?

Log in

No account? Create an account
Екзарх Всього Існуючого в екзилі. [entries|archive|friends|userinfo]
Blacky

[ website | "Замки і храми України" ]
[ userinfo | Блекопедія ]
[ archive | Раніше ]

Карпатський вернісаж-2009, Івано-Франківськ. [вересень. 5-е, 2009|10:27 pm]
Blacky
[Tags|, , ]

Вітаємо всіх читачів і слухачів програми "На хвилях ненависті" радіо "Промінь соціофобії". Кінець тижня - а отже, за традицією, вашій увазі - репортаж з свіженького фесту в Івано-Франківську, от щойно-щойно (5 вересня). З вами постійна ведуча рубрики, змучена мізантропією та прогресуючим пмс.

63.13 КБ
Урочисте відкриття "Карпатського вернісажу". Глядачі. Перший ряд.


Те саме урочисте відкриття, з іншого боку:
53.68 КБ

А ось який справжній гуцул, як на ілюстраціях з "Захара Беркута":
38.20 КБ

І глядачі теж колоритні:
61.30 КБ

Цифри для початку: понад 200 учасників з 20 областей України + польського міста-побратима. Тривалість - два дні (5-6 вересня). Місце проведення: Майдан Шептицького в Франківську. Серед майстрів, приміром, бортники:
72.84 КБ

Є 28 гончарів:

94.64 КБ

З Бродівського району прибула чорна гаварецька кераміка - ну і т.д. На фото не вона.

98.28 КБ

Такі фести лише видаються заскорузло-шароварними заходами. Насправді це бароментр народних вподобань - і спробуйте тільки заперечити (вишиті хрестиком бранзолетки з написом 50cent не бажаєте, приміром?). 20 писанкарів прибуло на фест - і лише деякі з них є справжніми трендсеттерами:
78.86 КБ

Страус повинен бути на нашому гербі, так як орел на польському. Страус врятує нас від голоду, обігріє теплим пір'ям, а ще він страшно красивий:
69.17 КБ
Золоті жінки не такі привабливі як страус. І за виразом очей цей гордий і сильний (от не брешу) птах нагадує багатьох співвітчизників. Можливо, колись навіть мадонна на майдані стоятиме не на земній кулі, а на страусячому яйці. Так, ми безбожні мізантропи.

86.76 КБ

Страуса можна їсти, вішати на стіну і ходити з його яйцями у кошику принаймні в один весняний день. Але одним страусом всіх поривів до прекрасного не нагодувати. Ось подивіться, як майстерно обшляхетнила народна майстриня-вишивальниця класичний образ в брюлловському "Італійському полудні" (тидимц на оригінал). Тому що інтуїтивно відчуває віяння часу: сучасна красуня - блондинка по-перше, значно стрункіша по-друге, з салонною зачіскою по-третє.
116.42 КБ

Переосмислення класики - це сміливо. Хоча й класика у вигляді шоколадного "Ранку в сосновому лісі" теж позицій не здає:
87.76 КБ
Російські три ведмеді під целофаном, але таки в столиці Прикарпаття.

Ні, насправді - було багато цікавого. От кого неможливо було оминути, то це - 84-річного Івана Кузьмича Тимошенко з села Хомутець Полтавської області.
70.88 КБ

Дідусь трохи недочуває, виглядає суворим і грізним, а між тим є знаменитим на всю Україну - його сусідка з гаварецькою керамікою навіть стверджувала, що до Івана Кузьмича Юлія Володимирівна онучки набивається. (це якийсь вплив архетипу діда мороза - онучка-безбатченко).
84.27 КБ

А сирні коники від жительки Косівщини Марії Петрів були просто неймовірними:
55.12 КБ

Все було непогано:


Все було яскраво - як от ці абсолютно російськомовні жительки селища Безлюднівка на Харківщині: не побоялися в бандерівське лігво прибути.
127.09 КБ

І дітей було повно: хтось малював, хтось купував шарики і іграшки, хтось роздавав агітацію (не політичну, а благодійної акції):


Тай як місто Франківськ більш ніж приємне місце:
49.57 КБ

Але на зворотньому шляху довелось їхати автобусом "Чернівці-Одеса", і всю дорогу, незважаючи на біруші, я чула з автобусних телевізорів (винахідник цього чортового засобу має смажитись в пеклі навічно) _гумор_ якогось "Вечірнього кварталу". Про таку неймовірну пошлість і аж таку затяту п'яту колону в Україні я, істота безтелевізорна, до сьогодні не здогадувалась. На прохання хоча б притихшити цей сором водії не реагували. Я в своєму західноукраїнському анклаві реально мало собі уявляю, що хтось дійсно може ТАКЕ думати на Юща, який би він не був - і аж так прагнути стати російською областю. Біруші не допомогли. Настрій було спаскуджено повністю, просто капітально, я жалкувала, що не купила на фесті якусь з цих тарілей - я б трощила нею клятий телевізор, а потім би била водієв - за те, що несуть в маси таку заразу.
95.62 КБ

Я ж реально думала, що п'ята колона - це заслані казачки на інет-форумах. А від такого млосно стало - і дотепер не відпускає. Ми приречені?:(

105.17 КБ

мій репортаж на Укрiнформі
ПосиланняВідповісти

Comments:
[User Picture]From: sergiy_shyshkin
2009-09-06 07:10 am (UTC)
Ще раз перечитав ваші підписи. Ми не приречені! Тільки анклав треба розширяти. Попри все!
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2009-09-06 07:14 am (UTC)
а не вийде.
Чернівчани в автобусі ржали з того кварталу на весь салон. Інтелігентного виду чоловік з газеткою, товста тьотя, жінка передпенсійного віку - їм, західноукраїнцям, ПОДОБАЛОСЬ - особливо коли "скетч" про те, як ющ продав Саакашвілі погані танки - і Саакашвілі спробував захопити Осетію, але Путін не дав. Тьху таке, що гидко, а західні українці - РЖУТЬ.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: khoma
2009-09-06 04:10 pm (UTC)
та ні, просто ми інопланетяни. приречені інопланетяни.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2009-09-06 04:21 pm (UTC)
я не про інші планети говорила, а про вічну кастовість суспільства.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: khoma
2009-09-06 07:11 pm (UTC)
гмм.... ото, власне, що такі як ми не вкурюють це "чувство юмора" і становлять певну касту з іншими, нє ІНШИМИ цінностями і моделями поведінки. А чому інопланетяни такі як ми? Це мій кум так висловився під час однієї з таких "мізантропських" кухонних бесід: "Або це вони не українці, або це я не українець. Напевно все таки я інопланетянин."
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2009-09-06 07:20 pm (UTC)
причому ця інакшість проявляється в усіх 5 відчуттях:

Зір.
Оця аляповата яскравість, блискітки і любов до позолоти - багатьом же реально це здається ГАРНИМ.

Слух.
Або в мене барабанні перепонки з папіросного паперу, або інші всі глухі - і тому врубають свій музончик з мобілок на повну моцність. В більшості кафе такий звуковий фон, що розмовляти там вже неможливо - і нічо, народу подобається.

Смак.
Достатньо подивитися на асортимент райцентрівських автостанцій (облцентри не підходять, там всякі форнетті є і все таке). На райценрівських вокзалах продають пиріжки, щедро вимочені в позавчорашній смердячій олії, а начинка там складає 1/30 маси пиріжка. Або булки. Жахливі булки. жахливі. А народ їсть. І запиває дешевим пілом, всякими сітро з барвниками. І нічо.

Нюх.
Люди не миються. Дезодоранти придумали вороги України, аби розорити простих людей на купівлі непотірбної речі. Парфуми в юнок такої концентрації, що не завжди знаєш, що краще - аби вони теж не милися, чи аби отак от черговою підробкою під армінвський Код, і так смеордячий, несло на весь автобус.

Доторк.
Штовхати в спину в черзі в супермаркеті - нормальок. В транспорті теж покатить.

чи то з мене шкіру зняли - чи то всі інші в броні, фіг знає.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: khoma
2009-09-06 07:28 pm (UTC)
і нічого не поробищ. Як вихід - намагатися ізолюватися від цього всього. Частково це можливо.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: kamienczanka
2009-09-06 07:32 pm (UTC)
угу, найкращий ізолятор - гроші. Були б в мене права, я б взагалі б не контктувала б з Іншими. І цілковито відірвалася б від реальності. А так щотижня кілька поїздок між селами на запилених пазиках, коли тебе раптом штовхають в спину і на вухо кричать: "А як там поросята в Закупному, по чому сьогодні продають?"
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: khoma
2009-09-06 07:44 pm (UTC)
полюбе. Над цим і працюємо.
(Відповісти) (Parent) (Thread)