Blacky (kamienczanka) wrote,
Blacky
kamienczanka

XVIII міжнародний гуцульський фест у Вижниці: день перший...

...і для нас з Міком і останній - в неділю вибратись ми б не змогли ніяк, інші плани.

82.56 КБ
Під катом - намагання передати пекельну спеку за допомогою картинок і пояснення, чим гуцули відрізняються від інших українців. (Про різницю між галичанами і подоляками ми вже говорили)Я дуже-дуже коротко зупинюсь на офіційній частині, з покладанням квітів і нескінченними речами депутатів і інших достойників, ок?


А який був парад, м-м-м... Баскі коні влаштували перед центральною трибуною бійку, навіть лячно було. А які головні убори у Львівщини!


Парад йшов містом до стадіону під горою. Там на гостей вже чекали:


Діаспора з Мурманська стала об'єктом численних фотосесій:


Про концерти, котрі були скрізь, довго теж не буду - тут або все описувати, або пунктирно лише.
105.12 КБ

Мене особисто вразила солістка одного з ансамблів (та, що з ялинкою над головою) Софі Лорен, дубль два. Обличчя вишуканої кінодіви. Вау.


Професійні колективи співали і танцювали так, що серце було готове зупинитися від щастя, аматорські хор-ланки чомусь влаштовували монтажі а-ля третій клас про храмові свята і пошану до бога, старенькі дідки зажигали - або забували слова, лякаючись мікрофонів, юнаки грались трембітами - все було чудово.

З-під сцени глядачів ганяли лише спочатку. Державне телебачення пішло - і стій не хочу. Переважно не хотіли - СПЕКА:
102.56 КБ

Про глядачів теж треба хоч слово сказати:

Колоритні! І з патріотизмом все гаразд:


Майстрині і мистці прибули з усієї Гуцулії. На білокуру ляльку надягнули розшиті чоловічі шати і вчепили їй чорні вуса. Лялька стала нагадувати Печоріна-гуцула або Ігоря Ніколаєва в юні роки:

Схильність простого люду до релігійного кітчу не перестає мене дивувати.

1. Гуцули - дуже спритні і моторні. Заскочити гуцула зненацька майже неможливо. Скоріше, навіть не так: заскочити гуцулКУ - неможливо. Якою б розслабленою і втомленою спекою гуцулка б не була, як би природньо себе не почувала, як тільки в радіусі 20 м з'являється фотокамера, гуцулка вже напоготові - і робить от так:


Не вірите? ось ще приклади:

Навіть коли фотографів поруч нема, і спека заганяє гуцулок до міського фонтану, вони все одно так роблять:


Гуцули ж часом втрачають пильність:


Увага, увага! Нижче розміщено зразки суворого продакт-плейсмента. Пивовари, я чекаю на калим.


1а. І гуцул тут (той, що без пива) - расовий, справжній. Довге обличчя, тонкий довгий ніс, блакитні ледь розкосі очі. Непоганий фенотип, угум-с.

2. Гуцули люблять яскраве. Я теж (і в мене блакитні очі, що наводить на роздуми).


При цьому гуцули не цураються найновіших модних тенденцій - от в цьому сезоні модно носити всю, яка є в хаті, біжутерію одночасно. Тренд гаряче підтримується гуцулами:
86.78 КБ

За що гуцулам низький ріспект від все ще красуні, а заодно й народної артистки України Раїси Недашківської (вона приїхала сидіти в журі):
102.20 КБ

3. Гуцули - дуже-дуже сильні і витривалі. Я б от на 40-градусній спеці в такому взутті просто б померла. А гуцули нічо, ходять:

А модельну взуття гуцули десь глибоко в душі ненавидять - і залишають на стадіоні напризволяще.
Сама спостерігала за бабусею, яка заради фесту приїхала десь з Путильщини чи Рахівщини на фест в нових лакованих лодочках, чорно-жовтих. Спочатку вона стояла в обох лодочках, потім одну зняла - а за півгодини просто роззулася. Бо капці - вони мають теж бути автентичними, і гуцули це розуміють.

4. Навіть в спеку гуцули розпалюють у свята ватру:


Якщо ви думаєте, що я так кокетую, говорячи про спеку, то ви неправі. Спека була шалена. Вже за годину вона вигнала з трибун стадіону і поля перед головною сценою весь вільний від роботи народ - смажитись на сонці і в дуже невеличких кавалках тіні лишилися тільки учасники фесту

132.08 КБОт вам і ще одна особливість гуцулів:
5. Гуцули - пофігісти. Я старалась знімати стадіон якось хитро, щоб було враження радісного натовпу вижничан, але не було його, того натовпу. Реальний стан трибун видно ось тут. І тільки на Гуцулії ще стоять старі совєцькі пам'ятники і меморіальні дошки. Пофігісти просто там живуть. Свято святом, а барабулю копати комусь треба. Але я обіцяла картинки спеки:

І так-так, це спить саме продавщиця сувенірів. Ну неможливо було спекотно.

Материнський інстинкт спрацьовує навіть в спеку:
116.00 КБ

Мене від теплового удару врятував лише неймовірно теплий і стрімкий Черемош:


Ну і бринза, звичайно. А, ну да:
6. Гуцули розуміються на бринзі, за що їм подяка від бринзофіла:
84.38 КБ

7. Гуцули також розуміються на сувенірах. Купили мамі Міка чудову маленьку скриньку. Молоденький косівський майстер, аби в нас не було сумнівів, що це не Китай, показав фотоальбом, де він зображений за роботою. А на інші сувеніри ми просто дивились:


8. Гуцульські діти - особлива пісня. Малюхи гралися за сценою травою, їли морозиво і взагалі були вкрай просунутими в своїх смаках.


Оболванювати гуцулів прибув і ідеологічний "піРАт пеРА". От після таких от "авторів" північні сусіди й ржуть над тим, що в нас начебто всі вірять в те, що Ісус був з Галичини:


Картинок забагато, я знаю. І я сама є не повірю взимку, що може бути так яскраво і сонячно.


І ще:


Тут таааакі погляди. Але на цьому розмірі не помітно:
71.24 КБ

А після офіційного відкриття гуцули йшли до своїх автобусів. Йшли - і співали "Гуцулку Ксеню". Фантастіш.
70.88 КБ
Tags: Буковина, Гуцули, Літо, Свято, Фестиваль, Фестивалі
Subscribe

 • Маланкафест-2020: куренти та ілюзорні Вашківці

  Ordnung muss sein. Я завжди писала про всі маланкафести у Чернівцях - 2020-тий не стане виключенням. Тільки втома править бал. втома підказує…

 • І знову привіт: Бояни і Припруття

  Я не була тут три роки - їздила 7 січня до Криворівні. Ну привіт знову, Бояни і Припруття. Глянемо, що змінилося за цей час? (Спойлер: мало що.…

 • Перші маланки-2020

  Як завжди останнім часом, вранці 1 січня ми вирушили в Герцаївський район - за маланками. Дорогою заїхали перевірити. чи справді ходить 1.01…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 75 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →

 • Маланкафест-2020: куренти та ілюзорні Вашківці

  Ordnung muss sein. Я завжди писала про всі маланкафести у Чернівцях - 2020-тий не стане виключенням. Тільки втома править бал. втома підказує…

 • І знову привіт: Бояни і Припруття

  Я не була тут три роки - їздила 7 січня до Криворівні. Ну привіт знову, Бояни і Припруття. Глянемо, що змінилося за цей час? (Спойлер: мало що.…

 • Перші маланки-2020

  Як завжди останнім часом, вранці 1 січня ми вирушили в Герцаївський район - за маланками. Дорогою заїхали перевірити. чи справді ходить 1.01…