Blacky (kamienczanka) wrote,
Blacky
kamienczanka

Маланки: короткий путівник

Фестиваль маланок
Сьогодні в Чернівцях під дощ і катастрофічне збіговисько народу пройшов перший фестиваль маланок (той самий, на афішу котрого відділ по боротьбі з туризмом Чернівецької ОДА вкрав моє фото). Учасників, здається, було понад тисячу - і рівень їх був дуже різний. Рівень організації дійства був традиційно жахливим. Ні, навіть більше: за непродуманістю фест може побити всі можливі рекорди. І я навіть знаю, чому.
Але маланкарі все одно кльові, то про них і поговоримо.


Маланка № 1% молдавська (с. Котелеве)
Фестиваль маланок
Ще не було 14-00, а натовп під сценою вже гудів. Перед сценою виплясували маланкарі в формі та намистах, поруч крутився одинокий, але шальний кінь (кінь такий важить... а не скажу скільки, але знаю. Вгадайте).

Фестиваль маланок

Маланка тут була трішки схожею на ту, яку я бачила в Боянах. Один район, одна національність в маланкуючих - тому певні паралелі і можливі.
Виступу Котелевого на сцені я не бачила (або були першими, або останніми). Ну, але бачила їх в живому дійстві. Теж щось.

На сцену тим часом почали підніматися всякі очільники, але натовп чомусь дивився (і пер, йшов. штовхав) зовсім в інший бік. З-за повороту виїхали з гудінням кілька машин.
Вашківці приїхали.
Маланка № 2: Вашківці дистильовані.

Фестиваль маланок
Приїхало чи то 200, чи то 300 чоловік - селищний голова сам плутався в цифрах. Одну знав точно: це 20 % від вчорашнього дійства в Вашківцях (ага, значить, інші 80 - це дерев'яні члени і хвойди в міні).

Фестиваль маланок
В інтерв'ю перед фестом вашківчани обіцяли привезти лише народну, справжню маланку. Але не втримались. Вашківці залишились Вашківцями.

Фестиваль маланок
Ось їх квінтесенція: трішки автентики, трішки популярних (в народі) тем. Гарем і гуцулочки.

Фестиваль маланок
Але ведмеді - вище всяких слів. Ведмедів привезли кльових. Сподобались.

Фестиваль маланок


Піонерів я бачила у Вашківцях ще в 2006 році. Цікаво, чи ті самі.

Фестиваль маланок
Атос, Портос, Араміс, д'Артаньян - і велика пляшка горілки (Портос потім нею фехтуватиме).

Фестиваль маланок
Народ в Чернівцях якийсь дикий. маланками непуганий. Лаваш всім роздавали, брав лише кожен п'ятий десь. Нормальний лаваш, трішки черствий, але їстивний.

Фестиваль маланок
Один з головних проколів оргів: відсутність цензури (цензура не тотожна свободі слова, а в багатьох з самоцензурою швах, тому не завадило б). Обклеєна голими баришнями автівка "Клуба наречених", котрі "шукають спонсорів" - все-таке не та машинка, котру варто показувати маленьким хлопчикам і дівчаткам.
Фестиваль маланок
Хоча самі наречені хороші, хороші. Сукні справжні.

Фестиваль маланок
Вперше, вперше і аж в Чернівцях я побачила автентичні, кльові Вашківці - гуцульські, прикарпатські, українські, народні.

Фестиваль маланок
За це плюс.

Фестиваль маланок
До речі, хлопчик-маланка - неймовірний красунчик. Самий високий в центрі.

Фестиваль маланок
Ось кадр, котрий показує все про маланку в Вашківцях. Нє, там правда дуже, ДУЖЕ весело. Просто і весело. Насмієтесь - до колік. І віник вас не обмине.
Фестиваль маланок
Але Красноїльськ... але про це потім.

Маланка № 3: виплекана телевізором
Драчинці привезли фургон з "Деревней дураков" з "Каламбура". swansson, ти запитував, чи може фототежніка постраждати під час маланок. Он дивись, яка в мій кенон летить чавунна пательня.
Фестиваль маланок

Маланка № 4, неіндефікована
Фестиваль маланок
Посівав хлопець щедро і емоційно. Звідки - не зрозуміла. Чи то Драчинці, чи то Вашківці.
Все, парад зробив квадрат до катедрального і назад на Соборну (корок був дикий, бо рух хоч і мали перекривати, та не перекрили). Підбираюся до сцени. Там вже готується до виходу маланка з україномовного Стрілецького Кута.

Фестиваль маланок
Люди дуже привітні і щирі.

Фестиваль маланок
Ну ви в курсі, я люблю знімати гримування. :о)
А під самою сценою... ААААААААААААААААААААААААААА!!!! І на сцені.... ААААААААААААААААААА!!

МАЛАНКА № 5: ВІДКРИТТЯ СЕЗОНУ
Фестиваль маланок
Ні, це НЕ Красноїльськ!!!


Це УКРАЇНСЬКА маланка! з солом'яними ведмедями! І такі вони й селом ходять!

Фестиваль маланок
Нє, ну я розумію - вам одним солом'яним ведмедем більше, одним менше... Для мене все не так. Я просто не вірила своїм очам: розкішна, РОЗКІШНА маланка, українська, традиційна (смерть є, чорт є, коза помирає - і очеретяні монстри! ВАУ. З керівницею погомоніла, я вже знаю, коли я поїду в село Белелуя на Івано-Франківщині. Маланка - звідти.

Фестиваль маланок
Поліфонія в хора фантастична. Професійні співаки. чесно.
Я сиділа-стояла на сцені (закутка для преси орги не передбачили, так що викручувались фотографи і оператори як могли), а сидячи динаміку як зняти? Довелося от витримками грати - заради зірки.

Фестиваль маланок
Після того, як Белелуя йшла зі сцени, я аплодувала. Про це теж треба пізніше розповісти.

Фестиваль маланок
Більшість з вас на фестивалі не були, правда? Бо живими з того людського місива вийшли лише перевірені в базарних штовханинах тітоньки післяпенсійного віку. Міліція трималась як могла.

Маланка № 6. Епітет не скажу.
Фестиваль маланок
Стрілецький Кут на сцені.


За емоційність - 13 балів з 12. За яскраву картинку - стільки ж. За викидання маланкиного букета в натовп (от так ізраільтяни колись манну небесну отримували) - теж.

Фестиваль маланок
За зміст... Цензура ПОТРІБНА. Перед натовптом, де кілька тисяч дітей, співати частушки про мацання молодиць - ну... не комільфо. Трішки б інші слова - і Стрілецький Кут був би в фаворитах. А так взяли і все опошлили. Маланка і саксофоніст все врятували.

маланка № 7: збірна солянка з усього
Фестиваль маланок
Орги, фейс-котроль теж не завадив би. Це на самій маланці приколи про нацистів здаються смішними. Тягнути таке на обласну сцену - не варто.

Фестиваль маланок
От чому чоловіки косметикою не користуються? Ну ви погляньте на цього чарівного мальвіна. Ну гарний же.

Фестиваль маланок
Загальне враження - емоційні, але фішки власної поки немає.

Маланка № 8: Шебутинці, два роки не бачились!
Фестиваль маланок
Абсолютні профі в царині маланкарства. Дуже артистичний і яскравий колектив.


Я чудово пам'ятала їх ще по 2009 року. Сама маланка і її персонажі - ті самі. Навіть неймовірний чортик Женя не змінився (а мав би вже вирости. чи за два роки діти не виростають?:) Ой, дівчата з Шебутинців, а заодно Сокирян, Новодністровська і трішки Кельменців, бідні ви з таким Женею будете скоро. Розіб'є тонну сердець. Талановите хлоп'я.

Фестиваль маланок
"Баба" вручила дуже вродливій ведучій дійства дитину. Але подивіться на задній план. Ні, це не манекен. Так неприродньо дивуватись (радіти, співчувати тощо) вміють лише професійні чиновники. Це пані Оксана Лелюк, видатний спеціаліст по боротьбі з туризмом. Ніхто не має мієлофона - і думки тому читати не може, але вона так на віник дивиться, як на мою фоту з Вашківців, напевно, дивилась. Бабо, стережи віник, очей не спускай! Мало що...


Шебутинці - видатна маланка, але акторська, театральна. Імпровізація є, але сценарій первинний. Але актори вони класні. А на останньому фото глядачі вже просочуються під занавіс.

Маланка № 9: танцювальна
Фестиваль маланок
Аплодувала я лише Белелуї і Хотину. Не тому, що інші гірші - а тому, що тут на сцені були практично професійні артисти. Дуже сильний хор (Белелуя). Дуже сильний хореографічний колектив (Хотин). Я ж знаю, я не лише балетоман,я 9 років в народних танцях відплясала.


Дуже автентично. Навіть гроші дівчата маланкарям давали ще ті, старі. І як давали!

Фестиваль маланок
Майстер-клас по поводженню з чоловіками.

Фестиваль маланок
Ах, шикарно.
Єдиний мінус - дівчата з голими ногами, навіть без колготок. Ну зима ж! Але сподобались. Зрозуміло, що така маланка по вулицям не ходить, а до сцени звикла. Хороший колектив, хотіла б їх ще побачити.Що то за фараонська маланка була, я не знаю.

Маланка № 10: Буковинська різанина бензопилою
Район Чернівців Красногорівка (чи якось так) - це був "треш і угар", як міг сподобатись лише Пауку, напрімєр.
Фестиваль маланок
Що це було - я так і не зрозуміла. Під дику какофонію дудок мужик з бензопилою рубав всіх - козу, ведмедів, та всіх.

Фестиваль маланок
Враження було, що сценарій чернівецькій маланці писала Оксана Василівна.
Для мене це занадто креативно - і вухам боляче, і концепція перфомансу з порубанням всіх пилою,а потім змащування медом - незрозуміла.


Чернівці, ви не ображайтесь, я вас дуже люблю, але це була якась жесть.

Але все, все було неважливо - майданом летіла ТА САМА мелодія сурми. Натовп охнув. Через нього йшли крилаті ведмеді. Їх було багато. Коли перший з них повільно ліг біля ялинки, старша пані в натовпі заголосила: "Человеку плохо!!!! ВОДЫ!" Але потім ведмеді почали лягати один за одним. Вони потомилися за дорогу з Красноїльська...


Я все ще знімала буковинську різанину бензопилкою, як по плечу мені забарабанив незнайомий оператор, що стояв по сусідству. Він вказував рукою в темряву натовпа. Його очі були величезні і круглі. Через тісто людей плили вчорашні кучеряві воли.
Натовп змінився. Повітря змінилося. В Чернівці прибуло ЩОСЬ - так в романах С.Кінга в якесь забуде місто в штаті Мен приходить надземна сила. Вони були навколо. Їх були сотні.

Але їх черга ще не прийшла. На сцену запросили вже знайомий нам № 2 - Вашківці.
Фестиваль маланок
Дитячі колективи класні

Фестиваль маланок
Не впеврена, що одаліски з гаремів саме так реагують на крики муедзіна :)

Фестиваль маланок
Тут здалося, що на сцену зараз підніметься лиса Наталі Портман. Але V - не лише Вендетта. а й Вашківці :)

Фестиваль маланок
Ведмеді бились серйозно, за це жирний плюс.

Фестиваль маланок
Знаєте, що це за дід? Селищний голова! За це двадцять плюсів. Я б за такого теж голосувала.

Фестиваль маланок
Красунчик-маланка цілком усвідомлює, що він - красунчик :)


Натовпу подобалось.

МАЛАНКА № 11: Красноїльськ, ви кращі!
Фестиваль маланок
Три фотографи і оператор - оце вся преса була перші 10 маланок.
На 11-тій на сцені було не проштовхнутися від людей з камерами. (ЗВІДКИ?) Від киян з мохнатим мікрофоном. що вже понад тиждень фільмують красноїльців, до якоїсь дівчини. котра мене пізнала, бо читала мої книги (мені знову приємно).
Така масовість преси говорить про одне - ось заради чого вони тут. Заради Красноїльська.

Фестиваль маланок
Для крилатих ведмедів сцена була б затісна. Для волів - тим більш. На сцені були лише найтрадиційніші персонажі. З традиційними інструментами. Це було дико, суворо і круто, неймовірно круто.

Фестиваль маланок
Не підкажете назву інструменту? Коза?

Фестиваль маланок
Але ведмеді теж були на сцені - як же без них.

Фестиваль маланок
Загалом красноїльський десант в Чернівці налічував ЧОТИРИСТА чоловік. І Чернівці пали. Так само три роки тому здалася я. Красноїльськ, ви кращі.

Результатів голосування журі я не знаю - в мене останній автобус був в 17-30. Завтра дізнаюся.


Фестиваль маланок
І до питання - б'ють на маланках чи не б'ють. Б'ють, б'ють.
Tags: krasnoilsk, malanka, Буковина, Зима, Красноїльськ, Маланка, Свято, Фестиваль, Фестивалі
Subscribe

 • Маланкафест-2020: куренти та ілюзорні Вашківці

  Ordnung muss sein. Я завжди писала про всі маланкафести у Чернівцях - 2020-тий не стане виключенням. Тільки втома править бал. втома підказує…

 • І знову привіт: Бояни і Припруття

  Я не була тут три роки - їздила 7 січня до Криворівні. Ну привіт знову, Бояни і Припруття. Глянемо, що змінилося за цей час? (Спойлер: мало що.…

 • Перші маланки-2020

  Як завжди останнім часом, вранці 1 січня ми вирушили в Герцаївський район - за маланками. Дорогою заїхали перевірити. чи справді ходить 1.01…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 74 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →

 • Маланкафест-2020: куренти та ілюзорні Вашківці

  Ordnung muss sein. Я завжди писала про всі маланкафести у Чернівцях - 2020-тий не стане виключенням. Тільки втома править бал. втома підказує…

 • І знову привіт: Бояни і Припруття

  Я не була тут три роки - їздила 7 січня до Криворівні. Ну привіт знову, Бояни і Припруття. Глянемо, що змінилося за цей час? (Спойлер: мало що.…

 • Перші маланки-2020

  Як завжди останнім часом, вранці 1 січня ми вирушили в Герцаївський район - за маланками. Дорогою заїхали перевірити. чи справді ходить 1.01…