Blacky (kamienczanka) wrote,
Blacky
kamienczanka

Ціла година свята.

День коломиї 2012
Ризикую - мій жж так скоро перетвориться на "Вісник Патріархії" (чи про Андруховича я все-таки не тут писала? Тоді добре - два патріарха не три).
Минулий пост був про вірменського патріарха, в сьогоднішньому подекуди маячітиме греко-католицький.
День коломиї 2012
Просто вчора я пробігала повз День Коломиї. Була на святі рівно годину (в перерві між всякими селами по околицях) - показую, що бачила.


День коломиї 2012
Найкраще в західно-українських святах - публіка. Кожен п'ятий як мінімум у вишиванці. Йде вся родина, дідусь-бабуся-тато-мама і трійко дітей - всі у вишиканках. І таких родин в Коломиї безліч. Дуже позитивно виглядає. Заздрю.

День коломиї 2012
Для бідось, котрі без вишиванки, серед численних ярмаркових яток є й вишиванкові. Вартість тієї, на яку вказує анонімна нічия рука, - 3.000 гривень.

День коломиї 2012
У віруючих ще й був Спас № 2.

День коломиї 2012
В місті відкривали найбільший в Західній Україні греко-католицький храм (цим і пояснювався Святослав Шевчук на святі).
Щодо храму - ми не лишимо нащадкам майже нічого. Архітектуру вони вивчатимуть по книжках і тих дивом вцілілих середньовічних пам'ятках, які є й тепер. Пам'яток початку ХХІ століття як комплексного явища не існує. Одинока Четфалва чи там сихівських храм погоди не роблять.

День коломиї 2012
Ну так от, повертаючись до ярмарку.
Не-галичанам ці ярмарки уявляються таким чимось прекрасним, цікавим, таким блошиним ринком, але з українським колоритом. Колориту там дуже мало насправді.

День коломиї 2012
Колорит як правило продає якісь речі, зібрані по селах, розпаровані, осиротілі, але часом таки справжні.

День коломиї 2012
Старих сорочок чи тарелей там мало, переважно вироби радянської епохи (он навіть ювілейні рублі у вазі).

День коломиї 2012
Процентів же 80 ярмаркового краму - відвертий кітч і пошлий непотріб. "Майстру спорту по випиванню" - це для дуже простих і неосвічених. Саме для тих, хто закриває в спеку всі автобусні люки і розуміє "відпочинок" лише як синонім слова "шашлик".

День коломиї 2012
Більша частина цього непотребу ще й така... православнута. Кілометри страшних неякісних солодкавих картинок - і їх же хтось купує. Хоча ж жах. Велетенський корпус картин старих майстрів на ту ж тематику ж є, навіщо ця примітивність? Штампували б репродукції Рафаеля чи Сурбарана, несли б в маси прекрасне і вічне, так ні - треба, щоб на обличчях святих був такий ж бездумний, позбавлений навіть натяку на думки вираз, як і у тих, хто це купуватиме. Тоді за своїх зійдуть.

День коломиї 2012
Народні промисли зійшли на пси - і лише одна ятка від коломийського магазину "Скриня" торгувала дійсно цікавими речами. Не ця, що на фото, зрозуміло. Але по та-а-а-аких цінах. Видно, воно того варте.
В нас на носі ремонт кухні, я часом придивляюсь до декоративних кахлів - хочеться одну-дві штуки вмонтувати потім в стіну. "Скриня" пропонує аналоги старих гуцульських кахлевих картин. Картина - 4 штуки, штука - 220 гривень.

День коломиї 2012
Біля дитячих комплектів за 160 гривень - оті жахливі атласні штани, котрі зображають козацькі шаровари. Та жоден козак на себе червоне і лискуче б не вдягнув.

День коломиї 2012
Розбавимо жовч картинкою з ряду тих, яким тішаться бабусі.

День коломиї 2012
Чи бабусі таким от тішаться?

День коломиї 2012
Святкова хода йшла просто через ярмарок - ніяких там перекриттів доріг (а що вже їх перекривати - перекрите вчора було ВСЕ місто, машини їхали довжелезної об'їздною).

День коломиї 2012
Делегації з Польщі, Канади, Румунії і так далі. Остап Ступка, львівський губернатор, Вишиванюк і всякі інші.

День коломиї 2012
Тарас дивиться на них як на...
Яка у нас все-таки розкішна музична традиція. "Реве та стогне...", "Ой у лузі...", гімн - розкішна, нехай і мінорна, готична така мелодика. І як, як можуть українці, виховані на такому мелосі, потім слухати блатняк і російську умца-умца?

День коломиї 2012
Мене тут частов коментарях вчать гуцульським премудростям - я вчуся. Ось це точно гуцулка - так багато деталей. І нігті різнокольорові.

День коломиї 2012
І ще раз колона.

День коломиї 2012
Концерт почався не з вихвалянь Коломиї (що було б логічно), а з чогось про Спас. Дівчатка-танцюристки понесли в куток сцени щедрі дари української природи. Українська природа цього дня щедро дарувала Коломиї пластикові квіти люмінісцентних кольорів.
Трембіти, "гуцулки" - концерт направду клас. Але на нього майже ніхто не дивиться.

День коломиї 2012
Бо дивляться на них. Щиро сміються, це добре.

День коломиї 2012
Ну але ж діти ж стараються?

День коломиї 2012
Он їх скільки. Найменші бідацтва взагалі мало що розуміють: вони мають прикрашати собою дійство, а на них жодної уваги.

День коломиї 2012
На Вишиванюка зате зі Святославом Шевчуком звертають.

День коломиї 2012
Під ратушею чекають своєї черги наступні артисти.
Спека - я тікаю на автостанцію.

День коломиї 2012
Останнє, що бачу в Коломиї.
Tags: Коломия, Літо, Свято
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Маланкафест-2020: куренти та ілюзорні Вашківці

  Ordnung muss sein. Я завжди писала про всі маланкафести у Чернівцях - 2020-тий не стане виключенням. Тільки втома править бал. втома підказує…

 • І знову привіт: Бояни і Припруття

  Я не була тут три роки - їздила 7 січня до Криворівні. Ну привіт знову, Бояни і Припруття. Глянемо, що змінилося за цей час? (Спойлер: мало що.…

 • Перші маланки-2020

  Як завжди останнім часом, вранці 1 січня ми вирушили в Герцаївський район - за маланками. Дорогою заїхали перевірити. чи справді ходить 1.01…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments