?

Log in

No account? Create an account
Церкви Карпат вже в ЮНЕСКО. Дочекалися! - Екзарх Всього Існуючого в екзилі. [entries|archive|friends|userinfo]
Blacky

[ website | "Замки і храми України" ]
[ userinfo | Блекопедія ]
[ archive | Раніше ]

Церкви Карпат вже в ЮНЕСКО. Дочекалися! [червень. 21-е, 2013|07:31 pm]
Blacky
[Tags|, , , ]

Маємо шосту позицію в Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО від УКРАЇНИ: спільна з Польщею номінація "Дерев'яні церкви Карпат". Вісім наших, вісім їхніх. Добре!
Деревяні церкви Карпат
Церква св. Юра, Дрогобич

Повна назва нового ЮНЕСКівського об'єкту – "Дерев'яні церкви Карпатського регіону в Польщі та Україні" ("Wooden Tserkvas of the Carpathian Region in Poland and Ukraine"). Наші красуні: Церква Святого Юрія у Дрогобичі (Львівшина; II пол. XVII ст.), Церква Трійці у Жовкві (1720 р.), Церква Собору Пр. Богородиці у Маткові (Львівщина; 1838 р.), Церква Різдва Пр. Богородиці у Нижньому Вербіжі (Івано-Франківщина; 1808 р. - дууууууже хочеться її побачити без бляхи), Церква Зішестя Св. Духа у Потеличі (Львівщина; 1502 р.), Церква Зішестя Св. Духа у Рогатині (Івано-Франківська обл.; поч. XVI ст.), Церква Архангела Михайла в Ужку (Закарпаття; 1745 р.), Церква Вознесіння Господнього в Ясині (Закарпатська обл.; 1824 р.).
Храми з території Польщі - теж наші по суті.

"Розташований біля східного кордону Східної Європи, транснаціональний об'єкт налічує 16 церков, побудованих з горизонтальних дерев'яних колод між XVI і XIX століттями громадами православної та греко-католицької конфесій. Вони репрезентують культурну виразність чотирьох етнографічних груп, а також декоративні й технічні характеристики, котрі вони досягли у свій час. Ці церкви – це спадок окремішньої будівельної традиції, котра корениться в православній церковній архітектурі, в якій переплітаються елементи місцевої традиції і символічні посилання на космогонії власної громади", – з офіційного повідомленні на сайті ЮНЕСКО.


Деревяні церкви Карпат
Святодухівська церква, Рогатин
ПосиланняВідповісти

Comments:
[User Picture]From: astrik73
2013-06-22 10:15 pm (UTC)
Ви то десь згадували вже, я про мову.
А на рахунок того рідна чи не рідна, то для багатьох тих у кого українська рідна, використовують стільки рузизмів, полонізмів, а тепер і англізмів що дивуватись не доводиться. Ще якщо з польськими чи російськими "ізмами" знаходиш якесь пояснення такого використання: близкість структури мови, вимови, та і значення самих слів, то вживання аглізмів вже навіть бісить. Це при тому що є нормально вживані українські відповідники.
Наприклад "модне" слово перманентний. Чи якось у карпатх бачив рекламу про продаж і встановлення сайдінгу. Цікаво чи той гуцул знає що то таке. Це так те що одразу згадав. А так то повсьюдно. Та і сам часом, на підсвідомому рівні, хочеш чи не хочеш та й "пропускаєш" ті ізми.

В пепередьму пості я не хотів спеціально тицьнути пальцем. Я лише підказав на більш доречне і правильніше слово.
(Відповісти) (Parent) (Thread)