?

Log in

No account? Create an account
Екзарх Всього Існуючого в екзилі. [entries|archive|friends|userinfo]
Blacky

[ website | "Замки і храми України" ]
[ userinfo | Блекопедія ]
[ archive | Раніше ]

Ювілейний випуск: Бучачу 750. [жовтень. 17-е, 2010|11:41 pm]
Blacky
[Tags|, , , , ]

Підтримаю імідж цього жж як вічного свята: сьогодні не дивлячись на кошмарну мряку і інші погодні негаразди Бучач відсвяткував 750 років. І я там була.
Бучачу 750 років
Під катом

Так як Бучач не просто чарівне старовинне місто, а й райцентр на понадмірно-релігійній Тернопільщині, ранок почався зрозуміло з чого: з святкової літургії на вул. Р.Шухевича.
Бучачу 750 років

(Насправді ранок почався з нагородження матерів-героїв, чого я не бачила, і відкриття пожежного відділку, що я бачила, але не відзняла).


Людей на молебні було дивовижно мало. Або тут клондайк атеїстів (і тоді я сюди переселюсь), або погода змусила народ дивитися пряму трансляцію всіх подій через веб-камери. Останній кадр є ілюстрацією радісних промов високих достойників про те, які тепер кльові відремонтовані в Бучачі дороги.

Бучачу 750 років
Те, що в Бучачі відбувається щось немислиме, грандіозне, я відчула дуже швидко, коли колона з хоругвами і оркестром з Теребовлі (яке кльове в них попурі, я чесно!!!), так от, коли колона підходила до автостанції. Міліцейська машина супроводу сумно їхала за мною - і з її вікна мені тричі щось кричав міліціонер. Я лише на третій раз розчула:
- Ви гроші загубили, підніміть!

І справді, на тротуарі за мною валялися пожмакані 15 гривень. Напевно, все-таки мої. :о)

Бучачу 750 років
Шикарне теребовлянське попурі з українських мелодій на фоні Покровської церкви авторства Б.Меретина.
Далі, правда, почалось щось дике. Годинник на ратуші пробамкав полудень. Хода мала початися в 12-30, теребовлянські трубачі дійшли майже до мосту через Стрипу - і піднялися б на Федір-гору, якби їх не зупинили. "Хто тут командує парадом?!", - розгублено питав диригент. "Ви!", - прохихотіла я.
Коротше, що робити хлопцям і хоругвам далі, не знав ніхто. Ніякої ходи о 12-30 вже не було. Був бардак.


В Бучачі саме головне що? Ратуша! Вона все так само замокла і напівруїнована, все так само в риштуваннях - але з цифрами "750".
Підхожу до дівчат: "У вас сьогодні буде парад наречених?" - "Та нє, ми танцюємо, то сказали прийти в сукнях однакового кольору".
Це ж треба було додуматися прийти у весільних, а?:о)

Бучачу 750 років
В Успенському костелі як раз меса. Дуже приємна, з органом і дитячим хором. Добре там.


Ви знаєте, ні. Бучацької ратуші багато не буває. Тримайте ще.

Бучачу 750 років
О! Містечко майстрів! Пройдемося? Он яка баба-йожка зі шкіри.


Тим більш ми там не одні ходимо. Наднесло нарешті головних героїв свята. Ви що, подумали, що бучаччан? Ні фіга. Головні герої - священик Іван Майкович, Михайло Цимбалюк (губернатор ТОДА, схожий на Еркюля Пуаро, котрий пішов у актори, дуже старається, але в нього погано виходить) і народна артистка України і заодно замміністра культури і туризму пані Ольга Бенч. Он вся трійця розглядає магнітики з видами Бучача. За Цимбалюком прикріплений чоловічок з парасолькою і принаймні один охоронець.

І настав час поговорити про тарілки.
Тарілки, корі сувенірні, були представлені в такому широкому асортименті, що я клацала їх разів з десять навіть без Цимбалюка. Там все, розумієте, ВСЕ. Це український всесвіт в мініатюрі. Франко. Ісус. Котики. Мадонна. Шухевич. Гуцули. Знов Ісус. Бандера. Іван-Павло ІІ. Яремчук. Ісус з Марією. Ісус з Марією і сонмом святих. Котятки. Св. Дмитро. Коротше, ну от на будь-який смак (якщо він дещо примітивний).

Бучачу 750 років
Коштує така таріль 55 гривень.

Бучачу 750 років
До ятки підходить губернатор. Вибирає щось із сонмом. "Скільки?" Закутана в хустку продавщиця, яка за весь час так і не наважилася прибрати руку від рота, каже: "Як для вас... то за 50!" - "Тільки ви ціну зніміть!", - це губернатор вже каже - і на мене очима так блим.

(О, до речі. З Косівського району таааакі речі привезли. Автентичні, справжні гуцульські свити і кептарі. 200-400 гривень за столітню одежину. Реконструкторів мушкетерів я бачила, а це могло б зацікавити реконструкторів гуцулів... якби такі існували.)


Знайомий дід - і в Зборові, і в Кременці, і в Борщеві був... Здалеку здається, що Еркюль і Василь Казновецький з Кремсенеччини сваряться. А все зовсім не так.


Косівські сестри-близнючки привезли своїх коників. Я їх часто зустрічаю на фестивалях - і завжди купую коника. Раніше були по 3, зараз по 4 і 5. Криза.
Губернатора хтось неправильно поінформував, але це було лише на руку сестрам (яким він задав вкрай некоректне питання: "Якщо ви близнючки, чому в вас різні хустки?"). Губернатор голосно розрекламував коників (справді кльових) як чомусь ЄДИНИХ в своєму роді - типу тільки там і більше ніде, тільки ось ці жінки і більше ніхто. Та ну, коників всі карпати з карпатського чечілу ліплять!
І знову питання - "Скільки". Одна з сестер поки збирає табун в кульок, друга виразно ковтнувши повітря, трохи нахиляє голову і дуже тихо каже: "По п'ять" - "Дайте десять!"
Дають десять, до пакетика з табуном тягнеться рука з оточення, губернатор різко прикрикує: "Не думайте, що я вам купив! Я собі!" Дістає коника - і...

Бучачу 750 років
Як почет радіє, а? Ну, за Цимбалюком і інші кинулися купувати товар, який сам очільник області прорекламував як унікальний. І добре, жінки матимуть виторг.


Колись ці походжання по яткам мали мені наскучити - так і сталося. Я займаю місце збоку від сцени. Сцену поставили на ринку. Ринок в Бучачі кривий. Перед сценою - трибуна для високих гостей. Простим глядачам доводиться дивитися на сцену якось під кутом, дивно - таку неповагу до міщан я до цього бачила лише на святкування 1000-ліття Хотина в 2002 році. Правда, в Бучачі поставили екран, хоч через нього місто бачило, що відбувається. А я тим часом бачила, як прокрадалися артисти на сцену. Товсті артисти в Бучачі шансу не мають.

Бучачу 750 років
Театралізована історія міста. Ось король Данило Галицький надає Бучацьким герб Абданк.


Біля кожного історичного персонажа - такий от паж з прапорцем, де написана дата. Щоб не поплутали. Тут в нас далі Марія Могилянка, яка кидала в трибуну білу троянду, і Микола Потоцький в вишиванці і зав'язаній на пупку жовтій бобочці.


О, нарешті танці і моя улюблена забава "Зніми, що під спідницею". Навіть якщо спідниця до підлоги і весільна, мені вдається вигравати в цій грі.
Ратушу в Бучачі дуже шанують - навіть танцюють з її зображеннями.

Бучачу 750 років
Танцюристки і справді всі були в білому.

Бучачу 750 років
Промова голови облержадміністрації Михайла Цимбалюка. Зачитуючи вітання від президента, він назвав Пінзеля Пензель, а ратушу - пам'яткою XVII століття, змолодивши сторуду на вік.
Я все думала, це Янукович такі перли видає - чи той, хто на сцені. Потім дали мені прес-реліз з тим вітальним листом, в листі все було вірно.

Бучачу 750 років
Бучацькі парасольки слухають вітання від президенту, кабміну і інших.

Бучачу 750 років
Яка б не була подія, операторам на ній буде нецікаво.

Бучачу 750 років
Місту презентують точну копію віднайденого Бучацького євангелія на давньоукраїнській мові.


Мер Бучача Омелян Оверко вручив Цимбалюку і ще трьом особам відзнаку і звання "почесного жителяч Бучача". В Пуаро на обличчі дуже вже награна зацікавленість. Он, поруч кадр, який демонструє щирість. Вчитися треба.


Бучачу 750 років
І прийшла пора барабанщиць. Варяги (варяжки?) з Теребовлі виявилися знааачно крутішими за кам'янецьких і чернівецьких - дівчата смалили розкішно.


Бажаючих покричати про завалений горизонт прошу направляти претензії в бюро землеустрою і геодезії планети Земля, в мезозойський відділ. Кривий в Бучачі майдан, ну що я зроблю?

Бучачу 750 років
В барабанщиць теж є спідниці. і сідниці


І вони класні, і оркестр хороший.

Відразу після барабанщиць ВСІ високі гості (добра сотня чоловік) встали і пішли з трибун (обід? як в садіку?). На трибуну залізла я (а шо?), потім підтягнувся хтось з операторів і пані Марія (це такий бучацький аналог Блеки, чесно). Концерт був несподівано дуже інтелігентним, дуже саме що МІСЬКИМ, урбаністичним, правильним - без звиклих для Кам'янця шароварних лялялкань. Бучач, молодець! Було также відтворено фрагмент твору Й.Ш.Агнона, уродженця міста і володаря Нобелівської премії з літератури.


А далі мені повідомили, що о 18-30 мене чекають на балуністському банкеті в Слобідці Великій - і я поїхала з Бучача трохи раніше, ніж сподівалася. Був ще грандіозний концерт і фейєрверк. Ну і от :о).


Барабанщиці з Теребовлі у Бучачі

Мій репортаж на УНІАН

Моя стаття в "Високому замку"
ПосиланняВідповісти

Comments:
[User Picture]From: yarokuznetsov
2010-10-17 09:01 pm (UTC)
блин. а ратушу так и не доделали...
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2010-10-17 09:19 pm (UTC)
як на око, вона в кошмарному стані. просто кошмарному. сипляться стіни
(Відповісти) (Parent) (Thread) (Expand)
From: (Anonymous)
2010-10-17 09:13 pm (UTC)

пані Марія (це такий бучацький аналог Блеки, чесно)

Дякую Блекі за те, що компенсувала мої прогалини в зйомках. Ну...ніяк не могла встигнути скрізь !
Чесно, щиро вдячна.
Все-таки, Тобі було легше. Ти тільки фоткала, а я з відео ще довго буду паритися. Назняла коло 30 мб за два дні! На решту не стала місця. Як опрацюю, дам звістку, щоб подивилася.

пані Марія (це такий бучацький аналог Блеки, чесно) ;)
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2010-10-17 09:20 pm (UTC)

Re: пані Марія (це такий бучацький аналог Блеки, чесно)

Пані Маріє, якщо вам комусь потрібні фото - газетам місцевим, на сайт чи що - тільки скажіть! Мені ж не шкода :)
(Відповісти) (Parent) (Thread)
From: (Anonymous)
2010-10-17 09:18 pm (UTC)

Марія з Бучача

О, вибач, Блекі, назняла коло 30 гб
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2010-10-17 09:21 pm (UTC)

Re: Марія з Бучача

та от я і думаю - 30 мб для відео - це хіба кілька секунд:).
нічого собі у вас карточка!
думала подивитися по веб-камері салют в 22-00, відкрила Бучач-Ньюс ще в 21-34, а там вже сцену демонтують. шкода...
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: tolik_fort
2010-10-17 09:25 pm (UTC)
Цікаво, але де факто, я нічого не втратив через те, що не поїхав. Ну якось дуже вже просто та класично. Якихось ізюминок могли б придумати, чи як.... А тут все банально. Більше всього розсмішили "Д. Галицький надає Бучацьким герб Абданк". Вміють же в нас перекрутити історію. Де вони таке висосали??? Ну і Пензель і ратуша 17 ст. це звісно теж хохма у вузькому колі.
А загалом дякую за репортаж. ))
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2010-10-17 09:31 pm (UTC)
В телеграмі від кабміну Бучач привітали як "одне з найдавніших трипільських поселень".
Таке враження, що ці всі телеграми роботи складають.
(Відповісти) (Parent) (Thread) (Expand)
From: (Anonymous)
2010-10-18 07:27 am (UTC)
Пінзель та Меретин - Пензлик та Веретено:)
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: zubrytsky
2010-10-18 11:27 am (UTC)
Барабанщиці - ізюминка свята? :-)
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2010-10-18 12:52 pm (UTC)
Родзинка в сенсі? ну як для кого.
(Відповісти) (Parent) (Thread) (Expand)
From: (Anonymous)
2010-10-19 04:30 pm (UTC)
Чудовий відеорепортаж і геніальні коментарі! Браво!!!
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2010-10-19 05:06 pm (UTC)
ай. якщо ваше прізвище не цимбалюк, ви мені безбожно лестите.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: pingback_bot
2010-10-20 05:45 pm (UTC)

20 жовтня 2010 р.

User castles_com_ua referenced to your post from 20 жовтня 2010 р. saying: [...]   750-ліття Бучача [...]
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2010-10-20 05:48 pm (UTC)

Re: 20 жовтня 2010 р.

ну ти, роботе, і швидкий!
(Відповісти) (Parent) (Thread) (Expand)
From: (Anonymous)
2010-10-25 06:46 pm (UTC)

Ювілей Бучача

Де і як можна подивитися відео Бучачу 750
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2010-10-25 07:15 pm (UTC)

Re: Ювілей Бучача

http://buchachnews.com/
Ось на цьому сайті є багато відео з події. Відео знімала пані Марія.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: pingback_bot
2010-10-27 07:18 pm (UTC)

Бучач. Справа Галиция, слева Подолия.

User varandej referenced to your post from Бучач. Справа Галиция, слева Подолия. saying: [...] поместившийся в каньоне реки Стрыпа, и буквально за день до моего приезда отмечавший 750-летие [...]
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2010-10-27 07:29 pm (UTC)

Re: Бучач. Справа Галиция, слева Подолия.

Робот, ти неправий. Бучач - це Поділля.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
From: hitech_2010
2010-11-04 10:36 pm (UTC)
Всем привет. Поздравляю всех ЖЖшников с днем народнего единства! Удачных праздников.
(Відповісти) (Thread)
From: (Anonymous)
2010-11-08 05:32 pm (UTC)

аби вдалося свято

тернополянка (не передразнюю, це ради топографічної ідентифікації)
"трипільське поселення" - це сила... це шось дуууже вагоме і несамовито українське. хочете шоб ваше місто було вагомим - вйо вивчати його культурні шари на предмет наявності трипільських артефактів. а бажаєте підкріпити "статус", ну то вашою територією ше мусить прогарцювати данило галицький, не забудьте також знайти якийсь крислатий дуб або липу летаргіка хмельницького і вуаля - ви давнє несамовито українське містечко.
з цього приводу раз в рік тре клепати сцену з якої годину-другу будуть линути нечленороздільні спітчі наших обранців, будуть роздаватись всілякі медальйони і грамоти, а ксьонз кропитиме щасливих нащадків трипільської цивілізації святою водою...
(Відповісти) (Thread)