?

Log in

No account? Create an account
Екзарх Всього Існуючого в екзилі. [entries|archive|friends|userinfo]
Blacky

[ website | "Замки і храми України" ]
[ userinfo | Блекопедія ]
[ archive | Раніше ]

Відкриття туристичного сезону в Збаражі, 18.04.10 [квітень. 19-е, 2010|04:09 pm]
Blacky
[Tags|, , , , , , , ]

З запізненням у півдоби, але все-таки викладу репортаж про вчора - я ж не винна, що в нас сьогодні зранку і до обіду світла не було?:(

Відкриття туристичного сезону в Збаражі
Кам'янецька ідея гучно відзначати початок нового туристичного сезону (в нас вже 5 років як святкують це у квітні) таки зацвіла, заплодоносила, розширила ареал - 18 квітня 2010 року Збараж теж відкрив власний турсезон.
На тиждень раніше за Кам'янець.
І головний сіяч, Олег Демчук, автор ідеї святкового відкриття турсезону, не має нічого проти такого плагіату. Ну і добре.


Реконструктор у Збаражі
Зрозуміло, Збараж - не Кам'янець, масштаб трохи не той. Тому Збараж взяв велику частину кам'янецьких задумок, пересадив їх на свій тернопільський ґрунт - а вийшло все одно по-іншому. Мініатюрніше.
Тут не куля/кулі літали - тут кулю лише надували в замковому рові (про це пізніше). Тут конкурс на найбільший вареник перетворився на просте годування численних, дуже численних учасників фесту. Варениками, так - але звичайного розміру, навіть, я б сказала, XS-size.
Вареники у збаразькому замку

Загальне халявне раблезіанське царство тіста a la Кам'янець-2009 не повторилося - людей без бейджиків в кафе "Легенда" не пускали.
Концерт проте був таким довгограючим, що його вистачило б на цілу жменю кам'янецьких фестів: приїхали - він вже йшов, їхали ввечері назад - він ще йшов.
Концерт у збаразькому замку

Правда, більшість артистів були вкрай хорланківського пошибу. Вразив маленький хлопчик в білій сорочці: співав щось мажорне, в приспіві часто повторювалося слово "могилка".
Хоча траплялися професіонали - ось ці тернополяни вшкварили неабиякого гопака.

Сцену облаштували просто на бастіонах, тому по авансцені пустили такий от манежик, як з дитячого ліжка: аби самі танцюристи з кількаметрової висоти не гепнулись.

Видно, що збаражчани таким дійством не розбалувані: народу було дуже, дуже багато - і всіх виступаючих вітали вкрай тепло. Така доброзичливість підкупляла.

Козаки у збаразькому замку
Все відбувалося в рамках святкування 800-ліття Збаража. Плакат "Збаражу 800" повісили на в'їздній брамі. Напис був зверху світло-блакитним, знизу темно-синім, блакитна частина на яскравому сонці не читалася - і підсліпкувата я все ніяк не могла зрозуміти, чому на вкрай українському святі висять якісь корейські плакати.

Музей у збаразькому замку
В замкові зали пускали по квиткам (або бейджам) - і в жодному з українських музеїв ще не бачили такої концентрації бажаючих доторкнутися до історії. Туалет в музеї в цей день теж зробили платним - а що, гулять так гулять.

Музей у збаразькому замку
- ...І тоді князь Юрій Збаразький...
- Так шо він, поляком був?
- Ну чому ж зразу поляком? Так от, тоді князь Юрій...
- Чекайте, як він не поляк, чому він Збаразький?


Мене давно дивує оце галичанське заглядання у четверту графу метрик померлих людей. Яка кому різниця, хоч ефіопом він був?Українки у збаразькому замку
Виступи йшли нон-стоп, не зважаючи ані на бабахання гармашів з Копичинецького театру, ані на лицарські бої чи боротьбу повітряної кулі з вітром. Перед і після виступів артисти носилися замковою територією. Дівчата в блакитному були такі яскраві і цікаві, такі незвичні...
- Дівчата, а чиї це у вас костюми?
Посмішка відразу зникає, пекельна серйозність у відповідь:
- Наші!

Потім з'ясувалося, що таки тернопільські. Кльові такі, гжельні.

Ветерани у збаразькому замку
Жодне свято на Тернопільщині не обходиться без дідусів в упівських одностроях. Зі справжніми одностроями в справжніх упівців було трохи напряжно, тому варіації на тему мундиру на Галичині бувають всякі.

Ветерани у збаразькому замку
В замковому парку шуміло сувенірне містечко. Он мій улюбленець, кременецький дід. Я його і в Кременці знімала, і в Зборові...
Сміттярок наставили достатньо - навіть просто на траві, не на доріжках. Близько 17-00, коли центром Тернополя йшла демонстрація "Захистимо наші сім'ї від гомосексуалістів", збаразький газон треба було захищати вже від самих збаражчан. Урн, як з'ясувалося, багато не буває, а бажання напитися на весняному сонечку сильніше за якісь там штрафи і патрулювання парку міліціонерами. Пили. Смітили. Раділи життю - як вже вміли і могли.

В рові перед замком розбили імпровізований табір учасникі клубів "Грифон" (Тернопіль) і "Золотий лев" (Львів).

Лицарі у рові збаразького замку

Битви саморобних лицарів збаражчани сприймали на ура.

Глядачі у збаразькому замку

Весь чей час паралельно йшов концерт, працювали музеї і сувенірне містечко. Глядачів вистачало ВСІМ дійствам.


Там співають, там їдять, там прогуркотіли байкери, там кам'янчани намагаються приручити вітер - а лицарі все б'ються і б'ються.


Вся преса і просто всі власники дорогих наворочених камер згрупувалися саме біля цих вояк у кольчугах і подекуди джинсах. Співи такого ажіотажу не викликали.
В мене днем раніше сталася жахлива, страшна трагедія - полетів автофокус рідного тамрону. Все доводилося знімати цілковито ручками, я ж не фотограф, було страшно важко. Ех, стільки моментів упустила - поки різкість на них підлаштуєш, моменти вже пішли. Навічно.

Лицарі у рові збаразького замку
- То дерево, Миколо, ми зрубаємо - і посадимо помідорчики!
(На задньому плані кряхтіння смертельно пораненого).

Лицарі у рові збаразького замку
Для танго треба двох.


Видовищно, але абсолютно безпечно: ніякого головотяпства. (До нього маємо ще два тижні, гигиг).

Лицарі у рові збаразького замку
- Нахилися, брате, я тобі щось покажу!
Наприклад, яке в мого топора лезо.

Лицарі у рові збаразького замку
- Стійте, хлопці, я його зараз доб'ю! - це актор аматорського театру з Копичинців.
Смішний дядько, все випитував мене потім, скільки в Кам'янці гармат, чи вони більші і чи стріляють гучніше. Я замірів не проводила, тому ніяковіла.Народ радів і боям, а вже що почалось, коли глядачам дозволили підійти до лицарів і пофотографуватися з ними...


Лицарі у рові збаразького замку

І фотографувались, і шоломи міряли, і з мечами позували, ледь автографів не просили. Ось тому всілякі битви націй апріорі приречені на увагу глядачів - це значно простіші за своєю суттю речі, ніж та сама Терра Героїка, приміром. Народ любить, щоб не складно і зрозуміло.
Лицарі у рові збаразького замку

Ой, щось я все пишу-пишу, а замок ще не показала. В святковому убранстві.вздовж казематів роздавали листівки "Оксамиту КЛ" і торгували живописом.
Збаражу 800
На місці коня-моделі мені б було соромно.

Гармаші з Копичинців

І вареники. Народ виходив з музею, підходив до вареників - і сиротливо запитував: "Дівчата, коли ви вже ті пироги наварите?" "Та вони швидко готуються!", - відмазувались господині.
Я, як і вся кам'янецька команда повітроплавців, встала о п'ятій ранку (вранці був політ над містом, молода львівська пара літала). Я була на ногах вже понад 12 годин. Вареники з кожною годиною в моїй голові перетворювалися з глевких шматків тіста на амброзію.


Під вечір в замку з'явилися наречені, здається, дві пари. Важко навіть уявити, скільки годин в фотошопі просидить їхній фотограф, затираючі зайвих людей з кадрів.

Ну і на десерт - про кулю і вітер. Саме куля виявилася найголовнішою цікавинкою для збаражців. Такого ажіотажу я не бачила ніколи. Діти верещали від захвату і намагалися доторкнутися до оболонки рукою, дядьки з сільських хорів, як були в шароварах, приходили у рів - і довго стояли, розкривши рота. Молодь випитувала про умови польоту (ось вам телефон, все розкажуть і дадуть політати: +380 67 382 5139). Бритий налисо міліціонер суворо допитував мене, що з ним станеться, якщо він полетить і раптом в небі щось трапиться. В те, що поки пілот живий, пасажиру ніц не загрожує, міліціонер не вірив і шукав подвох. Фотографували оболонку всі - від школярів на телефони до сивого фотографу з Укрінформу, який бігав навколо, шукаючи вдалий ракурс.
Куля в Збаражі

План був такий: куля надувається на стадіоні (він відразу за валами) - і, як пес в жорстоких господарів, садиться на прив'язь. Довгу таку прив'язь. Час від часу вона піднімається - наскільки вистачить прив'язі - з пасажирами, а потім опускається. І знову вгору-вниз. І знову.

Куля в Збаражі

Але чоловік в костюмі з стальним відливом скомандував: "В рові!"
В рові фізика інша, малята. В рові протяги і повітряні якісь рухи. Весь день кам'янецькі балуністи приборкували вітер. Вітер тягнув їх за канати по валам, випробував на міцність - хлопці встояли. Куля от такою твердістю не відрізняється - і вона плавно перетікала з однієї форми у іншу - на радість тисячам глядачів.
Куля в Збаражі

О, якраз діти намагаються хоча б доторкнутися до оболонки:
Куля в Збаражі

О, тут ще краще:
Куля в Збаражі. Ажіотаж

Коротше, збаражчанам було дуже цікаво, кам'янчани ж вкотре пересвідчились на собі у могутності стихії. :о)
Куля в Збаражі. Ажіотаж

Саме тому польоти на теплових аеростатах відбуваються лише вранці і ввечері - тоді найчастіше штиль, вітер слабкий. Літати при вітрі, котрий більше за 3-5 м/с, небезпечно, як і в темряві. Куля у Збаражі була саме що весь день в самий вітряний час.

Повернулися ми у місто дуже пізно. Фейєрверку і вогняного шоу не бачили - хотілося спаааати :о)
Photobucket


Куля в Збаражі

Мій репортаж на Укрінформі
ПосиланняВідповісти

Comments:
[User Picture]From: bell_ringer
2010-04-19 01:23 pm (UTC)
Спасибо огромное! Интересно там у вас :)
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2010-04-19 01:25 pm (UTC)
ага. Гопаки, вареники, казаки с пушками. только народу в костюмах сала не хватало. :)
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: timka_org
2010-04-19 01:33 pm (UTC)
ми вчора були всі сімейством, шкода що не зустрілися :)
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2010-04-19 01:37 pm (UTC)
я вчора бачила в Збаражі таку кількість тернопільських знайомих, що аж страшно. а як там демонстрація в вас пройшла? я дуже хотіла подивитися, але не вийшло :)
(Відповісти) (Parent) (Thread) (Expand)
(Deleted comment)
[User Picture]From: kamienczanka
2010-04-19 02:21 pm (UTC)
головне, що з участю кам'янчан :)
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: zvjazkovyj
2010-04-19 02:17 pm (UTC)
Замучили кульку, садюги.
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2010-04-19 02:23 pm (UTC)
ну народу ж весело!!! Куля! надувається! Бац - впала!!!! На дітей!!!! ААААА! Жодних жертв, діти вилазять з-під кулі щасливі! :))
(Відповісти) (Parent) (Thread) (Expand)
[User Picture]From: sparrow_hawk
2010-04-19 04:02 pm (UTC)
ох дівчата і гарні в тих костюмах! %)
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2010-04-19 04:05 pm (UTC)
дівчата завжди гарні. навіть без костюмів
(Відповісти) (Parent) (Thread) (Expand)
(Deleted comment)
[User Picture]From: kamienczanka
2010-04-19 06:39 pm (UTC)
різноманітна шо йой! І таке тісто. і таке, і ще такеньке! і багато його, того тіста, багато!

я навпаки шкодую, що в нас не той клімат, щоб мати середземноморську кухню. овочі, козячий сир, оливкове масло, фрукти...
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: galinaaksyenova
2010-04-19 07:45 pm (UTC)
Весело, ярко и разношерстно!
А я была в Збараже ровно неделей раньше, гуляла и думала, как же спокойно должна течь жизнь в таких маленьких городках. Немножко не угадала с приездом, жалко.

Отчет, как всегда, замечательный! Спасибо
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2010-04-19 07:46 pm (UTC)
я вам так заздрю. ви стільки їздите. я теж так хочу.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: 256irisiv
2010-04-19 10:09 pm (UTC)
На 2010 рік вже є план поїздок на фестивалі? Щось цікавеньке на вашу думку буде?
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2010-04-20 05:47 am (UTC)
е-е-е... план? в кого?
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: hudozhnytsya
2010-04-20 05:09 pm (UTC)
о, і я там була. навіть себе на світлинці одній знайшла тут)))

приємно познайомитися :-)
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2010-04-20 05:20 pm (UTC)
там багато хто був:)
(Відповісти) (Parent) (Thread)
From: (Anonymous)
2010-04-20 05:21 pm (UTC)
Ми такі самі "збаражці" як ви "камм"янці". Перш ніж публікувати таку критику навчіться писати без помилок "камм"янці"
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2010-04-20 05:23 pm (UTC)
знаєте, самоназви - чи не найскладніший момент, піди вгадай, хто як себе називає. Збаражчани правильно, виходить?
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: vassanta
2010-04-21 11:27 am (UTC)
Шикарно! :-))
Ти там як сама, жива-здорова? :-)
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2010-04-21 07:38 pm (UTC)
якщо не рахувати велетенський волдир, який натерла, бігаючи сьогодні селами Зборівщини, то майже і здорова :)
(Відповісти) (Parent) (Thread) (Expand)
[User Picture]From: geoclub_ua
2010-04-22 10:20 am (UTC)
як завжди, вражений вашим детальним і цікавим репортажем:)
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2010-04-22 12:46 pm (UTC)
кажуть, на 5 каналі були наші балуністи, шкода, що не бачила. і це не детальний, я дуже шкодувала, що не взяла блокнот: народ такими перлами сипав, а я всі забула, крім Збаразького-поляка.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
From: (Anonymous)
2010-04-22 05:15 pm (UTC)
Да, думаю що це низько опускатися до такої критики. Ні щоб просто подитися що і як, чому ваші ідеї в іншому місці виглядали краще/гірше.

Невже по-вашому вони повинні були шось вигадувати з нуля? Як я не люблю цієї української натури: тіпа якшо зробили як ми так все, покидьки, дурні, бездари, злодії.. Ідею не можна вкрасти - вони витають в повітрі, важлива реалізація!

Короче що я хотів сказати, ах да: підіть вбийтесь, дякую за увагу.
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2010-04-22 05:42 pm (UTC)
ніколи не варто давати поради, якщо про те не просять, але ви перші почали їх роздавати, тому дозволю й собі дати пораду вам: читайте. Класику. Багато.
Може, трошки вам і допоможе :)
(Відповісти) (Parent) (Thread)
(Deleted comment)
[User Picture]From: kamienczanka
2010-04-23 06:08 am (UTC)
та взагалі, я ж така зірка, що капєць :)
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: tata_grand
2010-05-15 12:49 pm (UTC)
Отличный фоторепортаж!
(Відповісти) (Thread)