?

Log in

No account? Create an account
Екзарх Всього Існуючого в екзилі. [entries|archive|friends|userinfo]
Blacky

[ website | "Замки і храми України" ]
[ userinfo | Блекопедія ]
[ archive | Раніше ]

Красноїльськ - Путила: 2 - 1 [червень. 6-е, 2011|01:26 am]
Blacky
[Tags|, , , , , ]

Була. Бачила. Мушу розказати.
Гуцули будуть проти.
Красноїльська Полонина 2011
Сьогодні (ні, вже вчора - 5 червня) місце моєї зимової сили, Красноїльськ провів вівчарів на полонини.
Районне свято проводилося вперше - і не без оглядки на сусідню Путилу з її вже напрацьованими традиціями і завченими до автоматизму сценаріями.
Красноїльськ можна зрозуміти: на Буковині він був вже ЧЕТВЕРТИМ проводжальником на літування. Тренд.
В нього все получилося з першого ж разу.

Красноїльська Полонина 2011

А ціни на бринзу були просто-таки демпінгові - 45 гривень за кіло овечої, це дешево.
Красноїльська Полонина 2011

Красноїльськ ще повівся як джентельмен: Банилів Підгірний і Мигово виводили свої не надто численні отари в одинь день з Путилою, переплутавши карти вівцям і вівчарам.

Я була лише в Путилі, мені особливо і порівнювати - крім неї - ні з чим. Але. Як казала тележурналістка О., "В Путилі нема овець, а є забава. В Банилові є вівці, а забави нема".

Красноїльська Полонина 2011
В Красноїльську було все.

Красноїльська Полонина 2011
Так, напевно, невірний коханець, раб гормонів, вибирає нову пасію, забувши про давню, з якою все починалося, з якою все устаканилося, яка вже трішечки стає навіть самопародією.

Красноїльська Полонина 2011
Це жорстоко і несправедливо, але це називається "здоровою конкуренцією" - і мусимо вірити назві.

А починалося все вранці - з полонини.
Красноїльська Полонина 2011
На картинці ми бачимо полонину якою вона є до офіційного початку свята. Ніяких ще артистів і гостей - лише копиці сіна і вівці міліціонери, які охороняють оті копиці.

Красноїльська Полонина 2011
Крім завчасно привезених журналістів по полонині ходили ще юні артисти з сіл Сторожинеччини. Вранці вони ще навіть не дуже страждали від своїх вовняних шкарпеток і теплих кожушків - і раділи атракціонам, кулькам і іншим дитячим радостям.


Народні промисли і інші ведмеді та в'язані ягоди.

Красноїльська Полонина 2011
На репетиціях можна було роздивитися строї Сторожинеччини - тут все інше, тут... Ну блін. Це ж Красноїльськ, мені тут традиційно подобається все - і костюми теж. Багато мережева, монохромність, стриманіші орнаменти. Гуцулія близько, це відчувається, але це не гуцули. Це румуни.

Красноїльська Полонина 2011
І українці. І поляки - от вам кадр з презентації Нижніх Петрівців - шляхетного вигляду полька вітала віп-делегацію польською, румунка - румунською, українка - державною.

Красноїльська Полонина 2011
І гуцули на Сторожинеччині є - вже згаданий Банилів Підгірний, саме східне гуцульське село в Карпатах.

Красноїльська Полонина 2011
На банилівському стенді (якщо ЦЕ можна назвати стендом, а не кімнатою) було відразу зрозуміло, як це класно - НАРОДИТИСЯ гуцулом. Лежати в дерев'яній колисці на овечому хутрі, зростати на бринзі і гуслянці, слухати трембітарів десь там далеко.


Щось я все відволікаюсь.
Красноїльська Полонина 2011
Велосипеду Красноїльськ не придумував. Було... ну, очікувано. Народна самодіяльність і кухня були напоготові (на фото - напоготів від Давидівки).

Красноїльська Полонина 2011
Райони області і села власне Сторожинеччини робили свої палатки-презентації.

Красноїльська Полонина 2011
Торговці з найрізноманітнішим крамом зайняли свої кілька рядів місць.

Красноїльська Полонина 2011
І от вам ПЕРШИЙ ГОЛ у ворота Путили: МІСЦЕ.
Воно було гірське, його було багато, це не був стадіон, котрий - що на ньому не проведи - все зведе нанівець своєю штучністю. І торговцям на галявині теж зручніше, ніж на дорозі.

Красноїльська Полонина 2011
Місце знаходилось НАД Красноїльськом - і тому туди було ОРГАНІЗОВАНО ПІДВІЗ ГЛЯДАЧІВ. Буси курсували зі Сторожинця до місцевого ДОК, а від деревообробного комбінату - на полонину. Організація розумна і неочікуваног сильна, європейська.
Ні, конями знизу не возили. Це так картинка, для краси.

Красноїльська Полонина 2011
Наступний гол - мульті-культі, те саме, котре крахнуло в Європі. Свято було двомовним, а націй було ще більше.


Строкатіший натовп, задирикуватіші музики - кожний оркестрик намагався переграти сусідній.
кадри для дівчинок - подивитися на мереживо, на капчики, на пав'яче пір'я на капелюхах. Порадіти деталям.

Красноїльська Полонина 2011
Щоб звіт не перетворювався на єлєйну патоку во славу Красноїльська - от вам і мінус. Трембітарі були, але в них були не трембіти. В них були ринви. Звучали вони теж відповідно - ну вийдіть на двір і подуйте в найближчий водостік. Така сама какофонія вийде.

Для проформи треба нагадати, що саме в такі ринви дудять і расові гуцули в Kриворівні.

Красноїльська Полонина 2011
Ще один мінус Красноїльську вліпила природа: стояла нестерпна спека. Я з пекла Шрі-Ланки вернулась без вимазування в сметані (де б я там сметану взяла), а сьогодні отримала дику таку колгоспну засмагу і годую руки кисломолочними виробами. Пече.

Красноїльська Полонина 2011
В мінус не зовсім зараховується, але все-таки треба сказати: сценарій трішки змавповано. Теж ватаг, теж нагородження під фанфари, теж смолоскип, теж до ватри на конях (навіть ватра, як в Путилі-2010, була попередньо облита бензином).

Красноїльська Полонина 2011
Хвої зате в Красноїльську не було. Горіло яскраво, диміло не сильно, горіло ТАК ДОВГО, що вже і натанцювалися навколо безбожно обпікаючої ватри, і на конях наскакалися - а вона все горить.

Красноїльська Полонина 2011
Розсипається, але горить. Кінець кінцем плюнули на ритуальні хороводи навколо вогнища - і розійшлися хто куди. Ватра догоряла самотньо.


Сторожинецькі юні спортсмени показали клас в всіляких боротьбах (я в них чесно не розбираюся:о)). Юні красноїльчани дивились з заздрістю. От якою мусить бути пропаганда.
А спортсменам тренер дозволив вдягнути неуставні і анти-японські шкарпетки. Бо татамі просто палило п'яти дітлашні.
Мені було цікаво, я люблю спортивні заходи.

Красноїльська Полонина 2011
Наступний плюс Красноїльська, великий - КОНІ ТУТ КОНІ, а не новорічні ялинки.
Красноїльськ, якщо ви це прочитаєте, наступного року (а вже зрозуміло, що свято стане щорічним) нехай ваші коні так само залишаться кіньми! Це кльово, справді кльово. Вінок з чогось вічнозеленого - і ошатно, і непаскудно.

Красноїльська Полонина 2011
Канапе?

Переходимо до найсмішнішої частини дійства - до ритуальних візитів губернатора в села-палатки.

Я навіть трішечки заповажала Михайла Папієва - такої витримки і такту в мене б не набралося. В кожному закутку - наступне село, в кожному селі дають цілувати коровай, наливають якоїсь самогонки (губернатор відмовлявся весь час, я його розумію) і підносять якусь ковбасу (теж переважно відмовлявся).
Здається, в нього є якийсь піар-менеджер - і він випрацював вже певний сценарій. Треба зайти, нюхнюти, поцілувати, потиснути, підійти до стенда - і хапнути щось на стенді, без різниці що. Аби взяти в руки. Серветку, рушник - без різниці.
На другому фото видно, як пан Папієв уважно (і довго, повірте) вивчає книгу. Що, не смішний кадр? А я заливалася. Губернатор з Запоріжжя. А книга румунською.
Але ритуал "накладання рук очільника ОДА на предмет сільського стенду" має виконуватись обов'язково! (боюся навіть уявити, що роблять з такими предметами після виставок. Сподіваюсь, їх хоч не їдять)

Красноїльська Полонина 2011
Останнім селом в презентаційній лінійці Сторожинеччини був Банилів Підгірний. Губернатор до стенду - а там хопа, ніяких серветок з книгами. Там трилітрові слоїки. Довелося стояти зі слоїком і позувати зі слоїком.
А шо робити.
Так гуцули надурили губернатора.
І подарували йому меду. Слоїк. Трилітровий.


Народ наш генетично владу ненавидить, вдома її тихо (або голосно, хто як) матюкає, але стикаючись з владою в реалі, відразу починає плескати в долоні, щось співати, пританцьовувати і радіти. Майже щиро.
І лише вряди-годи якийсь чолов'яга-скептик почне сміятися з танців навколо чиновника.

Красноїльська Полонина 2011
Хоча танці - це ж добре, це здорово.

Красноїльська Полонина 2011
І музика - це теж кльово. І слоїки.


На сцені тим часом виступав дует "Писанка". В його солістки чудовий голос і здатність перетворити обличчя в суцільну посмішку. Не дуже щиру - це ж артисти, але посмішку.

Фестиваль сягнув на той момент апогею, спека теж. А ось цей дідок так витанцьовував, ух. Молодець.

Красноїльська Полонина 2011
Плавно підбираємося до наступного плюсу Красноїльська:
СПРАВЖНІ ВІВЧАРІ ПО-СПРАВЖНЬОМУ ДОЯТЬ СПРАВЖНІХ КІЗ І ОВЕЦЬ. Там не декоративні овечки поруч, а ціле стадо.

Красноїльська Полонина 2011


Ще фестивальні картинки. В лотереї розігрували кількох овечок, бочку бринзи і всякі інші типово-гуцульські речі. Баранчиків здивовані переможці транспортували хто як: хто на поводку (баранчик впирався), хто на руках - так швидше. Були змагання з армреслінгу. Теж на якийсь приз.

Красноїльська Полонина 2011
Ще одна овечка дісталася переможцю в національній румунській боротьбі тринта (якщо помилилася зі словом, виправте мене). Там треба повалити супротивника на землю - і на борці має бути пояс, от і всі правила.

Красноїльська Полонина 2011
Про те, що катали на конях, і говорити не приходиться - катали, катали.

Красноїльська Полонина 2011
Найбільше раділи дітиська - нечасто, напевно, в гірські села приїздять парки атракціонів, і ярмарок - суцільна спокуса.

Красноїльська Полонина 2011
Зі спокусами на святі було кому боротися. lekssus, дякую її за допомогу, пояснила мені. чому так багато міліціонерів. Ну, я в принципі здогадувалась. Бо таки ж не дарма в Красноїльську є те ЩОСЬ, та енергія, яка зриває дах мені вже три роки поспіль. Енергію часом доводиться контролювати.

Красноїльська Полонина 2011
Шкодую, що мене не вистачило на більше - згоріла, втомилась від спеки.

Красноїльська Полонина 2011
Бо багатьом, справді багатьом це свято було в кайф, дикий такий кайф, класний. І останній плюс Красноїльської Полонини: гарна картинка для фотографів. Направду гарна.

Красноїльська Полонина 2011
За рік, напевно, на тому ж місці.

І таке, технічне: знову часом ліплю на фоти копірайти - бо знову крадуть. Ображає таке :о(.

Красноїльська Полонина 2011

Ах, і обіцяне питання: а от якщо не ліниво, дайте відповідь (чисто базуючись на візуальному): що яскравіше-цікавіше - Путила чи Красноїльськ? (варіант "Вівці тхнуть, бринзу ненавиджу, нашо мені ваші буковинські колгоспи" допускається, звичайно, але я його щиро не розумію %о))


Мій репортаж на Укрінформ
І на УНІАН
ПосиланняВідповісти

Comments:
Сторінка 1 з 2
<<[1] [2] >>
[User Picture]From: kroolick
2011-06-05 10:40 pm (UTC)
дуже гарно =)
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2011-06-06 05:04 am (UTC)
а якщо бачили пост про Путилу (через один від цього) - де краще - ну, візуально?:)
(Відповісти) (Parent) (Thread) (Expand)
[User Picture]From: booksandcoffe
2011-06-06 03:50 am (UTC)
Тут есть две фоты, которые я бы хотела показать в вязальном ЖЖ сообществе. С указанием авторства и ссылкой на этот пост. Можно?
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2011-06-06 05:12 am (UTC)
та безумовно, що за питання?:)
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: yarokuznetsov
2011-06-06 04:04 am (UTC)
визуально- это интересней
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2011-06-06 05:06 am (UTC)
во, дякую. саме те, про що я питала. яро молодець!
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: zvjazkovyj
2011-06-06 05:10 am (UTC)
Нарешті є взірець прикрас на конячку )
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2011-06-06 05:11 am (UTC)
Нє, ну нормальний взірець - віночок з туї якоїсь. непогано.
(Відповісти) (Parent) (Thread) (Expand)
[User Picture]From: firejuliet
2011-06-06 06:25 am (UTC)
Напевно цей репортаж, окрім яскравості, має потужну емоційну складову автора, тому і сприймається більш цікаво.

Мали їхати виступати на вихід на полонину у Мигово, але щось орги з'їхали, та й ми зітхнули з полегшенням, бо 2 дні поспіль до того були інші виступи.

Щодо обгоряння на сонці і не тільки - то кисломолочні продукти ідуть лісом, краще скористатися мазюкою (не гелем) "Солкосеріл", що протягом півгодини знімає біль і жар, шкіра відновлюється швидше. Перевірено на сонячних, побутових і виступових опіках різної тяжкості.
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2011-06-06 06:30 am (UTC)
так а там таке не продавали - а обгоріння було для мене великим сюрпризом, бо я сама смаглява, я взагалі-то не обгораю, а відразу темнішаю. а тут бац - і от. мік каже, в горах сонце більш жорстоке, може бути.

а емоційна складова - ну а шо робити, я їх люблю. Всіх разом, по одинці в мене б не получилося :))
(Відповісти) (Parent) (Thread) (Expand)
(Deleted comment)
[User Picture]From: kamienczanka
2011-06-06 06:43 am (UTC)
*злобно хихоче. От так:* Хєхєхє.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
(Deleted comment)
[User Picture]From: sparrow_hawk
2011-06-06 06:52 am (UTC)
"А я заливалася. Губернатор з Запоріжжя. А книга румунською"

та ладно, може він в молдові колись жив, хехе

"Але ритуал "накладання рук очільника ОДА на предмет сільського стенду" має виконуватись обов'язково!"

"не піду, поки не благословиш, батьку!" ггггг %)


дякую за розповідь

мені і те і те подобається, але тут все ж таки гарніше, імхо, за рахунок того, передусім, що на природі справжній гірській, а не на стадіоні
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2011-06-06 06:58 am (UTC)
Є таке (про природу). а губернатора аж шкода. 29 травня він накладав руки в Путилі. Вчора - в Красноїлсььку. Наступних вихідних Обнова-фест в Чернівцях. Далі "На гостини до Івана" в Чорториї. Це ж страда!
(Відповісти) (Parent) (Thread) (Expand)
From: vates_faith
2011-06-06 07:19 am (UTC)
Цей репорттаж візуально кращий. Але ж не слід виключати і суб'єктивного фактора: ставлення фотографа.
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2011-06-06 07:20 am (UTC)
Так я Путильщину теж дуже люблю - природа там така, яка сторожинеччині і не снилася. Там гори класні, самі класні в карпатах, можливо. Так що зацікавленість моя і там, і там.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
[User Picture]From: leorybka
2011-06-06 07:24 am (UTC)
Красноїльськ цікавіше.
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2011-06-06 07:28 am (UTC)
да!
а в кінці червня якісь події в Уричу, спробую туди потрапити. Лазер буде шоу робити, напрошуся на хвіст - бо інакше туди як без машини потрапити?
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: biotin
2011-06-06 07:27 am (UTC)
Очень красиво! Первая фотка - вообще отпад! :)
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2011-06-06 07:29 am (UTC)
дякую :) від вас це приємно чути.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: pingback_bot
2011-06-06 07:42 am (UTC)

Народные промыслы

User booksandcoffe referenced to your post from Народные промыслы saying: [...] с большим количеством фото: http://kamienczanka.livejournal.com/207305.html?view=6479817#t6479817 [...]
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: pingback_bot
2011-06-06 08:07 am (UTC)

Красноїльськ - Путила: 2 - 1

User homfrosia referenced to your post from Красноїльськ - Путила: 2 - 1 saying: [...] Originally posted by at Красноїльськ - Путила: 2 - 1 [...]
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: u_mlya_ut
2011-06-06 09:06 am (UTC)
отетеріти! дуже красиво
спасибі)
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2011-06-06 09:59 am (UTC)
отете...що?:) осовіти! офазанити!
(Відповісти) (Parent) (Thread) (Expand)
[User Picture]From: pingback_bot
2011-06-06 12:13 pm (UTC)

6 червня 2011

User castles_com_ua referenced to your post from 6 червня 2011 saying: [...]  Красноїльська полонина [...]
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: lesadko
2011-06-06 12:14 pm (UTC)
Красноїльск - рулить!!!! :-)
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2011-06-06 12:21 pm (UTC)
ой рулить! І добре, що туди тепер можна по два рази на рік їздити:)
(Відповісти) (Parent) (Thread)
Сторінка 1 з 2
<<[1] [2] >>