?

Log in

No account? Create an account
Церкви Карпат вже в ЮНЕСКО. Дочекалися! - Екзарх Всього Існуючого в екзилі. [entries|archive|friends|userinfo]
Blacky

[ website | "Замки і храми України" ]
[ userinfo | Блекопедія ]
[ archive | Раніше ]

Церкви Карпат вже в ЮНЕСКО. Дочекалися! [червень. 21-е, 2013|07:31 pm]
Blacky
[Tags|, , , ]

Маємо шосту позицію в Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО від УКРАЇНИ: спільна з Польщею номінація "Дерев'яні церкви Карпат". Вісім наших, вісім їхніх. Добре!
Деревяні церкви Карпат
Церква св. Юра, Дрогобич

Повна назва нового ЮНЕСКівського об'єкту – "Дерев'яні церкви Карпатського регіону в Польщі та Україні" ("Wooden Tserkvas of the Carpathian Region in Poland and Ukraine"). Наші красуні: Церква Святого Юрія у Дрогобичі (Львівшина; II пол. XVII ст.), Церква Трійці у Жовкві (1720 р.), Церква Собору Пр. Богородиці у Маткові (Львівщина; 1838 р.), Церква Різдва Пр. Богородиці у Нижньому Вербіжі (Івано-Франківщина; 1808 р. - дууууууже хочеться її побачити без бляхи), Церква Зішестя Св. Духа у Потеличі (Львівщина; 1502 р.), Церква Зішестя Св. Духа у Рогатині (Івано-Франківська обл.; поч. XVI ст.), Церква Архангела Михайла в Ужку (Закарпаття; 1745 р.), Церква Вознесіння Господнього в Ясині (Закарпатська обл.; 1824 р.).
Храми з території Польщі - теж наші по суті.

"Розташований біля східного кордону Східної Європи, транснаціональний об'єкт налічує 16 церков, побудованих з горизонтальних дерев'яних колод між XVI і XIX століттями громадами православної та греко-католицької конфесій. Вони репрезентують культурну виразність чотирьох етнографічних груп, а також декоративні й технічні характеристики, котрі вони досягли у свій час. Ці церкви – це спадок окремішньої будівельної традиції, котра корениться в православній церковній архітектурі, в якій переплітаються елементи місцевої традиції і символічні посилання на космогонії власної громади", – з офіційного повідомленні на сайті ЮНЕСКО.


Деревяні церкви Карпат
Святодухівська церква, Рогатин
ПосиланняВідповісти

Comments:
From: sovsemgrustno
2013-06-22 08:34 pm (UTC)
А все одно - ех...:) Організація класна, так. Мене "добив" ординський "зоопарк" - верблюд був вгодований такий. Хоча на "Битві націй" затишніше, бо територія менша. Але затишок - це не те, що треба в таких випадках, ага.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2013-06-22 08:38 pm (UTC)
верблюд то ще фігня. я сьогодні бачила баранячі яйця і конячий, вибачте, член. це гігантомахія якась. :о))
(Відповісти) (Parent) (Thread)
From: sovsemgrustno
2013-06-22 08:40 pm (UTC)
Хе-хе. День не пройшов марно, так. :) Про коней - то я це вчора мала щастя споглядати. Іздили в монастир в Істру. А там в парку (чи то пак в саду Гефсиманському) коні пасуться. Ото ми теж... Оскоромились.
(Відповісти) (Parent) (Thread)