?

Log in

No account? Create an account
Екзарх Всього Існуючого в екзилі. [entries|archive|friends|userinfo]
Blacky

[ website | "Замки і храми України" ]
[ userinfo | Блекопедія ]
[ archive | Раніше ]

Хотинська твердь, 19 вересня 2009 р. [вересень. 19-е, 2009|11:38 pm]
Blacky
[Tags|, , , ]

85.57 КБ

Сьогодні мені буде найважче. Я вже фактично сплю, я повернулася ще в 19-30 - і лише тільки що закінчила дивититися фото. Фоток я привезла більше, ніж з тижневої мандрівки в Румунію, а в Румунії я клацала озвіріло і дико. Робіть висновки.


...Я навіть не знаю, з чого починати. З початку, напевно? О дев'ятій ранку табір навколо Хотинської фортеці вже не спав.

94.72 КБ

Хтось снідав, хтось балакав, а білоруські артилеристи тренувалися.


В них непогано виходило.
112.19 КБ

День обіцяв бути спекотним, води в таборі було обмаль (мені дали тро-о-о-ошечки. Може, лукавили:))
Між тим біля військової школи вже почалося виростати сувенірне містечко.


Кожна сільрада Хотинщини теж вислала амбасаду на свято.


Але їсти ще не хотілося.
87.66 КБ

Я водила навколо фортеці хоровод, дивуючись засусі. Я ще такого мілкого Дністра не бачила, народ. Хто там бував, знає: річка підходить до самої фортеці. Тільки не тепер. Тепер там метрів сто голого річкового дна - і міліон неприємної мошкари. Сподіваюся, ці недобоївчанки не її збирали на болоті. Вихователька кричала їм: "Наталка, а ну давай назад! А то провалишся, і про тебе складуть легенду: Жила в Недобоївцях Наталка, гарно співала, приїхала в Хотин - і..."


Так як за старою фестивальною звичкою ані міліція, ані взагалі хто-небудь не знали, що буде далі і де, я зробила єдиний вірний вибір - і дізналася про план всіх наступних дій від командувачів реконструкторського параду. Нє, вони мені його не розказували. Вони його обговорювали, а я стояла поруч і слухала. Хороша метода, треба запатентувати.

98.05 КБ

Ми всі, безумовно, поважаємо отамана Олексу Руденко, і ватажка левенців Гайдука, і Росланда, прєдводітєля татарського загону, і Томека з польської "Лігі баронів", і навіть невідомих яскравих угорських трансільванців ми поважаємо без меж, але заводила 49 орти Святослав ібн Кузьмич був в тааааакій шапці, що побачити когось ще було неможливо: для цього треба було відірвати погляд від півторакілограмового страусячого пір'я, а страусяче пір'я така штука, що на нього, як і на вогонь з водою, можна дивитися нескінченно.

Вар'єте у місті, як правильно зазначив сам Свят.

Між тим фест все не починався.

118.51 КБ
Десь біля мосту в Атаках пріли з короваями красуні в віночках, очікуючи з Києва високих гостей. Натоіп чекав Ющенка, приїхали ж Томенко (це нічо, що вчора в новинах про його сина писалося, нє?) і віце-прем'єр пан В. (я так і не запам'ятала прізвище). Ну і мілкіші сошки на кшталт голів ОДА і мерів сусідніх міст (КАм'янця теж).

Зустрічати гостей до сцени вийшли наші кам'янецькі козаки - і чеські мушкетери. Подивимось на них?

68.85 КБ
Антін, все так само найнеймовірніші очі реконструкції.

41.82 КБ
Сірко, найприємніша усмішка.

59.16 КБ
Ой, не будемо дивитись. Це Гайдук охмуряє жінку. Власну.

51.03 КБ
Тут в мене починають дрижати руки і взагалі. Він має нахабство кожного року в Кам'янець на Терру ще приїжджати. Ці чехи, вони зовсім безсердечні і не думають про українських фетишисток ну ні крапельки.

О, наша честь і совість таки приїхали.


Поки цілий виводок політиків розважав публіку речами, я пішла дивитися на муштру яничарів. Одна з найфотогенічніших груп все-таки.
94.87 КБ

Здалеку здавалось, що Святослав не накази перед боєм віддає ("Головне, слідкуй за казаном і нікому його не віддавай! В тебе зброя є? От. Слідкуй!"), а диригує ансамблем музики мехтер.
85.89 КБ

88.97 КБ

Спека стояла страшна. Білоруси знайшли на неї спосіб.
123.34 КБ

Народ розважав себе сам. Буковинці вміють це робити - кустурівщина справжня, настояна на чистому самогоні і бажанні свята.


Майже перша. Реконструктори йдуть на поле бою.


І з першими секундами битви прілєтєл вдруг валшебнік в розовом вєртальотє. Червоненко так вже раз дітям "Технопарк" в 2008 р. попсув, а зараз от знову...
69.44 КБ

Все, почалось. Переговори захисників твердині і Святослава ібн Кузьміча. Тут Свят вже не просто диригував, в мене було враження, що він зарядку робить, вговорюючи польський гарнізон віддати йому фортецю. Томек не погоджувався, відважно сяяв скельцями окулярів з-під закритого шолома і пропонував Святу фортецю гризти. Коротше, мирно не вийшло, доведеться битися.


В турецькому таборі трансильванські музиканти підтримували бойовий дух вояків:
112.46 КБ

Бій почався з дабл-герца... е-е-е... двойного герця.

Найкращі фехтувальники ворогуючих сторін вийшли продемонструвати свої вміння. Був момент, коли в поєдинку № 2 супротивник накинув на свого візаві свій кафтан, збивши його з пантелику, але ж я маю совість - і не можу загружати вас всіма картинками.

Росланд в ділі:
111.20 КБ

До речі, якщо раптом в когось зародилась заздрість до того, що я там була і все це бачила, так не треба мені тут. Вам би там не сподобалось. Мені теж - я так плакала, так плакала...


Довженківські піротехніки ПЕРЕСТАРАЛИСЬ, чесслово. В безпосередній близкості розкішної пам'ятки влаштувати ТАКІ вибухи - це не дуже правильно. Там і так в стінах тріщини.
Ну і дим, да. Весь пішов на глядачів. Сльози просто котилися градом, дим роз'їдав очі. Більше того, спека ж. Загорілася в багатьох місцях трава на валах. Першими зреагували найбільш знайомі з цивілізаційною екологією чеські мушкетери, а потім і наші левенці, і татарин Росланд взялися заповзято тушити пожежу. Спалахувало то там, то тут, але обійшлося без особливих жертв.

37.06 КБ
Це не трава, а Кузьміч з вибухом. Трави теж повно є, але ж я вже згадувала про совість, да?

Добре, от вам трава:
43.09 КБ

Але загалом - враження від битви мега-сильні.
73.07 КБ

74.54 КБ

Багато картинок:


Це вже фінальна частина (понад годину билися!)


І кіннота турецька була, теж:
65.20 КБ

Нарешті, перемога польсько-українського війська:
101.47 КБ
(Як все було тоді в Хотині, читайте тут в моїй давній статті).

Укладання миру:
126.94 КБ

127.58 КБ
Віват від польського війська супротивникам.

Уклін турків полякам і козакам:
118.28 КБ

Все, віце-прем'єр пройшов, аплодуючи, вздовж рядів воїнів, можна фотографуватися з туристами і давати інтерв'ю - що й робить один з ініціаторів фесту Олекса Руденко:
71.53 КБ

Козак в шароварах і кросівках поцікавився, чому в битві не брали участь козаки, давши зрозуміти, що всю битву він сидів у палатці села Анадоли і пив там оковиту, заїдаючи її знаменитою анадольською бринзою. Олекса все козарлюзі сказав: і за кросівки, і за участь козаків в Хотинській війні 1621 р.
82.09 КБ

Екологічно-свідомі чехи:
94.74 КБ

Далі були конкурси для молоді, поділеної на курінь Сагайдачного і курінь Морозенка (кам'янчани зрозуміють, чому я ДО ТОГО, як підійшла до сцени, кожного разу, коли чула "Виграв знову курінь Морозенка!", нервово тріпалася і думала, що ж там учудили Карпо з Антіном.


Червоненко полетів собі геть, ансамблі пісні й танцю від кожного села Хотинщини змагалися, хто кого переграє-переспіває. Виходило кльово, бо... Ну ви знаєте, що таке бесарабське весілля? Ну Кустуріца, я ж вже казала. А кустуріщизна - це ж прикольно:)
64.01 КБ

Деякі танцювали дуетом.
77.83 КБ

Деякі соло:
89.35 КБ

Деякі - всім селом:
67.86 КБ

Активно пригощали самогоном, горілкою і варениками:
87.27 КБ

Танці з їжею - хотинський народний звичай, котрий я дуже навіть розумію. Сама роблю з їжі культ:
73.88 КБ

Одне з сіл відтворювало бесарабське весілля (дуже гарна наречена була). Молодь перевтілювалася на повну котушку і веселилася по-справжньому:
43.74 КБ

71.59 КБ

Ой, загубилася картинка табору реконструкторів, тут вставлю:


Мандри, Плач Єремії і Хорея Козацька:

Все. спати. Коментуйте:)


65.18 КБ

Звіт на Укрінформі

Дуже багато хотинських фоток тут
ПосиланняВідповісти

Comments:
Сторінка 1 з 3
<<[1] [2] [3] >>
[User Picture]From: alonka
2009-09-19 10:11 pm (UTC)
Як завжди - чудовий репортаж! :)
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2009-09-19 10:12 pm (UTC)
та ні, в мене на текст сил немає. я спаааати хочу:)
(Відповісти) (Parent) (Thread) (Expand)
[User Picture]From: sir_ektor
2009-09-19 10:12 pm (UTC)
Єто прєлєстно!)))
Я так розумію, вся ця ватага потім ще на Терру приїде? Щось цього року організатори Терри мудрять, чи то тільки мені так здається. В любому випадку планую вибратись.
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2009-09-19 10:16 pm (UTC)
має приїїати:) шо там Тустань? я так нікого й не загітувала туди їхати, а без транспорту сама не ризикнула...
(Відповісти) (Parent) (Thread) (Expand)
[User Picture]From: sparrow_hawk
2009-09-19 10:29 pm (UTC)
ооооооо!!! фантастично %)
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2009-09-19 10:30 pm (UTC)
дадада.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: volodymyr_ant
2009-09-19 11:14 pm (UTC)
дякую дуже за жвавий й оперативний репортаж

шкодую, що сам не вибрався туди..

з хотином, особливо з осіннім, у мене пов'язано багато приємних спогадів з часів праці в Укрпректреставрації.. та й з довколишніми селами, що віддійшли до зони затоплення. чудова була пора - вересень і жовтень. на все життя запам'яталася.
вже листопад-грудень в кам'янецькому районі мав свої особливості - сталкерські, й в багато в чому не такі приємні. та ще й дирекція заповідника добряче попсувала крові своєю безалаберністю й безвідповідальністю... хоча, були й приємні моменти або й кумедні, але таких було замало
(Відповісти) (Thread)
(Deleted comment)
[User Picture]From: tonytekk
2009-09-20 12:19 am (UTC)
як завжди дуже цікаво, дякую_)
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2009-09-20 05:03 am (UTC)
на цей раз якось більш фотогенічно.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
(Deleted comment)
[User Picture]From: kamienczanka
2009-09-20 05:05 am (UTC)
та по кількоісті вживання ведучими словосполучення "Нескоренний Хотин", вони там тільки це й робили, в Хотині: перемагали.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: kidik
2009-09-20 04:17 am (UTC)
Захопливо!!!

а от це фото я б назвау "квітка на камені"

(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2009-09-20 05:01 am (UTC)
букетик на камені.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: alexjourba
2009-09-20 04:40 am (UTC)
Супер! Классно там (у вас) да :))
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2009-09-20 05:02 am (UTC)
я знаю. седня на Москву, вернусь на Терру, в след. выходные будет первая бесфестивальная ломка, репетиция зимы.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: bezlimitchyk
2009-09-20 05:21 am (UTC)
ХРОНІКИ З ПЕРЕДОВОЇ!!!!
супер клас:))))

А ШО ТАКЕ ДАБЛ-ГЕРЦЬ?
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2009-09-20 05:26 am (UTC)
а нышо. просто смішно мені. в мене дуже специфічний гумор:)
Понад тища фоток, що з всім цим добром робити, а?
(Відповісти) (Parent) (Thread) (Expand)
[User Picture]From: zvjazkovyj
2009-09-20 05:38 am (UTC)
Страус - поза конкуренцією!
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2009-09-20 05:52 am (UTC)
О да. О да-да-да.
(Відповісти) (Parent) (Thread) (Expand)
[User Picture]From: 256irisiv
2009-09-20 06:03 am (UTC)
А де-небудь є якийсь розклад різних фестивалів і цікавих дійств? Трохи прикро про них дізнаватись тільки з цікавий звітів...)
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2009-09-20 06:07 am (UTC)
про це вже неодноразово йшлося в коментах до різних звітів.
я думаю, в когось такий розклад має-таки бути, але ж він не поділиться? так що я все з інету вириваю.
плюс є сайти типу
http://festyvali.org.ua/

тільки там далеко не все є.
(Відповісти) (Parent) (Thread) (Expand)
[User Picture]From: tarm1
2009-09-20 06:36 am (UTC)
навіть би не знав про фест, якби не чудовий пост :) а на Тустані дійсно доволі серйозні травми але то цей рік чогось так відзначився...(
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2009-09-20 06:46 am (UTC)
Ну оот ви були на Тустані - ну фотографували ж, правда? ну що ж людям не показати? Мені от шалено цікаво, якби не репортаж Слеєра-Булі, я б і не в курсі була, що там і як. Не жміться на фоти, люди:))
(Відповісти) (Parent) (Thread) (Expand)
[User Picture]From: sova_spliu
2009-09-20 06:50 am (UTC)
Вау! Немає слів як це усе захоплює:))
Дуже-дуже вдячна за цій черговий мегацікавий репортаж!:))
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2009-09-20 06:52 am (UTC)
два тижні передиху - а далі Терра Героїка, головна подія року в Кам'янці :)
(Відповісти) (Parent) (Thread) (Expand)
[User Picture]From: urasyk
2009-09-20 06:54 am (UTC)
Козацька група то, мабудь, Хорея Козацька. На одній фотографії видно Тараса Компаніченка.
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2009-09-20 06:54 am (UTC)
Точно!!!! Дякую, зараз напишу.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: z0w
2009-09-20 06:59 am (UTC)

Дякую

Дуже колоритні персонажі. Їм віриш більше ніж сучасним акторам з історичного кіно. Це мабуть тому що люди усе робили від душі. Дякую за хороший настрій.

Ви заробляєте собі на життя фоторепортажами?
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2009-09-20 07:05 am (UTC)

Re: Дякую

ні, я заробляю собі на життя написанням путівників. Репортажі теж відправляю в кілька видань, але отримую за те настільки смішні гроші, що то можна вважати статистичною похибкою. а що?
(Відповісти) (Parent) (Thread) (Expand)
Сторінка 1 з 3
<<[1] [2] [3] >>