у всьому Брауншвайзі - бо карнавал завернув тут убік.Навколо собору десятки лавиць - у всіх ніжки стилізовані під левів. Жодний не повторюється. Класна, дуже класна стилізація під романський стиль. Люблю таке.


От ще характерний кадр: карнавал закінчився хвилин 10 тому - і вже міські служби прибирають трибуни, щоб не заважали. Сміття приберуть теж. Пізніше.Сміття багато, угу. А це ще один торговий центр. Класнючий.


З іншого ракурсу.

Фахверкова казка на вокзалі.
пірати

Монахи раз. Учасники.


Монахи два. Глядачі.


Принц карнавалу.


Найкраща платформа карнавалу - ось ця. Про мир і дружбу в усьому світі. Хлопці з пап'є-маше - поляк, в'єтнамець, німець, турок і житель Берега Слонової Кістки. Дуже політкоректний вибір журі. Ну але ж це передбачувана Німеччина, в цьому її специфіка.

Tags: Зима, Маланка, Німеччина, Свято
Subscribe

 • Маланкафест-2020: куренти та ілюзорні Вашківці

  Ordnung muss sein. Я завжди писала про всі маланкафести у Чернівцях - 2020-тий не стане виключенням. Тільки втома править бал. втома підказує…

 • І знову привіт: Бояни і Припруття

  Я не була тут три роки - їздила 7 січня до Криворівні. Ну привіт знову, Бояни і Припруття. Глянемо, що змінилося за цей час? (Спойлер: мало що.…

 • Перші маланки-2020

  Як завжди останнім часом, вранці 1 січня ми вирушили в Герцаївський район - за маланками. Дорогою заїхали перевірити. чи справді ходить 1.01…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments