Blacky (kamienczanka) wrote,
Blacky
kamienczanka

Вінігрет по-реваковецьки

Чернівецькі Берсерки
*Десь вдалині Вітні Хьюстон заливається своїм "And I-aaaaaaaaaaaaaay - will always love you-uuuuuuuuuuh"*

страуси з Реваківців
Дві фоти - одна подія. Отак, не заглядаючи під кат, можна здогадатися, чому був присвячений фестиваль, на якому я сьогодні була? Ну чому, а? :о) Що святкували? :о)


November-fest
Ще підказка - все відбувалося у велетенському за територією комплекі "Буковинська Троя"
(на фото Ахілл піджарює Гектора. Позаду видніються жахливо давньо-грецькі колони. (Про давньогрецькі я збрехала. Про жахливі - ні).

Ну що, здаєтесь-здаєтесь-здаєтесь?

То-то.
Прем'єра фестивалю (фестивалити престижно і модно) від Кіцманщини: масштабне дійство (таки масштабне!), приурочене до Дня працівників сільського господарства.


Там справді було свято для аграріїв (з продажами сільгосп-продукції, з лотереями, солодкою ватою, дикою штовханиною, шашликами, катанням каретами, з бешкоштовними екскурсіями контактним зоопарком тощо). Тому й назвали свято для аграріїв по-простому, так, щоб аграріям було зрозуміло - November Fest.


Це тільки здається, що сільський фест - не для снобістичної містянки. Я люблю такі заходи. Тільки от не була готова до такої ШАЛЕНОЇ кількості народу - ну просто скрізь натовпи, дикі. Он такі от стенди від сіл - я ж, напевно, на кілометри навкруги ЄДИНА, кого справді зацікавлять книжечки про село, сільські літописи, старі газетні вирізки. Для мене цей мотлох - скарби, але насолодитися ними ну ніякої можливості: в спину штовхають, на плечі лізуть, а я ще й зараз не в тому стані, щоб терпіти штовханину. Дуже шкодую...
Але хоча б з делегацією зі Стрілецького Кута поговорила: таки і там теж колись на весілля дівчата мали на голові корону з ковилу (Як в Топорівцях, пам'ятаєте?). Зараз вже так не віддаються. Шкода.

І з пригощаннями мені теж якось все не те - ну не той стан. Хоча чорторийчанки ну так припрошували, так припрошували, що паровий вареник з вишнею з'їла. Кльовий.

бібліотекарки кіцманщини
Бібліотекарки села Реваківці (де все й відбувалося) - мужні і віддані своїй невдячній справі жінки. Ви б погодилися заради вашої роботи походити день у ящику на виду у всього району? От бачите, вони більш мужні, ніж ви. Тренуйтеся.
Причому народ в бібліотеку бігти мав би наввипередки - там зараз БЕЗКОШТОВНИЙ ІНТЕРНЕТ!
А користаються, напевно, лише ті, в кого родичі десь в Італіях - по скайпу поговорити...

хор з Шишківців
Чудовий хор із Шишківців. Взагалі фольклору було багато, а часу - дууууууууже мало. Доводилося вибирати. Чи не вперше вибір був не на користь народних танців. Бо...


Ах, які у кінно-спортивному клубі "Буковинська Троя" коні! За таких коней пробачиш і вхідну арку з недо-дорічних колон. Розкішні, холені красені і красуні. І так їх багато. І вольєри такі класні (розумію, під губернатора все вимили, але все одно класні).
Кінь у синьому дощику дещо вибивається на загальному фоні - бо чо це він у дощику. А бо його тільки що подарував губернатор М.Папієв - для роботи з дітьми, хворими на церебральний параліч. Бо герб Кіцманщини - білий кінь (в синьому дощику).


А ще в Реваківцях є страусина ферма. На 40 голів великої, абсолютно нерогатої худоби. Якііііі вони дурніііііі... Двічі клацали дзьобами мені в об'єктив - бо я наривалася, так мені і треба.

страуси в Реваківцях
Але один самець довбився у скло вікна, намагаючись вибратись на волю - при тому, що в кількох сантиметрах від вікна були розчинені двері на вулицю. Друга тарабанила дзьобом не по кормушці, а по дерев'яшці над нею - і час від часу заглядала в сусідній вольєр і, здається, казала щось дуже образливе і принизливе сусідам.
реваківці
А ще в Реваківцях є поні, неймовірно кудлаті вівці, шиншили, китайські і ще якісь декоративні свинки, віслючки, цесарки, розкішні різнокольорові курочки - і ще безліч всякого птаства і тваринства.

канарки
Для мене ж самими-самими-самими-самими пташками були ці - я навіть не думала, що канарки бувають ТАКИМИ мімімшними. 200 гривень за помаранчеву кульку з хвостом. В мене точно такі самі, тільки менш яскраві, прикраси на новорічну ялинку -а тут живі, ще й співають. Хочемо з Міком собі, але ж Дзуська виковиряє їх з клітки у першу ж годину.


Голубів були сотні - і шалено гарні (хоча мік все одно каже, що пацюки з крилами). Були кролі вагою по 10 кг (не ці, що на фото - там такі звірі, що випустили б їх з клітки - вони б поработили спочатку Реваківці, потім Кіцмань, а потім і світ).

фестиваль у реваківцях
Порода, а?


Над святом літали літачки і параплани, всіх охочих безкоштовно катали у якійсь попелюшкіній кареті з дуже ніжними, ласкавими конями.

Чернівецькі Берсерки
Гайдук мене за таке вб'є, але мені несподівано сильно сподобався вкрай продуманий, динамічний виступ чернівецького клубу історичної реконструкції "Берсерк". Реконструюють вікінгів, тому програму ведуть російською, пояснюючи пожовуючим цукрову вату гостям свята, що драккар їхній десь там. вдалині. Ну ж бо Новембер фест :о).

Чернівецькі Берсерки
Як мінімум півгодини вони відпрацювали на п'ятірку, злагоджено, цікаво, по наростаючій: від дворучних топорів і вправ зі списами - до парних боїв, танців, бугуртів і, нарешті, рукопашного бою (найперше сьогоднішнє ніжне інтимне фото - якраз з рукопашки).


Правда, воюючі дівчата трохи здивували - нє, я не проти, але... ну важко пояснити :о)


Чернівецькі Берсерки
Шкода, що до самого кінця додивитися не дали обставини.чемпіони
Були виступи силачів - ось це виступ чемпіону світу з гирьового спорту Петра Іліки та його дружини, срібної призерки чемпіонату Європи з гирьового спорту Світлани Деревенко. Знаєте, скільки Світлані років? Сильно за 40. А не скажеш ні за що.

На жаль, лишитися ще й на кінні перегони не було можливості.
Бо мені сподобалося. ну люблю я таке - навіть попри натовпи :о)
Tags: Буковина, Осінь, Фестиваль, Фестивалі, реконструктори
Subscribe

 • Маланкафест-2020: куренти та ілюзорні Вашківці

  Ordnung muss sein. Я завжди писала про всі маланкафести у Чернівцях - 2020-тий не стане виключенням. Тільки втома править бал. втома підказує…

 • І знову привіт: Бояни і Припруття

  Я не була тут три роки - їздила 7 січня до Криворівні. Ну привіт знову, Бояни і Припруття. Глянемо, що змінилося за цей час? (Спойлер: мало що.…

 • Перші маланки-2020

  Як завжди останнім часом, вранці 1 січня ми вирушили в Герцаївський район - за маланками. Дорогою заїхали перевірити. чи справді ходить 1.01…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 46 comments

 • Маланкафест-2020: куренти та ілюзорні Вашківці

  Ordnung muss sein. Я завжди писала про всі маланкафести у Чернівцях - 2020-тий не стане виключенням. Тільки втома править бал. втома підказує…

 • І знову привіт: Бояни і Припруття

  Я не була тут три роки - їздила 7 січня до Криворівні. Ну привіт знову, Бояни і Припруття. Глянемо, що змінилося за цей час? (Спойлер: мало що.…

 • Перші маланки-2020

  Як завжди останнім часом, вранці 1 січня ми вирушили в Герцаївський район - за маланками. Дорогою заїхали перевірити. чи справді ходить 1.01…