Blacky (kamienczanka) wrote,
Blacky
kamienczanka

Путівник по маланках: видання друге (2012)

маланка-фест 2012
Рівно рік пройшов з моменту видання першого путівника по маланках, сьогодні вашій увазі том другий. Не те щоб доповнений, не те щоб розширений - просто інший. А місцями і не інший.

І обережно - дикий трафік.

Минулого року я передчасно писала, що за непродуманістю чернівецький маланко-фест № 1 побив всі рекорди. Я писала неправду: як можна побити всі рекорди ВПЕРШЕ? Вдруге - о, вже логічніше. Маланко-фест № 2, організований все тією ж борчинею з туризмом панею Оксаною Лелюк, виявився неймовірно лондонсько-різдвяним за духом. Бедлам - це ж англійська дурка, названа на честь вертепу, так? Ну тоді все вірно, все сходиться.
Але маланкарі - вони чудові, і парад був могутній, а що далі все пішло шкереберть - так думати треба, кого в організатори назначати, правда?
Пізно вже, нема коли базікати. Поїхали оглядати маланки. В порядку живої черги, як в поліклініці.

Маланка № 1: Суховерхів Кіцманського району. Нормальна така маланка


Спочатку треба продивитись відео, щоб я пояснила, на кого в мене зуб. І в кого зуб на мене.
Маланку з дзвониками (ліворуч) бачите? Тільки я з'явилася на площі Філармонії. тільки підійшла до цієї маланки, як в маланковської маланки почалися зі мною проблеми.
Він (це він, да) фотофоб! Він кенонофаг! Він ліз мені руками в кадр П'ЯТЬ РАЗІВ! А коли я лізла до нього (з бажанням запєчатлєть), відвертався! Двічі, да. Потім ми ще весь парад один одному кулаками погрожували :о).
маланка-фест 2012
А без нього всі бачите які веселі?

Да, вотермарки будуть. Багато. Крадуть - дим йде. Горошівську маланку рекламують то моїми Боянами, то моїм Красноїльськом. Якщо ваша релігія чи секта забороняє вам дивитися на вотермарки, так я ж нічого проти не маю. Не дивіться.
маланка-фест 2012
Суховерхів - як карлсон, коли в даму перевдягався. Красіва і гарна дама йде і танцює!

Маланка № 2: Таємниче переродження Фенікса, або Як класно забути вдома бензопилу
маланка-фест 2012
Красногорівка-Цецино, Буковинська різня бензопилою з першого тому маланко-путівника, раптово виявилася дуже навіть пристойною маланкою - варто було лише знаряддя тортури кози і всіх інших залишити в Цецино. Правда, до їхнього виступу на сцені я вже змерзла насмерть. тому не в курсі: може, це вони на параді такі пристойні, а як до сцени дійшло, то мочили цьогорічних кіз гаубіцами і ракетами системи "земля-земля".

маланка-фест 2012
а так - дуже пристойні ведмеді, найменший ще й по-хорошому агресивний, кидався на публіку. бодав мене - ну, супер, вірний напрямок.

Маланка № 3: Горошова (Co ja robie tu? - Co ty tutaj robisz???). Поламаний дискурс
маланка-фест 2012
Це в себе на Тернопільщині Горошова - цариця маланок. Але здєсь вам нє равніна, здєсь клімат іной: в буковиських інтер'єрах горошівчани відверто розгубилися. Вони їхали всіх порвати - ну вони ж рвуть, не знаю, Мельницю-Подільську і село Вовче Борщівського району? Та на раз. Матриця не спрацювала. Одинокий вагончик потяга "Горошова-Київ", серйозно? І це ВСЕ? Чернівці таким не вразиш.


Маланка № 4: Калушари з Костичан. Ммммощь!
маланка-фест 2012
Ви їх знаєте. Ну добре, я їх знаю - вони так вразили мене минулого року в скансені.

маланка-фест 2012
Вони шикарні. 30-кілограмові коні, шалені танці, неймовірна енергетика.
А все чого?

маланка-фест 2012
А бо там не лише коні і "піхота" приїхали. Там була суттєва група підтримки у вигляді голови сільради Олександра Мунтяна.
Блін, як приємно спілкуватись з розумними людьми, ви би знали (шо, знаєте?!?). НАРЕШТІ знайшлась людина, котра пояснила мені - чому коні. чому вершники, чому дітей підкидають. Пан Олександр ще дуууже молодий (як на голову сільради), але мізки там правильні. Може, наступного 1 січня я не в Горбову ломануся, а в Костичани?

Є ж на що дивитися!!!!
Народ, перед вами маланкарі у ТРЕТЬОМУ поколінні - як мінімум! В цих хлопців і батьки маланкували, і діди!

маланка-фест 2012
А мене не цікавить, що кадри майже повторюються, Калушарі з Костичан того варті.

маланка-фест 2012
А знаєте, хто це? Baby-Jesus. Власною персоною - Ісус, дитятко. Потім його "піхотинці" (котрі в анабіозі ще й напів-римські воїни, довго розповідати) підкидують на руках. І ловлять щоразу, не думайте чого.

маланка-фест 2012
Коні пішли.

маланка-фест 2012
Ну і ще чудових калушарів з Костичан Новоселицького району.

Маланка № 5: Кіцмань, пофігісти-призери
маланка-фест 2012
Теж вже були минулого року в мене в звіті. На минулорічному параді маланок на Кіцмані погасло світло, виступ не відбувся. наступного дня в скансені Кіцмань єдина не маланкувала, а грілася біля наметів (не з шашликом. З вишивками всякими. Їх, як і мене, культура зігріває).
В цей приїзд вони не дуже парадували.
маланка-фест 2012
Сніг, холод, а в них така ВЄЩЬ з собою - поки інші рвали горлянки, кіцманчани спокійно смажили картоплю. Так як в польовій кухні ще й поблискував чималий арсенал пляшок, бульбу вони не всухом'ятку їли.
Кажу ж - пофігісти. Слааавні.

маланка-фест 2012
Офіційно вони називаються "А калина не верба" - і це чумове зборисько кіцманських мілітаристів-метросексуалів. Їх главарь в австрійському шоломі і з вагітною таксою на поводку (показати? чи забембала фотками і так) смалив одну герцоговіну флор за іншою.

маланка-фест 2012
Їх "жид" був самим автентичним з усіх соплемінників.

маланка-фест 2012
За вилиці правого бомбардира і за стать лівого можна було пробачити навіть горн замість гармати.


кухню тащать.

маланка-фест 2012
Двометрові гвардійці, от чесно. Є в них щось таке, що навіть я, далеко не експерт по брюнетам, визнаю - є. (Правда, підозрюю, ще "щось" - капелюх). Ну, любителям воєнних, красівих-здоровєнних, є над чим подумати.

Маланка № 6: Коровія і Чагор рвуть усіх на шматки
маланка-фест 2012
Два приміських села об'єднались, щоб проїхатится своїми розкішними платформами по серцях всіх горошових і вашківців світу.

маланка-фест 2012

Ахнула, коли на Театральну виплила "Аврора". І це я була вже готова: і "Аврору", і "Титанік" я вже бачила 14.01 в Чернівцях (їздили вулицями. просто їздили вулицями. з музикою).

маланка-фест 2012
Хвацькі, з "Яблочком".

маланка-фест 2012
З літаком в Дубаї.

маланка-фест 2012
З гномами, настільки маленькими, що аж невидимими (я зазирала через вікна, жодного гнома, навітьі садового).

маланка-фест 2012
З мадагаскарським звіринцем.

маланка-фест 2012
Тваринок там багато.

маланка-фест 2012

Крім "Автори" був ще й "Титанік":
маланка-фест 2012

З Ді Капріо і Кейт Уінслет на борту:
маланка-фест 2012

маланка-фест 2012
І ансамбль чагорсько-коровійських гастарбайтерів.

маланка-фест 2012
Вони яскраві і вражають.
Але вони не для сцени. вони для вулиць. Це як вішати в маленьку спаленьку велетенський стадіонний прожектор.
І вони... ееее... неделікатні, скажімо так. Яблочками заглушати виступаючих на сцені сільських маланкарів - негарно так, хлопці.

маланка-фест 2012
Кадр про капітана і публіку.

Про публіку треба б сказати окремо.
маланка-фест 2012
Куди б пані Лелюк не переносила дійство з Соборної, скрізь буде бардак -і не лише через погану організацію, а й через специфіку буковинської публіки. Котрій треба все і зараз.
З першою ж маланкою на сцені було ще й з півдесятка дітей з публіки (мами кричали "Дитині ж не видно!!!!") - і навіть однією родітєльніцею. Напирали, перли, сунули - якось так все нгеделікатно, не знаю. Грубовато :о(

Маланка № 7, танцювальна: Білівці Хотинського району
маланка-фест 2012
Знаю їх по скансенському фестивалю трирічної давнини, по минулорічній "Хотинській тверді".

маланка-фест 2012
Добре співають, а танцюють ще краще:


маланка-фест 2012
Енергійна, жвава, напориста керівничка - просто диво.

маланка-фест 2012
Їй навіть бубликів для публіки не шкода.

Маланка № 8: Вашківці, вам самим ще не набридло?
маланка-фест 2012
Вашківці залишаються Вашківцями: це смішно (якщо це смішно) перші кілька секунд.

маланка-фест 2012
Весь інший час ти думаєш: якби я хотіла послухати російський блатнячок про баньку, я б, напевно, відправилась на магадан, а не в гуцульське містечко, нє?

маланка-фест 2012
пошлувато, примітивно,і це вони ще своїх "фемен" не привезли з цицьками.

маланка-фест 2012
З року в рік - іт самі маски з маленькими варіаціями. Були мушкетерами - стали піратами.

маланка-фест 2012
епохальний кадр: позаду шикується колона вашковецьких платформ, а в мобілку з піднятою маскою кричить щось міський голова. Голова в них - молодець. тут нічого не скажеш, горою стоїть за своїх. Душу витрясував зі звукооператора (але привезена для сцени фонограма все одно не читалася).


багато їх нафотала.

маланка-фест 2012
В тому році був гарем - в цьому році кастинг у нього. Мене запрошували. Дивні якісь.

маланка-фест 2012
Взагалі весь чималий вашковецький десант рухався і почував себе по-царськи: вони йшли перемагати, вони перемогли (журі, ви серйозно? після того, що Вашківці влаштували Ропчі, увімкнувши на їхню маланку "Баньку" на повну котушку? Та за таке треба дискваліфіковувати).

маланка-фест 2012
Головна маланка живе в Красноїльську. Красноїльчани горді - взявши своє законне перше місце минулого року, цього року вони в Чернівці не поїхали (я знаю чого. сказати?). Вашківці, вам просто пощастило: лев спав.
маланка-фест 2012

Маланка № 9: Байраки з Герцаївщини. Знову танцююча. І як!
маланка-фест 2012
Дуже класні.маланка-фест 2012
дуже сподобались. Та це зрозуміло: якщо маланка буде з румуномовної частини області + якщо там танцюватимуть, я розтану.

маланка-фест 2012
І навіть не помічатиму крапель на об'єктиві.
Так як це Герцаївщина, скажіть мені. любі дітки, коли треба дивитись цю маланку, в який день?

Маланка № 10: Белелуя, рада бачити!
маланка-фест 2012
Ось чемпіони, які знають, як вигравати (хоча цього року, здається, місця не взяли). Переможці Івано-Франківських фестивалів, третє місце минулого року в Чернівцях, перше - в Польщі на етно-заході.

маланка-фест 2012
Дійство на сцені відрізнялося від минулорічного в деталях - це правильно, це вірно. Але ведмеді - все ті ж самі, солом'яні, дальні родичі кузена Це з Сімейки Адамсів. А коза в вільний від роботи козою час підробляє простим ку-клукс-кланівцем десь в Міссурі.

маланка-фест 2012
Коза померла!!! Нічого, зараз оживлять.
Мені подобається, що тут класні, активні бабусі. Правильні бабусі.


Покутська Маланка. З віником.

маланка-фест 2012
І коза смішна, з ротом.

маланка-фест 2012

Маланка № 11: будинко-культурівська. Роша (Чернівці)
маланка-фест 2012
Дуже гарний в них маланко-макіяж.
Якось і не знаю, що ще сказати.

Маланка № 12: Ропча з Сторожинеччини. Молодші брати Красноїльська
маланка-фест 2012
За одну лише пісню ведмедя я пробачила б Ропчі всі гріхи, якби вони в неї були. Бо це - пісня зимової сили, і навіть коли вона виконується не в Красноїльську, магічні властивості вона не втрачає.

маланка-фест 2012
танець ведмедів я все ще не загрузила. але він є на відео, є.
Дічі, правда, малувато.


маланка-фест 2012
Але все одно таким рідним повіяло.

маланка-фест 2012
Таємничий кадр: нутрощі кози в сніг. Сумні такі бебешки.Маланка № 13: Понаддністрянка (Шубранець Заставнівського району)
маланка-фест 2012
Класифікувати Шубранець мені буде важко.

маланка-фест 2012
Трохи таке вашковецьке все.

маланка-фест 2012
Член журі Остап Савчук і понаддністрянська циганка.

маланка-фест 2012

Це теж наче вони:
маланка-фест 2012

маланка-фест 2012

Маланка № 14: Сербичани на Сокирянщині
маланка-фест 2012
З дідом морозом і снугіронькою. Саме на їхньому виступі я перетворилася на бурульку і була змушена тікати в тепло - танути.
Між іншим, третє місце. За гумор.


Так от. нормального списку маланок у мене НЕМАЄ. Бо його ні в кого не було. Бо все дійство на площі Філармонії було безладом. На сцену виходили в довільному порядку. Ведучі не знали, кого оголошувати. Поза сценою робилося дивне. Ай, та що там той безлад описувати? Організаторам треба подумати, як зробити дійство кращим.

Маланка № 15: Горішні Шерівці. Знову платформи!
маланка-фест 2012

Ведмеді там шикарні:
маланка-фест 2012

Та й платформи не гірші:
маланка-фест 2012

маланка-фест 2012
"Благодійність вітається". Делікатні :о)

маланка-фест 2012

Здається, були й минулого разу, але виросли за рік.
маланка-фест 2012

а хто це? Допоможіть ідентифікувати, я заплуталась.
маланка-фест 2012
Класні такі, а звідки - не знаю.

маланка-фест 2012
Вони ж.

маланка-фест 2012

Хорроша платформа "Колгосп Мощі Ільїча. Оставь надежду всяк сюда входящий" - чиї?
маланка-фест 2012

маланка-фест 2012
Все правильно роблять.

маланка-фест 2012
Тільки так з совком і треба.

маланка-фест 2012

маланка-фест 2012маланка-фест 2012
Завершимо монументальним полотном "Три ведмедя".
На добраніч.

Мій репортаж на УНІАН
Tags: Буковина, Зима, Костичани, Маланка, Свято, Фестиваль, Фестивалі, Чернівці
Subscribe

 • Маланкафест-2020: куренти та ілюзорні Вашківці

  Ordnung muss sein. Я завжди писала про всі маланкафести у Чернівцях - 2020-тий не стане виключенням. Тільки втома править бал. втома підказує…

 • І знову привіт: Бояни і Припруття

  Я не була тут три роки - їздила 7 січня до Криворівні. Ну привіт знову, Бояни і Припруття. Глянемо, що змінилося за цей час? (Спойлер: мало що.…

 • Перші маланки-2020

  Як завжди останнім часом, вранці 1 січня ми вирушили в Герцаївський район - за маланками. Дорогою заїхали перевірити. чи справді ходить 1.01…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 92 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →

 • Маланкафест-2020: куренти та ілюзорні Вашківці

  Ordnung muss sein. Я завжди писала про всі маланкафести у Чернівцях - 2020-тий не стане виключенням. Тільки втома править бал. втома підказує…

 • І знову привіт: Бояни і Припруття

  Я не була тут три роки - їздила 7 січня до Криворівні. Ну привіт знову, Бояни і Припруття. Глянемо, що змінилося за цей час? (Спойлер: мало що.…

 • Перші маланки-2020

  Як завжди останнім часом, вранці 1 січня ми вирушили в Герцаївський район - за маланками. Дорогою заїхали перевірити. чи справді ходить 1.01…