Blacky (kamienczanka) wrote,
Blacky
kamienczanka

Ювілейна, п'ята Terra Heroica: ПОЧАЛОСЬ!

70.31 КБ

Ну і що, що погода сьогодні, 2 жовтня 2009 року, була не надто сонячною. Почалася ювілейна Терра Героїка, а це особисто для мене цілком замінить сонце протягом найближчих трьох жовтневих днів.Дякувати за Терру ми маємо ось цим поважним козарлюгам:
67.78 КБ
Олекса Руденко і Сашко "Гайдук" Заремба - отці-засновники фесту. Ну і окрема подяка Олегу Демчуку - найінтелігентніший чиновник Кам'янця багато зробив для того, щоб Терра жила.
Але давайте про фест.
92.69 КБ

Спочатку була презентація шикарної (от повірте, шикарної) книги Катерини Липи і Олекси Руденка "Військо Богдана Хмельницького".
101.98 КБ

Настольна біблія майбутнього реконструктора українського XVII століття. Дуже якісна поліграфія, повно гарних ілюстрацій. Ну і плюс фактор "ба-знакомые-все-лица": народ, котрий виступав в ролі фотомоделей доби Хмельниччини
всі кам'янчани й так заочно знають завдякі Террі. Сам Кам'янець представляє в книзі Антін (котрий з очима, див. Хотин і Зборів):


Далі - конференція, присвячена проблемам реставрації пам'яток міста. Я багатьох слухала розкривши рота, мені таке цікаво, а вам ні, я знаю. Кадр для втаємничених: поки О.Пламеницька полум'яно розказує про те, як важливо знайти старовинний спуск від фортеці до річки, пані Людмила "ляльки з поліуретану в шторах" Станіславська говорить по телефону. Нагальна розмова, видно:
26.33 КБ

З корабля наукових конфронтацій на бал чистого мистецтва і халявного винограду: в вірменській криниці відбувається відкриття виставки самобутнього кам'янецького художника (на жаль, вже покійного) Юрія Химича.

88.62 КБ
Прибулий на відкриття поет Іван Драч роздає автографи. Я автограф не брала, в мене з Драчом пов'язаний прикрий спогад з обласної олімпіади з укр.мови, де я, учениця сьомого чи восьмого класу, начитавшись про перебудову, читала на пам'ять "Кам'янець - на серці камінець" Драча, за що була нещадно розіп'ята вредними вчительками укрмови (вчителька укрмови - це діагноз).

Тим часом сувенірно-ремісниче містечко живе своїм життям:
103.08 КБ

Жахливий якийсь ширнепотріб трапляється:
104.78 КБ

Піду краще в табір реконструкторів, да.
105.92 КБ

Там якраз обід. Левенці зачерпують з великого казана великими ж ложками щось, що підсліпкуватій Блеці видалося мівіною в бульйоні. "В XVII столітті вже була лапша?", - грізно запитую Гайдука. "Напевне що була, але ми їмо капусту".
Упс. :о)

64.26 КБ

О 16-00 в кількох готелях міста почалися майстер-класи старовинного танцю. Я вибрала Галу - вона поруч з домом. Там кияни з клубу "Джойссанс" вчили танцювати алеманду дуже нечисленних, на жаль, глядачів (і то, то були майже підсадні качки - я опізнала кількох учасників ансамблю народного танцю і мого дитячого кошмару "Горлиця"):
81.55 КБ

В Галі одночасно проходить пленер скульпторів "Петраманія", плюс так вештаються не надто інтелігентного виду заблуди-туристи, коротше, я тримала кулаки за "Джойссанс", які змогли-таки все зробити як слід - не дивлячись на те, що їхнє коло переривали то мужики з тачками, то автівки.
Вічна проблема таких клубів - тотальний дефіцит партнерів чоловічої статі:
76.07 КБ
Проте ті, що є, користуються підвищеним жіночим попитом:
77.41 КБ

О, а я її знаю по Меджибожу!
81.44 КБ

І знову табір.


Те, що вам видалося написом "ГОРОХ" на банці, насправді слід читати як "ПОРОХ". Хоча чим горох не патрон?
88.50 КБ

З самого ранку не вщухає обговорення найбільш контроверсійного учасника Терри Героїки-2009: Сергій "Рогаля" Шаменков вже не покозачений шляхтич, а цілком собі мушкетер-найманець на службі гетьмана Виговського:
84.27 КБ

Олекса Руденко такого вчинку зрозуміти ніяк не може: тепер ти турок хвранцуз, не козак, якби говорить нам він:
78.38 КБ

Не дивіться, що невеселі. Красіві левенці йдуть на парад, а не на битву:
87.28 КБ

Загін Рогалі-мушкетера теж йде. В спину їм все ще доносяться бідкання козаків за втратою побратимів:

"Заело пластинку", - напівшопотом буркоче один з мушкетерів. Ай-яй, от вам і відступ від історичної правди: в мушкетерів не було платівок, музику вони слухали виключно живу.

77.31 КБ
Адама впізнала по круглим скельцям окулярів.

А взагалі парад - це кльово:


Хоча це не парад, а святкова хода, о.


Вдруг откуда ни возьмись маленький гетьманчик, и в руках его горит золота булава, срібна шабля, і взагалі він весь такий гарний і святковий... Коротше, Олекса йому все сказав, що думає про подібне "реконструкторство". Гобло-гетьман мовчав - або таки набрав в рот води, або був іноземцем, що загубився в часі і відстав від своєї делегації гобло-гетьманів. Добре хоч в воду з мосту не шубовснув як Юрій Хмельниченко... На другій фотці Рогаля, Гайдук і Олекса придумують, як саме вони будуть карати гостя з інших світів. І чим. І як довго.


Жодна Терра в мене не обходиться без зйомки цього сюжету (можете за тегом перевірити), цьогорічна не виняток:
98.10 КБ

І так ще:
109.29 КБ

О, оцей кадр мені подобається:
80.42 КБ

Відкриття фесту і презентація груп ВІР:


На відкритті навіщось з'явився ще один гість з інших часів і світів: зовсім дрімучо-середньовічна "Подільська хоругва" виглядала дещо по-блазневськи серед серйозних мужчин з XVII століття. "Джойссансу" це не стосується, вони молодці.
Хоча й серед танцюристів теж траплялися релікти сивої минувщини, якою був для XVII століття час XVI століття.
54.40 КБ

Шкода, що все відбувалося вже після заходу сонця: ось так реконструктори мстять надоїдливим фотографам. Моментів цікавих і смішних було безліч, а от можливостей їх засняти...
60.39 КБ
Нічого, попереду ще найголовніше - субота. :о)


67.78 КБ

Другий день
Tags: terra heroica, Осінь, Реконструктори, Реконструкція, Стара Фортеця, Старе Місто
Subscribe

 • Маланкафест-2020: куренти та ілюзорні Вашківці

  Ordnung muss sein. Я завжди писала про всі маланкафести у Чернівцях - 2020-тий не стане виключенням. Тільки втома править бал. втома підказує…

 • І знову привіт: Бояни і Припруття

  Я не була тут три роки - їздила 7 січня до Криворівні. Ну привіт знову, Бояни і Припруття. Глянемо, що змінилося за цей час? (Спойлер: мало що.…

 • Перші маланки-2020

  Як завжди останнім часом, вранці 1 січня ми вирушили в Герцаївський район - за маланками. Дорогою заїхали перевірити. чи справді ходить 1.01…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 104 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →

 • Маланкафест-2020: куренти та ілюзорні Вашківці

  Ordnung muss sein. Я завжди писала про всі маланкафести у Чернівцях - 2020-тий не стане виключенням. Тільки втома править бал. втома підказує…

 • І знову привіт: Бояни і Припруття

  Я не була тут три роки - їздила 7 січня до Криворівні. Ну привіт знову, Бояни і Припруття. Глянемо, що змінилося за цей час? (Спойлер: мало що.…

 • Перші маланки-2020

  Як завжди останнім часом, вранці 1 січня ми вирушили в Герцаївський район - за маланками. Дорогою заїхали перевірити. чи справді ходить 1.01…