Blacky (kamienczanka) wrote,
Blacky
kamienczanka

Ратушу в Поморянах продають


17 січня 2016 р. будівля колишньої ратуші у Поморянах була виставлена на OLX на продаж власником за 15 тис. $. Поморянські пабліки у соцмережах писали, що теперішній власник ратуші начебто придбав її за борги колгоспу 23 роки тому, а також отримав в безоплатну оренду на 49 років парк біля ратуші. В селі подейкують, що колгосп розрахувався ратушею за солярку і запчастини.

Наталія Онисько та Ірина Рєвунова на сайті Zahid.net вносять ясність у питання:


"На даний момент власником ратуші є 28-річний мешканець села Вороняки, що поруч з Поморянами, Богдан Савчук. На тому, що покупець «має максимально зберегти історичну цінність будівлі», він у приватній розмові не наголошує, оскільки розуміє, що таких вимог ставити не може. Але додає, що найкращим варіантом вважає перебудову ратуші під готель або заклад громадського харчування. Сама будівля, за словами Савчука, перебуває у вкрай поганому стані. Наразі там немає вікон і дверей, зруйнувалося дерев’яне перекриття.

Згідно з даними реєстру нерухомості, він отримав у власність приміщення колишнього магістрату у 2008 році. Раніше це нерухоме майно належало його батькові Михайлові Савчуку, саме тому місцевому підприємці, якому ратушу нібито віддали за борги. Як розповів ZAXID.NET сам Михайло Савчук, інформація про борги не відповідає дійсності – він придбав нерухомість у 1996 році за 17 тис. грн. Щоправда, з місцевим колгоспом справді співпрацював – продавав запчастини. «Приміщення належало Фонду держмайна України, який виставив його на продаж через аукціон. Я став переможцем конкурсу і заплатив понад 17 тис. грн. Я повністю розрахувався з ФДМ», пояснив  він. На той час курс долара становив приблизно 1,76 грн за долар. Відтак Михайло Савчук купив місцеву ратушу за 9,66 тис. доларів. За ці гроші тоді можна було придбати, наприклад, двокімнатну квартиру в центрі Львова. Тобто, родина Савчуків не надто багато заробить у випадку успішного продажу – приблизно 5 тис. доларів. За словами Савчука-старшого, він планував розвивати свій бізнес і відбудувати ратушу. Проте почалась криза, колгосп так і не віддав боргів і відбудовувати придбану нерухомість вже не було за що.

Це підтверджує і  тогочасний голова селищної ради Поморян Володимир Семчишин. Він також розповів, що крім нерухомості Савчак отримав в оренду на 49 років ще 12 соток землі, проте так нічого і ніколи не робив на території  придбаної ратуші. Ситуація не змінилась і сьогодні".Tags: Зима, Львівщина, Трагедія
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments