Blacky (kamienczanka) wrote,
Blacky
kamienczanka

Внутрішня Монголія Галичини, або Китайський новий рік у Львові

Китайський Новий Рік Львів 2013
Хто про що, а Блека про маланки.
Ага, знову. :о))

Китайський Новий Рік Львів 2013
Бо в мене як: нема маланки буковинської, поїду на китайську.Китайський Новий Рік Львів 2013
У Лі-вів, найзахідніше місто провінції Цзянсі.

Китайський Новий Рік Львів 2013
Між Кам'янцем і Львовом - 280 км, а тому на добирання туди громадським транспортом йде цілий день. Звідти так само. Крім Львова і транзитних скалатів-тернополів-теребовль-чорткових ніде і не була цього разу.

Китайський Новий Рік Львів 2013
Не той настрій: дорогою на новий рік зламала одну дуже коштовну штуку (ну ширік я свій поламала, ширік. Вже поїхав у ремонт. Ну не ціную я речі), а дорогою з нового року загубила іншу (її рівно рік тому вже губив у літаку Мік. Тоді знайшли. Цього разу шансів майже немає - чорт його знає, в якому з півдюжини автобусів на відрізку Тернопіль-КП це сталося. В бусики на 15 пасажирів сьогодні набивалося по 60 чоловік: бо ж студенти. Важко зрозуміти: якщо вони ЩОТИЖНЯ так от добираються з/на навчання, невже не можна написати у найближче АТП і запустити по певному маршруту додатковий автобус у ці дні? Навіщо ці катування? Щось мене зовсім в інший бік від нового року занесло).

Китайський Новий Рік Львів 2013
Ігор Скальський, чиї лазери освітлювали і минулорічне китайсько-новорічне свято у Львові, казав, що масштаби будуть "не ті": тогоріч наче було грандіозніше. Ну не знаю, я чекала камерного дійства на ринку і тихеньких походеньок маленького дракончика навколо ринку...

Китайський Новий Рік Львів 2013
...а отримала УУУУХ!

Китайський Новий Рік Львів 2013
З усіх відомих мені східних кухонь я поважаю індійську, котра одночасно і шрі-ланкійська. А вона не китайська. Хоча пиво Міку треба було, напевно, взяти.

Китайський Новий Рік Львів 2013
Львівська федерація кунг-фу розважала чималий натовп, котрий прийшов на парад драконів (за програмою початок мав бути о п'ятій), але був перенесений на шосту, а так насправді на 18:15. Про перенесення я знала ще за годину до свята - і страшно нервувала: виїхала з Кам'янця о сьомій, всі автобуси були без опалення, змерзла як цуцик - і перспектива стовбичити на Ринку ще годину лякала.

Китайський Новий Рік Львів 2013
Дракони з'явилися ще до п'ятої - піт-стоп був біля Чорної кам'яниці.

Китайський Новий Рік Львів 2013
За час простою 99 % глядачів свята зробили головне, за чим вони сюди прийшли - сфотографувалися з чимось китайським або драконистим. А ні, брешу, два стареньких дідка, потрапивши до китайсько-новорічного п'ятачка, сказали: "О! А тут і шашличок є!" тим самим щасливим тоном, з яким дошколята відкривають довгоочікуваний подарунок. Думаю, драконів вони і не помітили.

Китайський Новий Рік Львів 2013
Не помітити лазерне шоу, яке почалося відразу після виступів А.Садового і В.Котика, було неможливо: половина площі Ринок разом з ковзанкою та льодовою хатою була накрита цим феєричним видовищем наче куполом.

Китайський Новий Рік Львів 2013
Сніжок, який політав у практично безсніжному Львові, додава ефект планетарію: сніжинки сузір'ями поблискували у різнокольорових променях і падаючими зірками спускалися на голови глядачів. На землю не потрапила, здається, ні одна - такої щільності був натовп.

Китайський Новий Рік Львів 2013
А далі прийшов час драконів. Червоного несли етнічні китайці.

Китайський Новий Рік Львів 2013
Жовтого - етнічні львів'яни. "Ну вот, ты так боялась дракона, а оказалось, это просто червяк!", - сказав хтось комусь у натовпі.
Нічна зйомка - не моє, в мене слабенький бюджетний тамрон, але в мережі, певно, вже повно фотозвітів з події.

Китайський Новий Рік Львів 2013
Вигулювали китайських монстрів по Староєврейській, повз Оперу - і до Шевченка, а далі знову на Ринок, під барабани і скажені перегони львівських репортажників. Це вам не Кам'янець, тут фотографи бігають десятками, як не сотнями. Вперше бачила такий натовп журналістів, от чесно (На "Временах и эпохах" і то було менше).

Китайський Новий Рік Львів 2013
Дракон пливе Львовом, під ногами раз по разу спалахують якісь тріскучі піротехнічні радощі - супер, адреналін зашкалював, сподобалося дуже-дуже.

Китайський Новий Рік Львів 2013
Так як про традиції святкувань ведуча почала розповідати чомусь під час лазерного шоу, я її практично не чула - занадто було гарно, щоб очі дали хоч крапельку ресурсу ще й вухам. Тому моя китайська міфотворчість така: дракон хоче з'їсти сонце. Це версія номер 1. Номер 2 така: куля на патиці - це варіант боянівського букету. Куди куля - туди дим. З ніздрів дракона. Бо куди куля - туди й дракон.

Китайський Новий Рік Львів 2013
Я не дуже уявляю, як працює підсвітка драконячих нутрощів, але ефект від світла зсередини феноменальний: добрий цей китайський монстр виглядає живим. А люди - просто почт.

Китайський Новий Рік Львів 2013
Були обіцяні ще драконячі сценки, але це було радше схоже на танці по колу. Теж прикольно.

Китайський Новий Рік Львів 2013
Китайці страшно раділи: думаю, Львів вчора й справді нагадував щось рідне для них: петарди, дракони, повний безлад на дорозі, шалений натовп людей.


Китайський Новий Рік Львів 2013
О восьмій було ще одне мега-лазерне шоу і фейєрверк, але мене вже там не було: організм вимагав опери, мені треба було в тепло і в спокій, тим більш, у Опері був "Набукко", одна з найпопсовіших, наймелодічніших опер світу. Зовсім ранній Верді, ну знаєте: багато хорів і дике, дике лібретто. Я заповзла у ложу на середині першого акту - і перше враження було таке БАБАМММММММММММ. Пафосом по голові, коли з морозу, дуже вражає, дуже.
Далі я відмерзала і час від часу хихотіла в долоню. Народ, львівська версія "Набукко" (ще 2000 року) - це знахідка антиквара. В "Новій опері", приміром, все перенесли у метро 1940-х років: Друга світова, іудеї з зірками Давида на рукавах, боротьба Абігайль і Набукко за владу йде за правилами сучасних виборів - з плакатами і агітацією, а знамените Va pensiero sull'ali dorate хор рабів виконує на платформі метро, аб профундіс вже зовсім. В Большом теж ассірійці з іудеями досить умовні, це Ассірія МедМакса і героїнь Бориса Вальєхо. У Львові ж все так, як задумувалося в лібретто Т.Солєра: масивні ашурбаніпали валяться від божого гніву, корона царя є короною, а не кашкетом диктатора, у загнаних в рабство євреїв довгі приклеєні бороди, а у їхніх охоронців - сандальки-гладіатори і мечі з щитами. Абігайль ходить з кинджалом завбільшки з велику щуку і встає у картинні пози, пафос струмиться рікою - і в сценах божого гніву хлюпає аж до лож першого ярусу. Напевне, такої постановчої архаїки вже ніде нема, такі вистави теж треба охороняти і зберігати, як зберігають старі манускрипти і древні горщики.

Китайський Новий Рік Львів 2013
Щодо голосів... "Ва пенсьєро" хор виконав чудово, в "Набукко" це ж саме головне. Світлана Мамчур (Абігайль) - молодець, Захарія мав би сам себе скрижалями завіту закидати (скрижалі ж кам'яні?), Фенена часом давала такого півня, що було боляче вухам. Ну, ніхто ж чудес і не очікував. Публіка, яка переважно складалася з поляків та східняків, навряд чи була тут лише заради музики - багато хто прийшов подивитися будівлю зсередини за смішні гроші. Оркестру перед третій актом почала аплодувати я одна - ей, у Львові немає традиції оплесків для музикантів перед останнім актом? А чому? Хм.
Хоча старша польська пані потім біля гардеробу наспівувала "Ва пенсьєро" навіть зі словами - так що були й знавці жанру.

Коротше, всіх з новим роком :о)Китайський Новий Рік Львів 2013
Фото Євгена Кравса (УНІАН)
Tags: Зима, Львів, Новий Рік, Свято, Фестиваль
Subscribe

 • Маланкафест-2020: куренти та ілюзорні Вашківці

  Ordnung muss sein. Я завжди писала про всі маланкафести у Чернівцях - 2020-тий не стане виключенням. Тільки втома править бал. втома підказує…

 • І знову привіт: Бояни і Припруття

  Я не була тут три роки - їздила 7 січня до Криворівні. Ну привіт знову, Бояни і Припруття. Глянемо, що змінилося за цей час? (Спойлер: мало що.…

 • Перші маланки-2020

  Як завжди останнім часом, вранці 1 січня ми вирушили в Герцаївський район - за маланками. Дорогою заїхали перевірити. чи справді ходить 1.01…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 9 comments